Міома матки при вагітності – реальна небезпека і марні тривоги

Міома матки при вагітності – реальна небезпека і марні тривогиМатка - основний жіночий дітородний орган, але в деяких випадках місце, призначене для виношування плоду, займає доброякісна пухлина - міома. Наскільки небезпечно це захворювання для жінок, які мріють про материнство, і може пухлина перешкодити зачаттю, здорової вагітності та пологах?

Як міома впливає на зачаття

Слід знати, що міома матки не має прямого перешкоди до зачаття, але її поява є чинником, що повідомляють про гормональні порушення в організмі. Виходить, що гормональні збої, які стали причиною атипового росту клітин, можуть бути і причиною того, що жінка не може зачати малюка.

Міоми великих розмірів здавлюють маткові труби і фізично перешкоджають заплідненню, заважаючи руху сперматозоїдів. Також доброякісні утворення в матці нерідко виникають на фоні захворювань щитовидної залози, які теж заважають зачаття дитини.

Міома і вагітність

Міоматозні вузли збільшують матку, ускладнюють її кровообіг, підвищують тонус дітородного органу. Все це може призвести до викидня на ранніх або більш пізніх термінах, обумовлених браком місця для плода, фетоплацентарної недостатністю та відшаруванням плаценти.

У жінок, які мають міому матки, нерідко народжуються діти з дефіцитом маси тіла, з кривошиї і деформацією черепа. Нескладно здогадатися, що ці травми обумовлені тиском на плід.

Вузли міоми можуть перешкодити природних пологів, до того ж у багатьох випадках плід у жінок з великими пухлинами в матці розташований у неправильному положенні. Все це стає причиною необхідності кесаревого розтину.

Як веде себе міома при вагітності

Міома матки - гормональна пухлина, тому вона дуже чутлива до змін, що відбуваються під час вагітності. Найчастіше, вузли трохи збільшуються в розмірах на тлі підвищення естрогену, а також з причини загального збільшення матки. Зазвичай помітне зростання відбувається у перших двох триместрах.

Іноді події розвиваються інакше, і міома матки починає руйнуватися, однак радіти цьому не варто. Руйнування супроводжується неминучим некрозом тканин, а це може привести до набряків, кровотечі і попаданням у кров токсичних речовин.

Щоб уникнути всіх неприємних наслідків, необхідно обов'язково пройти УЗД перед планованим зачаттям або хоча б відразу після настання вагітності. А при виявленні міоми постійно тримати процес розвитку вагітності і поведінки вузлів під контролем.

Схожі статті:

 • Найбільш небезпечні інфекційні хвороби при вагітності

  Вагітність - важливий період в житті будь-якої жінки, який на її плечі лягає відповідальність не тільки за власне здоров'я, але і за здоров'я і життя малюка. Під час вагітності небажані будь-які...

 • Актовегін при вагітності – синонім безпеки

  Препарат актовегін являє собою екстракт крові телят, звільнений від білка. З 1996 року його випускає австрійська корпорація Nycomed. Як заявляють виробники, для виготовлення препарату використовує...

 • Як і навіщо приймати дюфастон при вагітності

  Багатьох жінок цікавить, чи можна приймати препарат дюфастон при вагітності. Для того щоб відповісти на це питання, необхідно насамперед знати, з якою метою він призначається і яким процесам в ор...

 • Міома матки: симптоми і лікування

  Діагноз міома матки останнім часом чують не тільки жінки від 30 до 40 років, але і молоденькі дівчатка, ще не почали жити статевим життям. Міома – це доброякісне утворення, яке розвивається в м'я...

 • Діарея при вагітності – причини проносу і способи боротьби з ним

  Під час вагітності жінки стикаються не тільки з запорами, викликаними гормональними змінами, але й з проносами. Діарея у майбутніх мам може бути короткочасною, а може тривати кілька днів поспіль,...