Причини кровотечі після місячних

Зміст:
 • Причини патології
 • Позаматкова вагітність, клімакс
 • Кровотеча як симптом хвороби
 • Лікування проблеми

Кровотеча після місячних може відкритися у жінки в будь-якому віці, і воно означає, що в організмі розвивається запальний або інфекційний процес. Така ситуація вимагає негайного втручання фахівців. Однак якщо у жінки почалося рясне кровотеча, їй потрібно не йти на прийом до гінеколога, а викликати бригаду швидкої допомоги.

Причини кровотечі після місячних

Причини патології

Багато залежить від характеру виділень, які турбують жінку після місячних. Найчастіше такі явища виникають несподівано і можуть бути незначними за обсягом, мажущими або зі згустками. Щоб зрозуміти, чому йде кров після місячних, потрібно звернутися до гінеколога. Причини бувають різними. Проблеми репродуктивної системи можуть бути спровоковані підняттям тяжкості, травмами та іншими факторами.

До основних причин відносяться:

Причини кровотечі після місячних

 • гінекологічні захворювання запального характеру;
 • прийом оральних протизаплідних засобів або різка їх відміна;
 • захворювання шийки матки;
 • онкологічні освіти на статевих органах будь-якого виду;
 • внутрішньоматкова спіраль також може викликати кровотечу;
 • дисфункція яєчників;
 • хірургічне лікування статевих органів;
 • порушення в роботі щитовидної залози;
 • сильний емоційний стрес;
 • травма живота.

Найчастіше кровотеча після місячних трапляється саме на тлі дисфункції яєчників. Ці порушення прийнято розділяти на ювенальні, що відбуваються в репродуктивному віці та після настання клімаксу.

Причини кровотечі після місячнихПерші трапляються у дівчат у віці 13-17 років, коли менструація тільки встановлюється, а цикл ще не сформувався. Такі кровотечі відкриваються в перший рік після початку місячних. Найчастіше вони виникають через 2 тижні. Ці виділення йдуть інтенсивно і довго.

За характером вони нагадують рясні місячні, але можуть тривати більше тижня. Такі процеси здатні викликати серйозні проблеми в організмі. Зокрема, привести до анемії. Причини таких виділень ховаються в образі життя дівчини. Так, спровокувати появу крові можуть стреси, неправильне харчування, гінекологічні захворювання статевої системи. Найчастіше подібні процеси викликає бажання дівчини схуднути. Різка зміна ваги часто призводить до гормональних порушень.

Повернутися до змісту

Позаматкова вагітність, клімакс

Причини кровотечі після місячнихЧасто подібні проблеми виникають і в репродуктивному віці, тобто коли жінка фактично знаходиться на порозі найважливішої події в житті - можливості стати матір'ю. У цей період усі її внутрішні процеси заточені під те, щоб створити нове життя, це вже фізіологічна потреба. Тому не дивно, що таке сильне кровотеча може налякати, адже перша думка - викидень. Проте вона не завжди є правильною.

У віці від 17 до 45 років також часто трапляються маткові кровотечі різного характеру. Їх викликають:

 • аборти;
 • захворювання щитовидної залози;
 • інтоксикація;
 • позаматкова вагітність;
 • прийом певних медичних препаратів.

Кровотеча після місячних може призвести до слабкості, втрати свідомості, нудоти, головного болю.

Причини кровотечі після місячнихЧасто спостерігається підвищення артеріального тиску або зниження пульсу. Кров може з'явитися в середині циклу, коли місячні, здавалося б, давно минули. На це потрібно обов'язково реагувати і звертатися до лікаря, навіть якщо виділення носять мажущий характер.

У 68% випадків у жінок репродуктивного віку відкривається кровотеча відразу після місячних, якщо діагностована позаматкова вагітність. Це стан загрожує життю жінки, адже коли зародок розвивається поза матки, організм відчуває колосальне навантаження.

Як не дивно, трапляються маткові кровотечі і у жінок, які увійшли в пору клімаксу. Менструація не закінчується за 2 дні, це поступовий процес, який може супроводжуватися мажущими виділеннями і навіть кровотечами. Причини можуть бути різні, але основна - це гормональні зміни, які відбуваються в організмі у 45-50-річної жінки. Функція яєчників у цьому віці сходить нанівець. Крім того, трапляється, що такі процеси сигналізують про утворення міоми матки.

Дуже важливо регулярно відвідувати гінеколога, щоб не упустити розвиток серйозного захворювання репродуктивної системи.

Повернутися до змісту

Кровотеча як симптом хвороби

Часто йде кров після місячних, коли є серйозні проблеми зі здоров'ям статевих органів. До них відносяться:

Причини кровотечі після місячних

 1. Ендометріоз. Ця хвороба характеризується виділеннями, тому що частини розрослася слизової матки проникають в інші органи. Дане захворювання є причиною кістозних утворень і загрожує порушенням роботи інших життєво важливих органів. Виділення в цьому випадку являють собою згустки слизової, які виходять через піхву.
 2. Гіпотиреоз - недостатність щитовидної залози. При цьому жінка відчуває слабкість, відчуває апатію до всього, швидко стомлюється. І разом з цими симптомами можуть з'явитися кров'янисті виділення після місячних.
 3. Хронічний ендометрит - запалення внутрішнього шару матки, яке викликають бактерії. Дуже часто це захворювання жінці загрожує безпліддям і порушенням менструального циклу, можуть спостерігатися маткові кровотечі.
 4. Поліп ендометрію - це утворення, що виникає на поверхні слизової оболонки матки. Коли він стає великого розміру або пошкоджується травмою, може відкритися кровотеча.

Існують також порушення гормонального фону жінки, які можуть викликати кровотечу через тиждень після місячних. Визначити їх і призначити схему лікування зможе гінеколог після проведення діагностики та огляду жінки.

Повернутися до змісту

Лікування проблеми

Фахівець обов'язково з'ясує причину кровотечі. Основне, що повинна усвідомити жінка, - не можна займатися самолікуванням і втрачати даремно час.

Причини кровотечі після місячнихТак, при ювенальном кровотечі, яка виникає після місячних, дівчині призначають прийом гормональних препаратів за певною схемою. Паралельно з ними виписують засіб проти анемії, вітаміни, седативні ліки і призначають інфузійну терапію. У запущених випадках, коли дівчина довгий час не зверталася за допомогою, лікар може призначити вишкрібання матки, щоб запобігти виникненню запальних процесів.

Коли матка у жінок кровит після місячних в репродуктивному віці, в 70% випадків призначається вишкрібання, щоб не залишилося грудочок, які можуть нашкодити пацієнтці. Часто призначають прийом гормональних препаратів. Якщо діагностують позаматкову вагітність, показано термінове хірургічне втручання. Крім того, до цього методу вдаються у разі міоми, онкологічних захворювань, при аденомиозе.

Важливо розуміти, що будь-маткова кровотеча - сигнал до обов'язкового звернення за консультацією до фахівця. А якщо кров'яні виділення супроводжуються наступними ознаками, потрібно терміново викликати швидку:

 • болями внизу живота;
 • запамороченням;
 • нудотою;
 • втомою, слабкістю;
 • рясним потоком крові.

Жінка повинна знати свій менструальний цикл і розуміти, що будь-які кров'янисті виділення після закінчення місячних не є нормою.

Схожі статті:

 • Дні зачаття після місячних: як розрахувати, таблиця

  Зміст: Безпечні дні і точність їх розрахунку Відповідні дні для зачаття чи Можна завагітніти перед менструацією? Обчислюємо зачаття дні після місячних зачаття Дні після місячних можна ро...

 • Понос під час місячних: причини

  Зміст: Причина і симптоматика Як лікуватися? У багатьох представниць прекрасної статі не раз був при місячних пронос. Ця проблема має ряд причин, які в різній мірі можуть впливати на жін...

 • Затримка місячних і білі виділення: причини

  Зміст: Тест робимо два рази Від вагітності до стресу Консультація лікаря потрібна в будь-якому випадку Коли менструація не починається у визначений строк - це завжди привід для занепокоє...

 • Після місячних тягне низ живота: причини

  Зміст: Причини неприємного явища У чому полягає лікування? Народні засоби Спеціальні вправи (йога) Чому після місячних тягне низ живота? Це питання актуальне для більшості жінок репродук...

 • Болить груди після місячних: причини

  Зміст: Больові відчуття перед менструацією Нециклічні болі в грудях Біль в грудях після місячних Як полегшити біль в грудях під час місячних У багатьох жінок болить груди після місячних...