Запор після пологів: причини, лікування, профілактика

Запор після пологів: причини, лікування, профілактикаЦя проблема знайома багатьом народили жінкам. Тим не менш, своєчасне виявлення її причин і правильний підхід до їх вирішення допоможе в короткі терміни забути про це раз і назавжди.

Причини виникнення запору після пологів

Запор у післяпологовий період можуть викликати як фізіологічні, так і психічні фактори.

Так, до фізіологічних факторів відноситься млявість м'язів преса, які не забезпечують належного напруження. Занадто довго м'язи перебували в стані розтягування. Хоча іноді це обумовлено і психологічним фактором - коли жінка з-за шва на промежині або шва після кесаревого розтину відчуває болі в животі і боїться напружувати його.

Ще одна фізіологічна причина виникнення запору після пологів полягає в неправильному харчуванні та інших порушеннях режиму. У породіллі виникає безліч нових для неї турбот, на себе часу не вистачає, вона пропускає прийоми їжі, погано спить, мало рухається.

Що стосується психологічних чинників, то, як правило, в післяпологовий період досить висока ступінь перевтоми, що також суттєво впливає на функціональність кишечника.

Запор після пологів. Лікування

Будь-яка жінка може позбутися від цієї недуги, знаючи причину його виникнення. Але діяти все одно необхідно комплексно. В комплекс профілактичних, а також лікувальних заходів, спрямованих проти запорів різної етіології, входять: спеціальна дієта, масаж, фізичні вправи і, звичайно, психологічна підготовка. Це, можливо, звучить ємко, але насправді все набагато простіше і дані заходи – це лише здорові звички здорового людини.

З психологічної сторони молодим матусям необхідно звертати більше уваги на свій настрій і самопочуття. Не час впадати у відчай з приводу фігури, відвислого живота після пологів, швів після кесарева розтину. Адже психологічні фактори впливають на свідомість і на сам організм. Більше гуляйте на свіжому повітрі, використовуйте глибоке дихання «животом» (це вас заспокоїть і поліпшить тонус м'язів).

Використовуйте контрастний або холодний душ, загальний і висхідний. Допоможуть впоратися з запором після пологів вправи на зміцнення м'язів промежини. Періодично займайтеся самомасажем живота: розтирайте його, погладжуйте круговими рухами навколо пупка за годинниковою стрілкою (особливо з ранку і до кожного прийому їжі). Виконуйте гімнастичні вправи не тільки на розтягування м'язів преса, але і для підвищення тонусу всіх м'язів тулуба, адже м'язи взаємопов'язані між собою.

Не забувайте про смачну і здорову їжу! Молодим мамам, що годують категорично забороняють безліч продуктів, які покращують перистальтику кишечника, так як ці продукти можуть викликати алергії у малюків. Дивіться на цей величезний список з обережністю, а на приготування їжі - з радістю, адже різноманітне та смачне домашнє харчування під час годування грудьми ще ніхто не відміняв! Використовуйте більше продуктів, багатих на клітковину (сирі фрукти і овочі, сухофрукти, каші, вівсяні висівки тощо) Не пийте міцний чай, уникайте вживання горіхів. Загалом, згадайте, що ви любите, і приготуйте це у відвареному вигляді!

Якщо перераховані способи не допомагають, все-таки доводиться використовувати медикаментозні засоби при лікуванні запору після пологів. Не протипоказані під час лактації такі проносні, як Форлакс та Фортранс. Проте не варто застосовувати їх довгостроково - намагайтеся чергувати лікарські проносні з трав'яними (відвар інжиру в молоці і свіжий картопляний сік при спастичних формах; відвар з фенхелю-анісу-кмину або материнки-кропиви-горобини-ожини при атонічних формах).

Будьте здорові, дорогі мами!

Гірка Эвелира спеціально для блогу «Активна мама«

Схожі статті: