Запах з рота у дитини

Запах з рота у дитиниЗ таким явищем, як неприємний запах з рота (галітоз), стикаються не тільки дорослі, але і діти. Іноді причиною його стає банальне недотримання правил гігієни рота, однак існують і досить серйозні захворювання, що супроводжуються цим симптомом.

Чому у дитини пахне з рота?

Всі причини галитоза можна розділити на групи в залежності від джерела запаху: ротові, позаротові та психогенні.

Механізм появи запаху з рота у дитини при багатьох захворюваннях складний, батьків його знати не обов'язково, проте слід бути уважним до свого дитині для того, щоб не пропустити починається проблему в його організмі.

Причини неприємного запаху в роті у дитини

 • Скупчення залишків їжі між зубами, а також у дрібних складках мови призводить до їх розкладання (гниття) і виділення сірководню під дією мікробів, що може призводити до появи запаху «тухлих яєць» з рота. Погіршує ситуацію наявність каріозних зубів.
 • У дітей часто зустрічається сухість порожнини рота, причин її появи може бути багато. Серед них утруднення носового дихання при аденоїдах і нежиті, стрес, хвилювання, зневоднення під час кишкової інфекції, спеки або фізичної активності. Також на кількість слини (в сторону її зменшення) впливають цукровий діабет, ураження слинних залоз, прийом лікарських речовин (протиалергічних або протизастудних).При недостатності слинної секрету відбувається скупчення великої кількості бактерій в порожнині рота, тоді як в нормі слина омиває язик, зуби і сама по собі є згубною для мікробів.
 • Кандидоз (грибкове ураження) ротової порожнини характеризується солодкуватим запахом з рота, він може з'явитися після прийому антибіотиків, хіміо - і променевої терапії, а також на тлі зниженого імунітету.
 • Запалення ясен – ще одна поширена причина галитоза.

Причини неприємного запаху з рота у дитини поза ротової порожнини

Якщо дитина щодня чистить зуби і язик у нього немає білого нальоту на слизовій, а запах все не проходить, слід обстежити інші органи і системи. Із захворювання також можуть бути причиною того, чому у дитини пахне з рота.

 • Рот є початком травного тракту, це означає, що запах тут може бути причиною захворювання стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки.
 • Рот пов'язаний з носом, тому неприємний запах може бути обумовлений великою кількістю слизу з бактеріями, яка стікає на мову по задній стінці глотки під час нежитю. Перебування стороннього тіла в носових ходах сприяє запаленню і появі неприємного запаху.
 • Скупчення і розкладання залишків їжі в поглибленнях мигдаликів також викликає галітоз.
 • Окремо хотілося б відзначити таку причину запаху ацетону з рота дитини, як цукровий діабет. На жаль, сьогодні йому схильні багато дітей. Звичайно, цей стан супроводжується й іншими симптомами: підвищеною спрагою, великою кількістю сечі, липким потом, втомою, дратівливістю. Запах з рота – це ознака довго поточного захворювань, тому завдання батьків – вчасно звернутися за допомогою до ендокринолога.
 • Печінкова недостатність проявляються запах «тухлих яєць», а ниркова недостатність – запахом аміаку. Природно, ці важкі недуги не можуть з'явитися за 1-2 дні на тлі повного здоров'я, тому не треба впадати в паніку і обнюхувати дитини 5 разів на день, щоб виявити у нього аміак або ацетон.

Психогенні причини неприємного запаху з рота у дитини

Запах з рота у дитиниПісля прочитання літератури про самих страшних хворобах, батькам або їх дітям може здаватися, що у них дійсно є галітоз. Розвіяти страхи фахівцям допомагає прилад галиметр, який здатний визначити концентрацію сірководню (джерела неприємного запаху) у повітрі. Діагноз тут звучить, як «помилковий галітоз».

Сама ж боязнь виникнення неприємного запаху називається галитофобией.

Обидва ці стани - привід звернутися до психотерапевта.

Що робити, якщо у дитини пахне з рота?

першим і важливим кроком до вирішення цієї проблеми є щоденна гігієна порожнини рота. Необхідно чистити не тільки зуби, але і мова.

Сухість у роті можна усунути частим питвом несолодких напоїв.

Також боротьба з неприємним запахом полягає в лікуванні каріозних зубів і запалених ясен.

Якщо галітоз з'явився під час застуди, алергічного риніту, то він зникне разом зі слизом після одужання.

У всіх випадках, коли запах з рота у дитини не зникає після ретельної гігієни ротової порожнини та носа, необхідно звернутися до лікаря і знайти справжню причину його появи.

Профілактика неприємного запаху з рота у дитини

Запах з рота у дитиниТакий захід, як гігієна ротової порожнини є не тільки методом лікування неприємного запаху, але і служить профілактикою його появи. Щоденне чищення зубів 2 рази на день, полоскання рота після їжі і чищення мови повинні стати нормою поведінки для кожної дитини.

Стоматологи рекомендують починати чистити зуби дитині з моменту їх появи в роті. Для цього навіть існують спеціальні щітки, які надягають на палець і дозволяють мамі впоратися з цим завданням без праці.

З раннього дитинства дитина повинна привчатися чистити зуби довго і ретельно, не забуваючи про міжзубних проміжках. Приблизно до 7-8 років дитині необхідно допомагати, перебуваючи у ванній разом з ним.

Вживання фруктів і овочів сприяє механічному очищенню ротової порожнини від бактерій. А от солодкі цукерки і жуйка викликає сухість рота, сприяючи зростанню і розмноженню бактерій.

Під час фізичної активності, іспитів або хвилювання потрібно пити воду для усунення ксеростомії (сухість ротової порожнини).

Відвідування стоматолога всією сім'єю хоча б 1 раз на півроку потрібно зробити обов'язковим.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам впоратися з проблемою, коли у дитини пахне з рота. Здоров'я вашим дітям!

Вікторія Корешкова для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Як вилікувати нежить у дитини?

  Ще вчора малюк жваво грався надворі, а сьогодні з ранку він уже чхає і важко дихає носом. Знайома ситуація? Нежить – найпоширеніша проблема дітей і дорослих, що супроводжує ряд захворювань. Але н...

 • Особиста гігієна дитини: з пелюшок до шкільного віку

  Особиста гігієна – це основа здорового, повноцінного і щасливого життя дитини. Непомітний, але такий важливий догляд потрібен для захисту від можливих вірусних або кишкових інфекцій, захворювань...

 • Низька температура у дитини

  Організм дитини в кожний період свого розвитку має свої особливості і характерні ознаки. З моменту народження він починає адаптуватися до нових умов, вчиться жити самостійно. В залежності від пер...

 • Закордонний паспорт для дитини

  Виїзд за кордон – досить клопітка справа, особливо якщо планується поїздка всією родиною. В більшості випадків основною складністю є оформлення проїзних документів для дітей, які не досягли повно...

 • Собака для дитини: правила вибору

  Міцна і згуртована сім'я – одна з найважливіших цілей в житті кожної людини. З появою дитини відносини змінюються дуже сильно, маленький внутрішній світ розширюється і наповнюється новими фарбами...