Таблетки для припинення лактації

Годування груддю, поза всяким сумнівом, приносить особисту користь і дитині, і мамі. Але іноді доводиться стикатися з ситуаціями, коли в силу ряду обставин у жінки виникає необхідність припинити лактацію. Якщо зупинити вироблення грудного молока слід в найкоротші терміни, а фізіологічним шляхом здійснити це неможливо, на допомогу прийдуть таблетки, що сприяють припиненню лактації.

Таблетки для припинення лактації

Зміст статті:

 • Показання до прийому таблеток для припинення лактації
 • Можливі ризики прийому препаратів, що пригнічують лактацію
 • Які існують таблетки для припинення лактації?
 • Протипоказання до застосування препаратів для припинення лактації

Показання до прийому таблеток для припинення лактації

Припинення ГВ для жіночого організму є серйозним стресом. Вдатися до такого відповідального кроку представниці слабкої статі можуть тільки при виникненні серйозних проблем. До таких відносяться:

 • Розвиток патологічних станів в молочній залозі або грудей. Маються на увазі безперервні лактостазы і мастити, що протікають з гноєм і температурою, запальні процеси в грудях.
 • Забороняється годувати грудьми дитину жінкам з онкологією, яка потребує негайного проведення опромінення або хіміотерапії.
 • Призначення таких препаратів здійснюється відразу після пологів тим матусям, у яких виявлено ВІЛ-інфекція, туберкульоз чи інші серйозні захворювання. Робиться це з метою запобігти зараження малюка через грудне молоко.
 • У випадку переривання вагітності на останніх термінах або народження мертвого малюка.
 • Поява герпетичної висипки на сосках.
 • Вживання наркотиків матір'ю або зловживання алкоголем.

Але все ж в значному пріоритеті знаходиться припинення грудного вигодовування природним способом. Для цього просто необхідно поступово зменшувати кількість прикладань до грудей, і молоко піде поступово і безболісно.

Можливі ризики прийому препаратів, що пригнічують лактацію

Думок про шкоду або користь подібних засобів існує безліч. Але про доцільність такого методу слід вирішувати в кожному конкретному випадку індивідуально.

Засоби, що впливають на вироблення грудного молока, надають негативний вплив на мозок і на ендокринну систему, а це може призвести до небажаних наслідків.

Будь-який з препаратів для припинення лактації може похвалитися багатим хімічним складом. Проте в кожному з них є основний елемент – ефективне речовина. Найчастіше ця роль покладається на гормони – естрогени, гестагени та простагены. Організм легше всього сприймає препарати з гестагенами, при яких ризик розвитку побічних ефектів і протипоказань зведений до мінімуму. Але курс лікування такими таблетками для припинення лактації займає більше часу.

У більшості випадків медикаментозні засоби, що припиняють вироблення грудного молока, володіють значним переліком побічних дій. Практично завжди у жінки відзначається погіршення самопочуття, з'являється нудота, запаморочення, мігрень. Не виключені порушення в роботі серця, шлунково-кишкового тракту.

Побічні дії спостерігаються протягом усього курсу прийому.

Всі таблетки, що пригнічують вироблення молока, неблаготворно позначаються на гормональному фоні. В ендокринній системі спостерігаються перебої, що призводить до виникнення деяких «жіночих» хвороб.

Важливо! Потрібно пам'ятати про те, що вдаватися до використання препаратів для припинення лактації слід лише в крайніх випадках. Вибирати ліки та дозування повинен тільки лікар, з урахуванням поточного стану жінки.

Перш ніж зважитися на прийом ліків, що пригнічують лактацію, необхідно зважити всі позитивні і негативні сторони медикаментозного вирішення проблеми.

Які існують таблетки для припинення лактації?

У більшості випадків доктором призначаються препарати, що безпосередньо впливають на гормон пролактин, який відповідає за утворення грудного молока. До найбільш поширених варіантів відносяться наступні:

Достинекс

Дія цього препарату базується на зниженні рівня пролактину. Грудне молоко пропадає після того, як ця речовина перестає виділятися. Препарат сильний, дієвий, але щадний. Приймати його слід по 0,5 таблетки два рази на день протягом 2-х діб. Серед побічних явищ можна відзначити виникнення проблем з артеріальним тиском, порушення сну, підвищене занепокоєння. Можливе виникнення запорів, болю в області живота, підвищеного метеоризму.

Бромокриптин

Також пригнічує утворення пролактину. Приймається препарат за певною схемою. Курс лікування 2 тижні, якщо є необхідність, його можна продовжити. Бромокриптин має значний список побічних дій. Нудота, блювання, у ряді випадків підвищена сонливість, а хтось, навпаки, скаржиться на безсоння в період прийому. Відзначається слабкість, головний біль. Не можна поєднувати прийом цього препарату з алкоголем.

Протипоказання до застосування препаратів для припинення лактації

Подібні засоби мають ряд протипоказань. Небажано вживати:

 • при різних захворюваннях нирок і печінки;
 • жінкам, страждаючим гіпертонією;
 • при порушеннях менструального циклу;
 • якщо є проблеми з серцем, судинами;
 • при хронічних захворюваннях органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Таблетки для припинення лактації з'явилися на вітчизняному ринку порівняно недавно. Кому-то вони вже принесли користь. Тим не менше вдаватися до їх застосування слід у виняткових випадках. Пам'ятайте: жартувати з гормональними препаратами не варто. Якщо дозволяє час і обставини, віддайте перевагу поступовому, не завдають шкоди здоров'ю мами і дитини відлучення від грудей.

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті:

 • Чай для лактації - коли і який?

  найкраще харчування для будь-якої дитини – це грудне молоко, адже воно багато в чому запорука хорошого здоров'я малюка. Годують грудьми мами краще відчувають своєї дитини, між ними встановлюється...

 • Шавлія для припинення лактації

  Проблема безболісного завершення лактації хвилює багатьох годуючих мам. Більшість віддає перевагу природному відлучення дитини від грудей. Хтось купує спеціальні препарати. Задовго до появи в мед...

 • ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життя

  Сучасні виробники дитячих пристроїв пропонують споживачеві безліч барвистих пристосувань. Вони призначені для правильного фізичного розвитку дітей і відповідають всім правилам безпеки. Яскраві, п...

 • Вітаміни для годуючих мам

  Кожна жінка, яка готується стати мамою, намагається піклуватися про свого малюка якомога краще, давати йому все необхідне для успішного і повноцінного розвитку дитини. У період вагітності така ту...

 • Планшет для дітей. Який планшет купити дитині?

  Ноутбуки, мобільні, електронні книги, планшети, смартфони заповнили прилавки магазинів, оселилися в портфелях ділових людей і в звичайних будинках. Через занадто швидкого і різкого появи їх в наш...