З якого віку дитині потрібна подушка? Подушки для дітей за віком

Багато батьки, бажаючи постіль дитини зробити більш зручною, задаються питанням, яка подушка потрібна малюку з моменту народження та в наступні роки розвитку, адже малюк такий крихітний і створюється враження, що його потрібно укладати на м'яку поверхню. Ця думка помилкова, оскільки м'яка постіль завдасть дитині більше шкоди, і не дасть затишку і комфорту.

З якого віку дитині потрібна подушка? Подушки для дітей за віком

Фото: depositphotos.com

Подушка для новонародженого

Принісши новонародженого з родового будинку, насамперед батьки займаються облаштуванням ліжечка, так як малюк велику частину часу проводить саме уві сні. Піклуючись про найдорожчому людинку, мами намагаються зробити ліжко якомога м'якше. Але багато хто не знає, що новонародженим м'яка постіль протипоказана, а подушка не потрібна зовсім.

У новонародженого коротка шия і вузькі плечі, тому голова не потребує додаткової опори під час сну, дитина не відчуває дискомфорт, так як його головка і так затишно влаштована в злегка нахиленому положенні.

Через кілька місяців після народження, коли дитина трохи підросте і його шийні зв'язки більше зміцніють, можна підкласти складену в кілька разів пелюшку, цього буде достатньо. Ще через кілька місяців можна використовувати в якості подушки складена в кілька разів маленький рушник.

До 6-ти місяців можна підкласти пелюшку або рушник під матрацик, піднявши його в районі голови, але такий нахил не повинен перевищувати 30 градусів, так як дитина ще не потребує додаткового підтримуванні. Шия малюка ще не витягнулася, і пухкенькі плечі цілком справляються з підтримкою головки. До дев'яти місяців дитина вже більш рухливий і набирає вагу не так інтенсивно, тому шия вже не здається такою короткою і можна спробувати маленьку подушечку, хоча до року малюк чудово без неї обійдеться, так як нахил ліжку в 30 градусів, цілком компенсує відсутність подушки.

Допускається використання подушки тільки за рекомендацією лікаря, що в основному відбувається при наявності у дитини кривошиї. У цьому випадку застосування подушки є методом лікування, так як з її допомогою дитині коригують довжину грудинно-ключично-соскоподібного м'яза, різна довжина якої і викликає кривошею у новонароджених.

Важливим моментом є якість матраца, що в перший рік життя дитини виконує і функцію подушки. Детальніше читайте наш матеріал про те, як вибрати матрац для новонародженого.

Подушка для дітей від 1 року

Після року також не рекомендується використовувати подушку, нахил в 30 градусів між матрасиком в нижній і верхній частині повинен дотримуватися. Але якщо мамі все ж хочеться зробити ліжко малюка більш затишною, можна використовувати невелику подушечку, яка повинна відповідати деяким вимогам:

 • По-перше, таку подушку потрібно часто прати, так як в малюка ще підвищене потовиділення. Наволочку потрібно міняти кожен день, а саму подушку прати хоча б раз в тиждень, тому наповнювач подушки не повинен звалюватися грудками і мати однорідність.
 • По-друге, наволочка та чохол подушки повинні бути з натуральних тканин, а наповнювач повинен пропускати повітря, щоб перешкоджати утворенню бактерій.
 • третє, висота дитячої подушки не повинна перевищувати трьох сантиметрів в середині і 4,5 сантиметрів по бортику. Важливо, щоб при використанні такої подушки і голова, і тіло малюка знаходилося на одному рівні.
 • четверте, подушка не повинна бути занадто м'якою, так як ще існує ризик асфіксії, адже малюк під час сну не такий жвавий, як під час неспання. Подушка повинна бути пружною, що можна перевірити, натиснувши долонею на поверхню: якщо форма потім відразу відновити, подушка відповідає вимогам.

Подушка для дітей від двох років

До двох років формування хребта і шийного вигину практично завершено, тому подушку можна використовувати без ризику для здоров'я малюка. Але, тим не менш, існують рекомендації по підбору подушок для дітей такого віку.

як і раніше не можна використовувати пір'яну подушку, так як головка малюка провалюється і голова не має достатньої підтримки. Також такі подушки небезпечні наявністю пилових кліщів, що тільки негативно позначиться на загальному стані малюка. До того ж, на такий подушці малюк більше потіє, що не дуже корисно, адже навіть в одному грамі поту міститься достатня кількість бактерій, здатних викликати алергію і подразнення ніжної шкіри.

Небажано використовувати дитячу подушку з овечої шерсті, так як такий наповнювач швидко збереться в грудки і стане незручним для малюка.

Ширина подушки повинна бути однаковою з шириною ліжечка, щоб малюк уві сні не скочувався і не відчував дискомфорт.

Треба стежити за тим, щоб на подушці перебувала не тільки голова дитини, але і третина тулуба, щоб на шийні хребці не виникала додаткове навантаження.

Не рекомендується використовувати для сну дитини доросле подушку, так як його голова знаходиться вище дозволеної висоти, що може спровокувати болі в області шиї, а також придбану кривошею, яку після двох років вилікувати буде складніше.

Оптимальним варіантом буде дитяча ортопедична подушка, в якій дотримані всі вимоги від висоти до наповнювача.

Схожі статті:

 • Планшет для дітей. Який планшет купити дитині?

  Ноутбуки, мобільні, електронні книги, планшети, смартфони заповнили прилавки магазинів, оселилися в портфелях ділових людей і в звичайних будинках. Через занадто швидкого і різкого появи їх в наш...

 • Фітбол для дітей

  Хочете дізнатися, як весело і корисно провести час і отримати користь від простої гри зі своєю дитиною? Хочете зміцнити здоров'я дитини в простому і захоплюючому ігровому процесі? Тоді вам просто...

 • Одяг для повних дітей. Як одягнути повного дитину?

  Одяг для дітей повинна бути не тільки красивою і модною, але і зручною. Адже дитячий організм дуже легко піддається впливу неякісних матеріалів, які в свою чергу викликають алергічні реакції, під...

 • Ідея бізнесу в декреті №4. Розвиваючий клуб для дітей

  До появи своєї дитини я грунтовно підготувалася як морально, так і інформаційно, вивчивши тонни спеціалізованої літератури. До моменту його народження я знала все про догляд, розвитку і вихованні...

 • Різдвяний вертеп для дітей

  чи Траплялося вам чути і бачити, як у Різдвяну ніч радіють Небо і Земля, як у єдиному пориві славлять вони Того, хто заради нашого спасіння народився в бідних Вифлеємських яслах? Чи помічали, як...