Як зняти стрес під час вагітності

Як зняти стрес під час вагітності

Життя майбутньої мами сповнена переживань: сімейні проблеми, робочі негаразди і конфлікти з подругами доповнюють переживання про майбутні пологи, здоров'я малюка і власному стані. Якщо звичайна жінка може заспокоїтися, прийнявши таблетку або гарячу ванну з травами, то в очікуванні малюка цим займатися неприпустимо. Як зняти стрес під час вагітності, щоб це не відбилося на здоров'ї дитини?

  • В першу чергу свій розпорядок дня потрібно налаштувати так, щоб у ньому знайшлося достатньо часу для відпочинку. Не варто в цей період життя займатися кар'єрою, краще знайти для себе цікаве відволікаючу і розслаблюючу хобі, що виключає використання клею, лаків та інших хімічних речовин.
  • Активні заняття спортом під час вагітності протипоказані, але в ці місяці величезну користь принесе йога. Спеціальні дихальні вправи як вітерець здувають почуття тривоги і втоми. Також можна займатися плаванням в теплих і чистих водоймах.
  • Легкий масаж в області спини і шиї чудово розслабляє, особливо якщо доповнити його дія ефірними маслами. Однак тут слід дотримуватися обережності, далеко не всі аромамасла можна в період вагітності. Якщо немає навичок у масажі спини і шиї, варто спробувати масаж стоп з рослинними оліями - ця процедура чудово знімає напругу і издырявливает весь організм.
  • Медитація - ще один нешкідливий метод позбавлення від стресу, ідеально підходить вагітним жінкам. Розслаблятися можна в повній тиші, налаштувавши себе на позитивні думки і візуалізацію, або під спеціальну музику.
  • Нерідко причиною стресу стають банальні пробки, що ускладнюють і подовжують поїздки на роботу. Можливо, має сенс домовитися з керівництвом і змінити свій графік, щоб усунути цю причину нервового напруги.
  • Неправильне харчування відіграє не останню роль в настрої людини. Щоб нормалізувати психічний стан, рекомендується включити в меню продукти, багаті вітамінами групи B, вони підвищують рівень серотоніну - гормону, що знімає стрес.
  • Щоб простіше було вирішувати нові проблеми, що виникають під час вагітності, можна знайти подруг, також очікують незабаром малюка

Схожі статті: