Заняття з дитиною 2 років

Веселий, емоційний, примхливий, неусидчивый і навіть нестерпний – малюк у дворічному віці буває дуже різним. Це новий етап в його розвитку, який сповнений цікавих вражень, а також пов'язаний з самоствердженням і усвідомленням себе в світі. У цей період ігри і заняття з дитиною стають більш тривалими, завдання ускладнюються, а ось сконцентрувати увагу дітей деколи буває складніше, ніж у більш ранньому віці.

Коли малюкові виповнюється два роки, він уже по-іншому сприймає світ, а заодно і себе. Проводити заняття з дитиною 2 років потрібно раніше в яскравій формі, але їх можна ускладнювати. Крім того, обов'язково необхідно враховувати особливості віку і розуміти, що зараз необхідно дитині найбільше.

Заняття з дитиною 2 років

Фото: depositphotos.com

Зміст статті:
 • Дитині 2 роки: особливості розвитку і мислення
 • Заняття для дітей від 2 до 3 років
 • Як правильно проводити заняття з дітьми 2 років?
 • Дитині 2 роки: особливості розвитку і мислення

  Дитина, якій виповнилося два роки, стає більш активним, рухливим, фізично розвиненим і міцним. В цей період він намагається усвідомити себе у великому і складному світі, а також продовжує вивчати і досліджувати все довкола. Капризи і прояви характеру («я», «я не хочу!», «я не буду!») є частиною розвитку дитини. Зараз вже складніше пояснювати або вчити малюка під час гри, він часто керує процесом, змінюючи правила за своїм бажанням.

  З іншого боку, діти у дворічному віці набагато усидчивее, ніж молодші. Вони з інтересом сприймають пазли і конструктори, готові проводити більше часу, присвячуючи його одного заняття. Також дрібна моторика рук розвинена краще, дитина вже тримає олівець або ручку і може малювати.

  Улюблене заняття для дітей сьогодні – це дорослі справи. Вони з задоволенням підмітають, миють посуд, складають у пральну машину іграшки. Один з напрямків, якому повинні бути присвячені заняття з дітьми – це навчання рядовим домашнім справам, перші прості обов'язки дитини.

  Заняття для дітей від 2 до 3 років

  У два роки наступає самий благодатний період для відповідальних батьків. Зараз малюк повністю відкритий світу, він сприймає нові знання дуже легко і швидко. Це прекрасний момент для легкого, ненав'язливого, але системного навчання дитини основним навичкам, а також для його розвитку в творчому плані.

  Заняття для дітей 2 років можна розділити на кілька категорій:

  • Розвиток мовлення, активне поповнення словникового запасу;
  • Фізичний розвиток, гімнастика;
  • Дрібна моторика рук і пальців;
  • Творчий розвиток;
  • Основи математики, абстрактного мислення;
  • Закріплення і вдосконалення почуттів.

  В такому віці дитина ще не може довго концентрувати увагу на одному предметі. Тому заняття з дітьми потрібно проводити не більше ніж 15-20 хвилин. Їх бажано чергувати: рухливі ігри у дворі, розвиток мовлення (читання казок, розмови), творчі і математичні заняття.

  Діткам у віці двох-двох з половиною років ми продовжуємо давати такі ж завдання, як і малюкам більш раннього віку, але їх небагато ускладнюємо і вдосконалюємо. Крім того, форма проведення занять теж змінюється: це не тільки навчання в процесі гри, але й повноцінні серйозні заняття, спрямовані на розвиток тієї чи іншої функції.

  Заняття з дитиною 2 років для розвитку мовлення

  У дворічному віці завданням для малюка коштує вже не просто називання предметів, а їх характеристика, описування ситуації, вміння розповісти і подати свої думки правильно. Щоб розвивати здібності дитини в цій галузі, потрібно проводити прості тематичні заняття (ігри для розвитку мовлення), читаючи та аналізуючи улюблені казки з картинками, історії і вірші.

  Важливі деталі занять:

  • Дитина повинна повторювати «пропущені слова у казці, беручи участь у її розповіді;
  • Повторювати руху або дії, про які йде мова в оповіданні;
  • Відповідати на прості запитання за змістом казки;
  • Наслідувати звуків і голосів, або повторювати вигуки героїв.

  Найважливіший елемент читання казки вголос – це її обговорення, повтор пропущених слів або вигуків. Дитина повинна вчитися говорити, правильно формуючи свою промову.

  Пізнання навколишнього світу

  Такі заняття з дітьми 2 років включають в себе безпосереднє спілкування з зовнішнім світом, а також ігри з картинками. Використовуючи прості набори картинок, атласи або перші дитячі книжки, потрібно вчити дітей знати частини тіла та обличчя, одяг і взуття, птахів, тварин, овочі, фрукти, продукти, транспорт та іграшки. Цікаві і більш складні заняття – знайти серед картинок не просто всіх птахів, а підібрати пари: тварини та їхні будиночки, одяг для хлопчика або дівчинки і т. д.

  Прості прогулянки на вулиці допомагають закріплювати знання, діти показують предмети і рослини, види транспорту, запам'ятовують, хто де живе (птиці – на деревах, дикі тварини – в лісі, рибки у воді). Розповідаючи дитині про все, запитуйте, просіть порівняти предмети, описати їх. Це одночасно працює на розвиток мовлення малюка, його вміння правильно пояснювати свою думку. Пізнання навколишнього світу – це одне з найбільш захоплюючих занять, яке з задоволенням проводять діти і їх батьки.

  Домашні рольові ігри

  Малюки у віці двох років з задоволенням повторюють дії дорослих. Це відмінний привід навчити дітей звичайних та потрібних речей (прибирати за собою, складати одяг, посуд тощо). Одна з найпростіших ігор на цю тему – сортування. Займаючись домашніми справами, просіть дитину відокремити одяг мами, тата, братика і свою; покласти біля кожної миски чашку і ложку; розсортувати рушники від великого до маленького. Діти обожнюють такі забави, вони одночасно грають, вчаться і відчувають себе дорослими і корисними.

  Математичні заняття

  Що повинен знати малюк у дворічному віці? Рекомендації методистів досить прості. Дитина повинна розуміти, що таке «один», а що таке «багато», знати рахунок до трьох, а також знати основні геометричні фігури. Тут знадобляться сортери – іграшки з раннього віку малюка. Крім того, добре підійдуть для занять спеціальні іграшки-цифри, кубики і картки.

  Математичні заняття – це прерогатива дошкільних закладів. Вони досить складні для сприйняття і вимагають концентрації уваги. Якщо ваша дитина не ходить в садок, ви можете навчати його самостійно, але в легкій, невимушеній формі. Не намагайтеся навчати малюка багатьом цифр, нехай він сам проявляє інтерес до занять.

  Розвиток логічного мислення

  Логічні ігри та завдання – самий цікавий і багатогранний розділ. Заняття ці спрямовані на розвиток мислення, і їх можна поділити на кілька окремих категорій:

  • Мислення;
  • Пам'яті;
  • Уваги.

  Кілька прикладів логічних занять для дітей 2 років:

  • Прості пазли. Дітям такого віку підходять пазли, які складаються з 4-8 частин. Хороша альтернатива – кубики, які разом складають картинку. Це складна задача, так як є аж 6 картинок, які потрібно відрізнити;
  • Знайти тінь. Діти бачать кольорові зображення знайомих предметів, а поруч, впереміш – їх тіні. Завдання – знайти тінь для кожного предмета;
  • Картки-вкладиші. Таку гру можна виготовити самому. В однакових квадратних рамках вирізаємо різні фігури, потім змішуємо їх. Завдання дитини – знайти фігуру (кубик-сортер створений за тим же принципом);
  • Знайти пару – заняття на асоціації;
  • Продовж ряд (три предмети з однієї категорії потрібно доповнити ще одним з декількох варіантів).

  Творчість і дрібна моторика рук

  З дворічного віку дітям можна пропонувати для ліплення пластилін, але теплий і добре розім'ятим. Окремим заняттям стає малювання, а іноді – прості розмальовки. Цікаве і захоплююче заняття для творчого розвитку – «рвані» аплікації, коли малюкові не потрібно ще оперувати ножицями, а можна складати картинку з маминим шаблоном з відірваних шматочків м'якого паперу.

  Як правильно проводити заняття з дітьми 2 років?

  Дисципліна і режим відіграють дуже важливу роль у розвитку малюка. Заняття, навіть найпростіші і в ігровій формі, потрібно проводити в один і той же час, інакше вони стануть лише частиною пізнання світу, і не принесуть користі. Звичайно, не можна обмежувати малюка, завжди потрібно давати йому можливість самостійно вирішувати, що робити. Краще всього чергувати ігри і заняття з розвагами, відпочинком на природі і читанням (поки що читає мама, але перші книжки дитина вже розглядає і коментує сам).

  Схожі статті:

  • Заняття з дитиною 3 років

   Дитина, якій виповнилося три роки, подолав свій перший важливий рубіж і малюка перетворився у дошкільника. Він змінився і зовні, і всередині. Мислення, фізичний розвиток, активність, творчі здібн...

  • Заняття з дитиною 1 року

   Маленькі діти – це не тільки джерело щастя, тепла і радості для своїх батьків. Вони вимагають до себе уваги постійно, але багато залежить від того, яким буде це увагу. Заняття з дитиною мають вел...

  • Заняття з дитиною 4 років

   Чотирирічна дитина вже досить доросла, він дивиться на світ по-своєму, шукає себе і своє місце в ньому. Він вже пройшов певний етап розвитку і багато чого вміє. Складно оцінювати прогрес малюка з...

  • На море з маленькою дитиною

   Якщо ви вирішили відправитися на відпочинок до моря з маленькою дитиною, то починайте готуватися заздалегідь, бо необхідно продумати, як слід, кожну дрібницю. І в першу чергу необхідно вирішити,...

  • Заняття в басейні для дітей

   Вода для немовлят є природною середовищем проживання, адже у внутрішньоутробної життя вони весь час проводять у стані «плавання». Всі 9 місяців малюк розвивається і росте в рідкому середовищі, не...