Пневмонія у вагітних – особливості діагностики та лікування

Пневмонія у вагітних – особливості діагностики та лікуванняЗапалення легенів - серйозне захворювання для всіх, але особливо небажано воно для вагітних жінок - наслідки в цьому випадку можуть бути небезпечними для здоров'я мами, і для розвитку малюка. Перебіг хвороби ускладнюється високим розміщенням діафрагми, скороченням дихальної поверхні легень, ослабленим імунітетом. Дуже важливо не пропустити першу стадію захворювання і якомога раніше звернутися до лікаря.

Ознаки пневмонії та її діагностика

пневмонія Нерідко маскується під сильну застуду і не викликає належних побоювань у хворих. Основною ознакою запалення легень є сильний кашель. На самому початку хвороби він сухий, а потім поступово переходить у мокрий. Кашлю супроводжують болі в грудній клітці, особливо гостро відчуваються у моменти відкашлювання.

Зазвичай запалення легеневої тканини супроводжується загальною інтоксикацією організму, підвищенням температури, ознобом, головним болем, загальною слабкістю. Нерідко захворювання проходить на фоні задишки та блідості шкіри.

Діагностика пневмонії у вагітних проходить методом мікроскопічного дослідження, яким піддається мокротиння. Також проводиться аналіз крові. Дослідження за допомогою рентгену допускається тільки у виняткових випадках і тільки з використанням захисту у вигляді спеціального екрану.

Особливості лікування пневмонії у вагітних жінок

Лікування вагітних може проводитися в домашніх умовах, але краще робити це в умовах стаціонару. Але в будь-якому випадку воно повинно проходити під суворим контролем лікаря. Як правило, запалення легенів триває від двох до чотирьох тижнів.

Запалення легенів вимагає застосування антибіотиків. Вибір препарату і його дозування визначається залежно від терміну вагітності, тяжкості стану і наявності супутніх захворювань. У вкрай тяжких випадках у перші дні лікування може бути призначений внутрішньовенний прийом лікарських засобів.

На третій день лікування спеціаліст проводить аналіз ефективності вибраного препарату, якщо є позитивна динаміка, то курс продовжують, якщо ні, то підбирають інша хімічна речовина і призначають інше лікування.

Для прискорення одужання лікуючий лікар може прописати засоби, що підвищують імунітет. А для полегшення перебігу хвороби та усунення супутніх явищ рекомендують приймати препарати від кашлю і протизапальні засоби.

Схожі статті: