Заняття з дитиною 5 років

Дитина, якій виповнилося п'ять років, вміє і знає вже чимало. Він добре говорить, аналізує ситуацію і пояснює свою думку, вміє рахувати, виконує прості математичні задачі (порівняння, додавання одиниці, рахунок до десяти й назад). Свідомість малюка поступово стає більш дорослим, він вчиться бути відповідальною, вміє будувати плани набагато вперед.

Спостерігаючи за своїм малюком, батьки помічають, що він вже самостійний, сміливий, має власні інтереси, якісь успіхи в заняттях, спорті, творчості. Але діти в цьому віці ще дуже вразливі, емоційні, порівнюють себе з іншими, прагнуть бути частиною суспільства і грати в ньому не останню роль.

Від п'яти до шести років дитина все ще пізнає світ і розвивається через гру, спілкування з батьками і однолітками. Але поступово на перший план виходить саме навчання. Воно має на увазі під собою повноцінний навчальний процес, котрий має свої правила і вимоги, а результат повинен бути оцінений.

Заняття з дитиною 5 років

Фото: depositphotos.com

Зміст статті: 1. Розвиток дитини в п'ять років 2. Заняття з дитиною 5 років: навчальні ігри і повноцінні уроки
 • Заняття для розвитку мовлення
 • Заняття для розвитку мислення і пам'яті
 • Творчий розвиток
 • Заняття математикою
 • Інші види занять
 • Розвиток дитини в п'ять років

  Зараз настав час для батьків проаналізувати розвиток своєї дитини в кожному напрямку і перевірити себе. Як веде себе малюк вдома, на вулиці, в громадських місцях? Як він спілкується з іншими людьми? Чи є у дитини друзі, як вони розуміють і сприймають дружбу в принципі? Добре говорить ваш син або дочка з точки зору вимови, а також в плані вміння будувати речення?

  Дуже важливо, щоб дитина відчувала себе комфортно і гармонійно в сім'ї. Підготовка до школи передбачає, у першу чергу, не додаткові заняття, а навчання відповідальності та порядку. Потрібно давати дитині відчувати себе дорослим, виконувати домашні обов'язки, робити важливі серйозні справи. Такі процедури, як умивання і чищення зубів, одягання, сортування одягу, наведення порядку на поличках, повинні бути постійними і регулярними.

  З точки зору психології, діти в п'ятирічному віці ще дуже сприйнятливі до невдач, вони трепетно ставляться до свого становища в суспільстві. Вчіть дітей не боятися вихователів, нових людей, яскравих цікавих занять. Вчіть бачити в кожному новому досвіді позитив, розкривайте дитини. Соціальний аспект відіграє основну роль, саме недостатня соціальна зрілість часом стає причиною проблем із заняттями в школі, хоча сам дитина може мати відмінні дані і розвинений інтелект.

  Важлива деталь: не можна примушувати дитину робити те, що самі батьки не роблять. Намагаючись виховати в дітях відповідальність, ви насправді дискредитуєте себе в очах малюка, вони можуть перестати вас поважати і довіряти. Кращий спосіб навчити свого сина чи доньку – показати приклад правильної поведінки. Вимагати і примушувати дитину до будь-яких занять не можна.

  Заняття з дитиною 5 років: навчальні ігри і повноцінні уроки

  Поступово, але неухильно заняття з дитиною перетворюються з довільної спонтанної гри в серйозні повноцінні уроки. Але не варто робити це різко і в строгих рамках. Дітям в цьому віці складно концентруватися на тому, що їм не дуже цікаво. Змушувати думати не можна, але можна виключити під час занять інші предмети, які відволікають увагу дитини. Наприклад, не варто проводити заняття на ігровому килимку. Якщо у малюка є свій стіл, під час роботи прибирайте на ньому, ховайте всі непотрібні речі, навіть найулюбленіші іграшки та сувеніри.

  Розвиток дітей від п'яти до шести років включає в себе:

  • Розвиток логічного мислення, уваги, пам'яті;
  • Фізичний розвиток;
  • Вміння працювати в колективі, навички спілкування;
  • Розвиток мовлення, поліпшення вимови і словникового запасу;
  • Пізнання світу та його закономірностей, вивчення законів природи і суспільства;
  • Творче мислення, розвиток уяви та абстрактного мислення;
  • Основи математики, граматики, письма і читання.

  При цьому важливо розділяти кожне завдання тематично, наповнювати їх ігровими епізодами лише під час активних занять. Діти в цьому віці ще не можуть контролювати свою увагу і пам'ять їх працює довільно: вони легко запам'ятовують те, що їх захопило чи здивувало, але також легко і забувають. Найважливіші види занять для дітей дошкільного віку – розвиток мислення та всіх видів пам'яті (зорової, слухової, механічної), а також активна робота над промовою.

  Заняття з дитиною 5 років для розвитку мовлення

  Поспостерігайте за вимовою дитини. Всі літери він вимовляє чітко? Є складні нюанси? Може, він вимовляє одну або кілька букв неправильно, але пристосувався до цього і не звертає уваги. Обов'язково потрібно акцентувати на цьому, намагатися добитися того, щоб малюк намагався вимовляти їх правильно. Інакше неправильне вимова стане поганою звичкою, яку буде непросто змінити.

  Для кращого розвитку вимови є прості, але ефективні вправи:

  • гімнастика для мови,
  • гра в повітряний футбол (потрібно «забити» гол ватною кулькою, видуваючи повітря тільки ротом, і намагаючись сказати «ш-ш-ш», «с-с-с», інші шиплячі звуки);
  • вправа «місток» (мова напружений і доторкається до неба), «балалайка».

  Якщо у малюка проблеми з вимовою, краще вже зараз звертатися до логопеда. У більш пізньому віці буде набагато складніше.

  Розвиток мови і пізнання навколишнього світу як і раніше тісно пов'язані. Кращий спосіб розширення словникового запасу і отримання нових знань – читання. Причому ви можете не тільки читати дитині самі, але і потихеньку вчити його читати самостійно.

  можна Вивчати нові слова з різних сфер:

  • професії;
  • марки автомобілів;
  • емоції і почуття;
  • птахи, гриби, комахи;
  • нові кулінарні страви, продукти.

  Список можна доповнювати будь-якими тематиками, це піде тільки на користь малюкові.

  Заняття з дитиною 5 років для розвитку мислення і пам'яті

  Логічні ігри дуже важливі, можна використовувати вже відомі вам їх види, але ускладнювати завдання:

  • запам'ятовуємо фігури;
  • продовжуємо логічний ряд;
  • зайвий у рядку;
  • що змінилося? (завдання на розвиток пам'яті);
  • підбираємо візерунок;
  • знаходимо пари та ін

  Крім того, можна вчити дитину основам конструювання, показувати, як можна створювати фігури з цегли або будівельних елементів по кресленнях; цікаво дітям складати конструктори типу «лего» по схемі, а також збирати пазли.

  Творчий розвиток

  Неосяжне уява – те, що відрізняє дітей цього віку. Вони фантазують часом в неймовірних категоріях, дивуючи і навіть лякаючи своїх батьків. Це природний і правильний процес, який є частиною розвитку дитини. Творчі заняття зараз можна проводити в будь-якій формі, даючи малюку якомога більше простору для творчості. Класичні та цікаві заняття для п'ятирічної дитини:

  • ліплення з пластиліну, тіста;
  • малювання фарбами, олівцями, крейдою;
  • аплікація і мозаїка;
  • створення об'ємних фігур з паперу або підручних елементів.

  Зараз такі заняття варто проводити в активному творчому руслі. Не показувати зразок, а просто говорити (намалюй картину, коли небо дуже злиться; обери кольори для заходу).

  Заняття математикою з дітьми 5 років

  Дитина в дошкільному віці повинен вміти рахувати, знати цифри, розуміти, що таке десятки. Для навчання дітей використовуються наочні матеріали, спеціальні набори. У цьому віці доцільно починати знайомити дітей з буквами, вчити читати.

  Інші види занять

  Іноді батьки занадто захоплюються процесом навчання малюка і забувають про його головних потребах. Однією з них є спілкування. Більше часу проводите з дитиною, гуляючи, граючи в сімейні настільні ігри, виконуючи разом домашні роботи. Також важливо забезпечувати їй повноцінне спілкування з однолітками. Кращий варіант гри для дітей п'яти років – колективні веселі ігри у дворі, садку.

  Активні спортивні заняття обов'язково потрібні дитині. Виберіть з них секцію або кожен день робіть ранкову гімнастику. Відмінний варіант для дітей цього віку – плавання або просто веселе проведення часу у воді.

  Не захоплюйтеся суворим навчанням, не намагайтеся виховати в дитині генія – все приходить з часом. Головне – не пускати все на самоплив і не дозволяти дитині нудьгувати. Світ навколо надзвичайно цікавий, треба тільки вміти це побачити і показати дітям.

  Схожі статті:

  • Заняття з дитиною 4 років

   Чотирирічна дитина вже досить доросла, він дивиться на світ по-своєму, шукає себе і своє місце в ньому. Він вже пройшов певний етап розвитку і багато чого вміє. Складно оцінювати прогрес малюка з...

  • Заняття з дитиною 1 року

   Маленькі діти – це не тільки джерело щастя, тепла і радості для своїх батьків. Вони вимагають до себе уваги постійно, але багато залежить від того, яким буде це увагу. Заняття з дитиною мають вел...

  • Заняття з дитиною 2 років

   Веселий, емоційний, примхливий, неусидчивый і навіть нестерпний – малюк у дворічному віці буває дуже різним. Це новий етап в його розвитку, який сповнений цікавих вражень, а також пов'язаний з са...

  • На море з маленькою дитиною

   Якщо ви вирішили відправитися на відпочинок до моря з маленькою дитиною, то починайте готуватися заздалегідь, бо необхідно продумати, як слід, кожну дрібницю. І в першу чергу необхідно вирішити,...

  • Заняття в басейні для дітей

   Вода для немовлят є природною середовищем проживання, адже у внутрішньоутробної життя вони весь час проводять у стані «плавання». Всі 9 місяців малюк розвивається і росте в рідкому середовищі, не...