Волоські горіхи при грудному вигодовуванні

У кожної мами або годувала грудьми матері є своя думка на рахунок тих чи інших продуктів харчування і того, чи можна їх їсти в період лактації і в якій кількості. Але важливо орієнтуватися не на думку інших, а те, що говорять фахівці. Один із спірних питань – чи можна годуючій мамі волоські горіхи?

Волоські горіхи при грудному вигодовуванні

Фото: depositphotos.com

Користь волоських горіхів

Для початку давайте з'ясуємо, чим волоські горіхи корисні.

Якщо говорити про хімічному складі, то він змінюється в залежності від того, сирої плід або сушений. В середньому вміст жирів коливається від 45 до 75%, білків – від 10 до 20%, кількість води складає 5%, а вуглеводів – 10%. Велика частина жирів є ненасиченими, а значить, у них практично немає холестерину.

Ядра волоського горіха багаті вітамінами РР, А, К, Е і групи В. У недозрілих плодах міститься також вітамін С, але в міру дозрівання плодів його кількість різко знижується. Крім цього, волоські горіхи багаті мікроелементами і мінералами. У їх число входить кальцій, кобальт, йод, фосфор, кальцій, залізо, калій, цинк і магній. Ядра волоського горіха містять вільні амінокислоти, а саме: цистин, гістидин, аспарагін, глутамін, серин, валін і фенілаланін.

Завдяки такому багатому і насиченому складу, волоські горіхи мають противопаразитным дією, покращують стан при анемії, зміцнюють печінку, знижують тиск, зміцнюють імунітет, благотворно впливають на стан майбутньої мами, покращують вироблення шлункового соку, покращують пам'ять і допомагають швидко відновитися після операцій, травм і важких захворювань.

Все вищеперелічене говорить однозначно на користь цього продукту харчування. Але чи можна його вживати волоські горіхи при грудному вигодовуванні?

Можна годуючій мамі волоські горіхи?

Фахівці стверджують, що відмовлятися від волоських горіхів під час годування груддю не варто, але і зловживати їм теж не можна, причому не тільки жінкам, що годують, але й всім людям. Тому потрібно дотримуватися встановленої норми: не більше 3-х ядер волоських горіхів за день. У такій кількості вони принесуть користь мамі і малюкові і нікому з них не зашкодить.

Обов'язкова умова при вживанні волоських горіхів – їсти лише сирі ядра. Це обумовлено тим, що смажені горіхи часто викликають алергічну реакцію із-за того, що в їх склад входять особливі олії. Та й користі від смажених ядер набагато менше, ніж від сирих.

Включаючи даний продукт в свій раціон, потрібно уважно спостерігати за малюком. Якщо він веде себе трохи інакше, ніж зазвичай (вередує, погано спить або його мучать кольки), то на наступний день відмовтеся від горіхів і ще раз поспостерігайте за дитиною. Можливо, його організму важко сприймати горіхи. У такому разі вживання волоських горіхів при грудному вигодовуванні, краще поки що відкласти або істотно скоротити.

Помірність, спостережливість і розсудливість допоможе кожній мамі, що годує самостійно визначити, чи приносять волоські горіхи їй і дитині користь або ж від них бажано утриматися.

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті: