Визначити термін вагітності за місячними

Зміст:
 • Акушерський підрахунок
 • Справжній підрахунок і звіт за формулою
 • Підрахунок за результатами УЗД і на підставі гінекологічного огляду
 • Підрахунок по першому шевелению і довжині матки

Визначити термін вагітності за місячними - самий простий і достовірний спосіб обчислення дати можливих пологів. Але навіть у цьому разі можуть бути похибки. Тим більше що він вважається двома способами.

Визначити термін вагітності за місячними

Акушерський підрахунок

Акушерський спосіб визначення терміну вагітності за місячним підраховується від першого дня початку останньої менструації. Передбачається, що саме з цього дня починає дозрівати яйцеклітини. Згодом вона вийде з фолікула і заплідниться сперматозоїдом. До даної дати акушери додають 280 днів. Але не всі діти так скоро з'являються на світло. Одному ембріону для повноцінного розвитку потрібно 37 тижнів, іншого - 42. Для повної картини, щоб визначити можливу появу на світ дитини, лікар повинен розпитати вагітну про те, коли вона сама народилася, на який тижня народився батько майбутнього малюка, якими терміни вагітності у жінок по материнській лінії майбутньої породіллі.

Повернутися до змісту

Справжній підрахунок і звіт за формулою

Ембріональний термін підрахунку вагітності проводиться не за останнім місячним, а виходячи з часу овуляції яйцеклітини.

Визначити термін вагітності за місячнимиВін відстає від акушерського на два тижні. Овуляція наступає, коли сформувалася яйцеклітина виходить в маткову трубу. Там вона запліднюється сперматозоїдом. Починає розвиватися ембріон. Розрахувати термін вагітності можна виходячи з того, що місячний цикл становить 28 днів, у цьому випадку момент овуляції припадає на чотирнадцятий день до ймовірного дня настання наступної менструації. За датою овуляції підраховується приблизна дата, коли жінка завагітніла. Для визначення дня пологів до дати овуляції додається 280 днів.

Момент зачаття можна визначити за допомогою аптечного експрес-тесту. А також у тому випадку, якщо жінка вела календар зміни базальної температури. День овуляції припадає на ту дату, коли базальна температура різко підскочила до відмітки в 37? за Цельсієм. Ще одним, найбільш точним методом, який дозволяє визначити дату зачаття, є ультразвукове дослідження. Але цей спосіб майже недоступний. Тому рідко використовується. Даний спосіб може бути помилковим. Помилка становить 2-3 дні, так як неможливо точно передбачити, в який саме момент була запліднена яйцеклітина. Адже окремі сперматозоїди живуть в матковій трубі до п'яти днів.

Можна ще розрахувати термін вагітності, використовуючи формулу Негеле. Тоді від першого дня початку останньої менструації віднімається 90 днів і додається 7 днів. Такі підрахунки більше підходять жінкам з нерегулярними місячними.

Повернутися до змісту

Підрахунок за результатами УЗД і на підставі гінекологічного огляду

Ультразвукове дослідження - звичайно самий вірний спосіб визначення часу майбутніх пологів. УЗД раціонально робити до 12-го тижня вагітності. Дата визначається на основі таких параметрів: середнього внутрішнього діаметра яйця, зміни навколоплідного яйця.

У другому і третьому триместрах дата пологів визначається виходячи з окружності голови дитини, обсягу його грудної клітки і живота. Але такі результати неточні, так як після 12-го тижня два плоди одного й того ж віку, що розвиваються по-різному. Одна дитина розвивається повільніше, інший за розмірами може наздоганяти дітей старше. Визначення терміну вагітності на підставі гінекологічного огляду робиться на перших тижнях виношування, на приблизному терміні до 8-ми тижнів. Досвідчений лікар може точно визначити час вагітності виходячи з розмірів матки. Так, на 4-му тижні вагітності розмір матки завбільшки з куряче яйце, на 8-й - з гусяче. На більш пізніх термінах з-за різного розвитку плода і його росту матки жінок, які завагітніли в один і той же період, можуть значно відрізнятися.

Повернутися до змісту

Підрахунок по першому шевелению і довжині матки

Жінки, у яких перша вагітність, ворушіння дитини починають відчувати приблизно на 20-му тижні, при повторних вагітностях - на 18-му тижні. Лікуючий гінеколог обов'язково записує дату перших поштовхів плода. По ній можна майже з точністю визначити час пологів. Для цього до дати першого ворушіння додають 20 або 22 тижні. Але цей спосіб може виявитися невірним. У деяких випадках первородки відчувають перші поштовхи дитини на 18-му тижні і навіть раніше. Зазвичай така рання активність дитини буває у нерасполневших жінок. У деяких випадках плід починає штовхатися на два тижні пізніше норми.

Досвідчений гінеколог може визначити, скільки місяців пройшло від моменту зачаття, по довжині матки. Перед процедурою жінка повинна звільнити повністю свій сечовий міхур. Для вимірювань вона лягає горизонтально, витягнувши ноги. Лікар вимірює матку за допомогою сантиметра або тазометра. Якою буде довжина матки, такий і термін вагітності. Так, якщо матка в довжину становить 35 сантиметрів, термін становить 35 тижнів. Але в реальності точно визначити момент зачаття не можна, застосовуючи будь-який з перерахованих способів. Пологи починаються з 38-го тижня, і точно передбачити заздалегідь, коли дійсно настане народження, неможливо. Та все ж користь при підрахунку строку вагітності є, так як лікар може спостерігати за розвитком плоду, попередити можливі випадки підвищеного тонусу матки та інших складнощів, ймовірних у цей період.

Схожі статті:

 • Коричневі виділення на ранніх термінах вагітності

  Зміст: Основні причини Діагностика і наслідки Загроза чи норма? Основні рекомендації Якщо у жінки з'являються світло коричневі виділення на ранніх термінах вагітності, необхідно звернути...

 • Терміни переривання вагітності

  Зміст: Фармакологічний (фармацевтичний) аборт Хірургічний аборт, або вискоблювання матки Особливі випадки переривання вагітності У сучасній медицині встановлені чіткі терміни переривання...

 • Застуда на ранніх термінах вагітності

  Під час вагітності імунітет жінки ослаблений. Природою так передбачено, що ембріон не відторгається організмом матері, але застуда на ранніх термінах може завдати непоправної шкоди майбутній дити...

 • Як лікувати запор на ранніх термінах вагітності

  На початку вагітності організм жінки зазнає багато змін, пов'язаних з новим гормональним фоном. Прогестерон, гормон вагітності, в перші три місяці синтезується жовтому тілі яєчника, яке утворилос...

 • На яких термінах буває нудота при вагітності?

  Вагітність - радісне і одночасно лякає подія в житті молодої жінки. Лякає новими відчуттями, змінами в організмі, новизною психологічного усвідомлення відповідальності за майбутню дитину. «На яки...