Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікування

Зміст:
 • Види кондилом: в чому принципова різниця?
 • Кондиломи: способи зараження
 • Діагностика кондилом
 • Симптоми захворювання
 • Лікування кондилом

Зараз у багатьох людей лікарі діагностують бородавки на інтимних місцях, лікування яких досить утруднене. На сьогоднішній день повністю вилікуватися від цієї інфекції просто неможливо.

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікування

Багатьом, напевно, цікаво, як виглядають кондиломи і як лікувати це захворювання. Кондиломи вражають шкіру та слизові оболонки, мають вигляд розростань тілесного кольору, які найчастіше локалізуються в області статевих органів і періанальній зоні. Тобто подібні ураження шкіри виникають в місцях сильного тертя і подразнення.

Види кондилом: в чому принципова різниця?

Прийнято розрізняти широкі, загострені і плоскі кондиломи. Гострі і плоскі викликаються вірусом папіломи людини і відносяться до категорії захворювань, які найчастіше передаються при статевих контактах. Гострокінцеві кондиломи зустрічаються у вигляді сосочків на ніжці, мають сіро-рожевий відтінок, а розмір коливається від 0,5 до 3,5 міліметрів.

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікуванняБагатьом відомі вони як генітальні бородавки. Як правило, вони розташовуються на шкірі групами, досить швидко розмножуються і можуть зливатися між собою, створюючи одне величезне утворення.

Якщо ж говорити про плоскої кондиломе, то вона локалізується або на шийці матки або в слизовій оболонці сечівника. Саме цей різновид кондилом є однією з причин розвитку раку шийки матки, тому дуже важливо вчасно її діагностувати і почати відповідне лікування. У чоловіків подібні утворення концентруються на крайньої плоті, головці статевого члена і в області сечівника. У жінок генітальні бородавки локалізуються в області малих статевих губ, на вході в піхву і на його внутрішніх стінках, на шийці матки та цервікальному каналі.

Широкі кондиломи вважаються одним з проявів сифілісу або фрамбезии, а не викликані папіломавірусною інфекцією. Небезпека цього захворювання полягає в тому, що на поверхні кожної кондиломи присутній бліда трепонема, яка є збудником сифілісу. Зовні такі утворення нагадують листя капусти, а колір широких кондилом може бути червоним, синім або пурпурним.

Повернутися до змісту

Кондиломи: способи зараження

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікуванняБагато хто, напевно, чули, що вірус папіломи людини передається через шкірні покрови та слизові оболонки. І найчастіше зараження відбувається безпосередньо під час інтимної близькості. Причому, проникнувши в більш глибокі шари шкіри або слизової, такий вірус здатний перебувати в так званому пасивному стані протягом декількох місяців або навіть років.

Щоб відбулася активізація папіломавірусної інфекції, необхідні деякі фактори, що тягнуть за собою пригнічення імунної системи людини (стрес, неправильне харчування, перевтома, переохолодження або, навпаки, перегрівання). Саме зниження імунітету запускає в уражених клітинах процес розмноження, що веде до збою в процесах ділення і дозрівання даних клітин шкіри і слизових статевих органів. У результаті розвиваються гострокінцеві кондиломи на інтимному місці.

Однак треба сказати, що в рідкісних випадках зараження вірусом відбувається не статевим шляхом, а через користування спільними предметами побуту з хворою людиною (наприклад, через рушники). Відомі випадки, коли діти заражалися збудником гострокінцевих кондилом при користуванні загальним горщиком або унітазом. Також не виключено зараження вірусом від матері до дитини при його проходженні через природні родові шляхи.

Повернутися до змісту

Діагностика кондилом

Згідно думку фахівців, кондиломи проявляються приблизно через 3 місяці після зараження вірусом.

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікуванняЯкщо йдеться про чоловіків, то тут діагноз поставити досить просто, адже гострокінцеві кондиломи локалізуються в доступних для первинного огляду місцях. Такі поразки носять множинний характер і зовні схожі з головками цвітної капусти (діаметром до кількох міліметрів). Крім зовнішніх проявів цього захворювання у чоловіків може відзначатися порушене сечовипускання, присутність крові в спермі, особливо якщо розростання знаходяться безпосередньо в сечовипускальному каналі. При недотриманні правил особистої гігієни у чоловіків розвивається баланопостит, що пов'язано із запаленням зростаючих тканин кондилом. Для підтвердження діагнозу і з'ясування справжньої причини появи таких симптомів лікар зобов'язаний провести уретроскопию.

Діагностика у жінок не становить особливих труднощів, якщо розростання розташовані зовні, на вході в піхву або сечівник, на малих статевих губах або промежини. Однак дуже часто кондиломи знаходяться на слизовій піхви або шийки матки, а також у цервікальному каналі. При цьому жінки пред'являють скарги на біль під час статевих контактів і специфічні виділення з піхви. У цьому випадку гінеколог повинен провести кольпоскопію, з допомогою якої можна виявити всілякі захворювання шийки матки. Поява плоскої кондиломи у жінок свідчить про наявність хронічної вірусної інфекції, що викликає зміни в епітелії шийки матки. Її важко виявити під час кольпоскопії, тому з метою уточнення діагнозу слід обов'язково провести біопсію і гістологічне дослідження отриманого матеріалу. Крім того, якщо у жінки виявлено кондиломи, то неодмінно проводять стандартне цитологічне дослідження, щоб виключити онкологію.

Повернутися до змісту

Симптоми захворювання

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікуванняРозростання і поширення кондилом можуть бути поступовими, вони можуть виникнути і зберігати свій первісний розмір і кількість досить довго. Одночасно з цим подібні утворення на шкірі викликають безліч серйозних ускладнень (хворобливі тріщини, доставляють дискомфорт, або кровотеча на місці їх виникнення).

Багато скаржаться на свербіж, печіння і відчуття вологості при локалізації кондилом в області ануса.

Не потрібно забувати про косметичний дефект і психологічному дискомфорті з-за цієї недуги. Якщо мова йде про плоских кондиломах людини, всі ці симптоми практично відсутні, що ускладнює їх ранню діагностику.

Повернутися до змісту

Лікування кондилом

У сучасній медичній літературі представлено багато способів того, як позбавитися від кондилом. Однак не слід займатися самолікуванням, а слід негайно звернутися за консультацією до лікаря, який зможе поставити правильний діагноз і призначити відповідну терапію.

Як вилікувати гострокінцеві кондиломи? Найбільш ефективним способом лікування цього захворювання вважається місцева терапія, метою якої є видалення пошкоджених тканин. Тут варто зазначити, що в хід йдуть як лікарські засоби, так і хірургічна техніка.

Бородавки на інтимних місцях: симптоми і лікуванняЗ метою хімічного видалення неприємних розростань з поверхні шкіри застосовують препарати, що викликають клітинну омертвіння за рахунок місцевого впливу безпосередньо на вогнище ураження. Як правило, лікують за допомогою Подофілотоксину, Трихлороцтової кислоти та 5-Фторурацилу. Це досить недорогий лікування, не супроводжується якими-небудь больовими відчуттями, проте його ефективність недостатньо висока.

Існують і хірургічні методи видалення кондиломных розростань, серед яких можна виділити наступні:

 • кріодеструкцію рідким азотом;
 • електрохірургічний метод;
 • лазер;
 • радіохвильової хірургії.

Всі перераховані вище методики вважаються досить надійними і запросто застосовуються в амбулаторних умовах.

Через те, що у даного захворювання досить тривалий інкубаційний період, трапляється так, що через час після такого лікування кондиломи виникають у нових місцях. Це пов'язано з тим, що вірус активізується в уражених клітинах, не виявлених раніше. Ось чому після успішного усунення кондиломных розростань необхідно не один раз прийти на прийом до лікаря для планового огляду.

Лікар повинен вести спостереження і за статевим партнером пацієнта, адже прояв хвороби може затягнутися на кілька місяців. Паралельно з місцевим лікуванням пацієнтам призначаються противірусні засоби, які не тільки надають імуностимулюючу дію, але і активізують вироблення інтерферонів.

Схожі статті:

 • Свербіж в інтимних місцях: причини і лікування

  Зміст: Свербіж в інтимних місцях у дівчат Причини виникнення свербежу Свербіж в інтимних місцях у чоловіків На сьогоднішній день у багатьох частенько виникає питання, чому свербить інтим...

 • Що таке уреаплазма у жінок: причини, симптоми і лікування

  Зміст: Особливості жіночого уреаплазмозу Етіологічні фактори Клінічні прояви Діагностика і лікування Не всі знають, що таке уреаплазма у жінок. Уреаплазми - це мікроорганізми, що виклика...

 • Хвороби шийки матки у жінок: причини, симптоми і лікування

  Зміст: Основні захворювання Кілька слів в якості висновку Хвороби шийки матки у жінок - досить поширена гінекологічна проблема. Незважаючи на малий розмір цього органу, він являє собою с...

 • ЗПСШ у жінок: симптоми і лікування

  Зміст: Загальні симптоми ЗПСШ Супутні ознаки При зараженні симптоми ЗПСШ у жінки дають про себе знати практично відразу ж. Найголовніше - не ігнорувати сигнали, які подає організм і нега...

 • Спайки в гінекології: симптоми і лікування

  Зміст: Причини появи хвороби Ступені прояву спайкового процесу Діагностика Лікування та профілактика Під загальною назвою «спайки» в гінекології увазі спаечную хвороба - патологічний ста...