ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життя

Сучасні виробники дитячих пристроїв пропонують споживачеві безліч барвистих пристосувань. Вони призначені для правильного фізичного розвитку дітей і відповідають всім правилам безпеки. Яскраві, привабливі, з додатковими ігровими панелями дитячі тренажери і пристосування дуже популярні на вітчизняному ринку. Всі вони мають вагомі і переконливі переваги. Але, поряд з плюсами, ці предмети надають негативний вплив на фізичний розвиток дитини.

Стрибуни - ворог дитячого хребта

ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життяЦей дитячий спортивний тренажер батьки починають використовувати ще до того моменту, як малюк почне самостійно пересуватися. Вважається, що стрибуни приносять масу задоволень дитині. Але задоволення вони доставляють тільки матусі, яка зможе на деякий час зайнятися домашніми справами.

Дитина, перебуваючи в прыгунках і залишившись без батьківської уваги, швидко втрачає інтерес до стрибків. Крім того, пристосування обмежує свободу переміщення дитини і може нашкодити його природного розвитку. Відштовхуючись від підлоги двома ніжками, малюк звикає до цих рухів, і без ходунків буде намагатися відновити ці ж рухи. В результаті регулярні падіння позначаться на самостійному ходінні.

Не варто забувати і про крихкому хребті дитини. Під час стрибків у прыгунках основне навантаження лягає на спину. Тому часті стрибки у пристосуванні призведуть до викривлення хребта.

Вкрай небажані стрибуни дітям, що мають пошкодження шкіри в ділянці дотику з деталями пристосування. Стрибуни досить сильно стискають промежину малюка і можуть викликати алергічні реакції.

Ходунки: травмонебезпечно і марно

ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життяБагато батьків вважають, що ходунки прискорюють розвиток малюка. І дуже в цьому помиляються. Це пристосування впливає тільки на ту групу м'язів, яка відповідає за формування ходи. Звичайно, дуже зручно посадити дитину в ходунки і відволіктися на розмову з улюбленою подружкою, знаючи, що з дитиною нічого не трапиться. Але ходунки мають багато недоліків.

За допомогою цього пристосування дитина самостійно довго не навчиться ходити, оскільки конструкція сама зможе його донести в будь-яке місце приміщення. Крім того, у нього не буде розвиватися вестибулярний апарат. А з-за неправильного розподілу навантаження і порушення кровообігу можуть деформуватися не тільки хребет, а й стопи.

Ходунки надійно захищають малюка від падіння, і поза цього пристосування дитина не зможе уникнути травм. В довершення цього, вони перешкоджають виробленню захисної реакції, адже натрапивши на бар'єр, дитина не побачить небезпеки.

Маленькі діти пізнають навколишній світ через дотик і смакові рецептори. Перебуваючи в ходунках, дотягнутися до багатьох предметів стає неможливим.

Читайте статтю на нашому сайті Як навчити дитину ходити?

Повідець (віжки) для дітей: ви точно хотіли дитину, а не собаку?

ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життяЦе пристосування придумано для непосидючих і допитливих дітей, які на прогулянці щоразу прагнуть проявити самостійність і втекти від дорослих. Більше того, вони допомагають утримати рівновагу і контролювати падіння малюка. Це невинне винахід провокує масу обурень з боку оточуючих, так як викликає асоціацію «вигулювання собаки».

Шкоду дитячих віжок полягає в тому, що вони гальмують психологічний розвиток малюка. Перебуваючи постійно на повідку, дитина не може турбуватися про свою безпеку. Отже, він не навчиться самостійно приймати рішення, не отримає елементарних навичок розвитку і не розвине почуття відповідальності за своє життя.

Більш того, повідець дає дитині зрозуміти, хто домінує у багатьох відношеннях без можливості зміни ситуації. Таким чином, діти не засвоюють багатьох уроків, втрачають можливість навчатися і не розуміють, коли потрібно співпрацювати або слухати дорослих.

Рюкзак-кенгуру: зручно, але небезпечно

ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життяНовомодний рюкзак-кенгуру вже змогли по достоїнству оцінити багато батьків, адже він сильно полегшує перенесення маленьких дітей. Він регулюється під будь-якого дорослого, тип одягу (літній та зимовий) і може легко змінювати положення дитини. Рюкзаки відмінно підтримують поперек, тим самим запобігаючи появі больових відчуттів. Перебуваючи в такій «сумці», дитина відчуває повну безпеку, а руки мами чи тата в цей час повністю вільні.

Незважаючи на ці переваги, рюкзак-кенгуру має деякі негативні сторони. Так як дитина тривалий час перебуває у висячому положенні, все навантаження йде на незміцнілий хребет і область промежини. Згодом це призводить до деформації хребетного стовпа і пошкоджень шкіри на внутрішній поверхні ніжок. Великий мінус зробить і болтающаяся голова, якщо вона не притиснута до дорослого. Вузьке сидіння може порушити кровотік в малому тазі і ніжки малюка. Ці негативні сторони більше відносяться до конструкції рюкзака. Але не варто забувати, що навіть в правильно підібраній заплічної сумці кенгуру малюк повинен знаходитися не більше двох годин.

Зверніть увагу на нешкідливу альтернативу кенгурушки - слінг-рюкзак.

Манеж: психологи попереджають

ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життяДуже корисний і практичний манеж для дітей викликає неоднозначну реакцію з боку психологів. З одного боку, безпеку манежу дозволяє залишити дитину одну на деякий час, а з іншого боку, він обмежує руху і свободу маленького чоловічка. Обмеженість перешкоджає нормальному фізичному розвитку і позбавляє можливості активно рухатися.

Підростаючи, дитина прагне пізнати навколишній світ. Перші його самостійні пересування – повзання. На жаль, манеж втрачає цю можливість. Він тільки дозволяє малюку вставати на ніжки (або сідати), триматися за опору і пересуватися уздовж краю.

У манежі малюк часто відчуває себе безпорадним, так як не має можливості дотягнутися до того, що його приваблює. Перешкода стає непереборним, і перший досвід неспроможності може надовго закріпитися на підсвідомому рівні. Більше того, перебуваючи тривалий час в манежі, дитина втрачає тісний контакт з дорослими, що позначається на її психологічному розвитку.

Безліч батьків виростили здорових і щасливих дітей, не вдаючись до використання цих коштів з сумнівною користю. Спробуйте і ви!

Схожі статті:

 • Закордонний паспорт для дитини

  Виїзд за кордон – досить клопітка справа, особливо якщо планується поїздка всією родиною. В більшості випадків основною складністю є оформлення проїзних документів для дітей, які не досягли повно...

 • Собака для дитини: правила вибору

  Міцна і згуртована сім'я – одна з найважливіших цілей в житті кожної людини. З появою дитини відносини змінюються дуже сильно, маленький внутрішній світ розширюється і наповнюється новими фарбами...

 • Дитячий інгалятор. Як вибрати інгалятор для дитини?

  Інгаляції – корисна і ефективна процедура при лікуванні різних респіраторних захворювань у дітей. Ще зовсім недавно їх проводили старим народним способом: дитині давали дихати парами через носик...

 • Контакт дитини з матір'ю в перші місяці життя

  Надривний дитячий плач, крик, закликає про допомогу, який видає маленька крихітка, розриває серце люблячим батькам. Дитина 1 місяць не може прикидатися і «робити вигляд», що йому потрібна мама, в...

 • Домашня тварина для дитини

  Не поспішайте відмовляти дитині, якщо він просить купити домашнє тварина. Адже роль тварин в дитячому розвитку неоціненна - вони нас вчать доброті, любові і відданості. Можна годинами спостерігат...