Сонцезахисний крем для дитини

Після відпустки на сонячному березі людина виглядає засмаглим і посвіжілого – користь сонячний променів ні в кого не викликає сумніву. Але для дітей, особливо малюків, необхідно дотримуватися крайню обережність при знаходженні на сонці. Цьому є вагомі причини.

Вплив ультрафіолету на дитячу шкіру

Сонцезахисний крем для дитиниДитяча шкіра розвивається поступово. Клітини верхнього шару шкіри, що відповідають за вироблення пігменту меланіну, остаточно формуються тільки до 3 років. Тобто дитячий організм не в змозі захистити себе надійно, засмага може проявлятися локальними темними плямами і ділянками з почервонінням, часто буває алергія на сонце.

Сама дитяча шкіра ніжна і легко травмируемая. Вона швидко сушиться на сонці і обгорає. Якщо для отримання сонячного опіку дорослій людині на пляжі потрібно 15-20 хвилин, то для маленької дитини вистачає і 5-8.

Надмірне вплив ультрафіолету може нашкодити розвитку організму дитини і послужити основою для проблем зі здоров'ям у подальшому. Тому лікарі вкрай не рекомендують знаходження дітей до 3 років під впливом прямих сонячних променів. А після 3 років радять користуватися спеціальною сонцезахисною косметикою.

Захисні засоби випускаються у вигляді кремів, спреїв, гелів, косметичного молочка і мусів. Найбільш підходящим для дітей є сонцезахисний крем, що надає додаткове зволоження та живлення.

Сонцезахисний крем для дитини - з якого віку використовувати?

Як правило, всі сонцезахисні засоби, представлені на прилавках магазинів, розраховані для дітей старше 3 років. Часто на упаковках навіть не вказують вік - якщо вам в руки потрапило такий засіб, просто знайте, що воно розраховане на дітей від 3 років. Передбачається, що всі батьки знають за замовчуванням про шкоду раннього впливу сонцезахисної косметики.

Це цілком виправдано, адже для малюків до 3 років краще не використовувати засоби, що впливають на тонку і вразливу шкіру. Будь сонцезахисний крем для дітей містить фізичні або хімічні SPF-фільтри. Тією чи іншою мірою вони впливають на епідерміс, верхній шар шкірного покриву. Використання сонцезахисного засобу для дитини не за віком може бути чревате роздратуванням шкіри, аж до виникнення алергічної реакції.

Проте існує і сонцезахисні креми для дітей з маркуванням «від 6 місяців» і навіть «від 0 місяців». Знайти їх можна, як правило, в аптеці і коштує вона в кілька разів дорожче, ніж засоби для дітей від 3-х років. Дія такої косметики на шкіру малюка більш щадне, алергічні реакції практично виключені, до складу включені спеціальні засоби для захисту ніжної дитячої шкіри в самому ранньому віці.

Проте зловживати такою косметикою не можна, використовувати її варто лише в крайньому разі, коли немає можливості вберегти малюка від сонячних променів. Адже навіть сама «безпечна» косметика містить хімічні компоненти, які можуть несприятливо впливати на шкіру дитини. Особливо це стосується діток до року. Звичайно, якщо вибирати з двох «зол»: надмірним впливом ультрафіолету і можливою реакцією шкіри на косметичний засіб - то краще віддати перевагу другому.

Пам'ятайте, що в самому ніжному віці дитині краще перебувати в тіні дерев, де листя створює розріджений сонячне світло і немає прямого попадання ультрафіолету. На море в якості захисту від сонця використовувати панамку і простору сорочку з довгими рукавами. А косметичні сонцезахисні засоби починати активно застосовувати не раніше 3 років.

Як вибрати сонцезахисний крем для дитини?

Сонцезахисний крем для дитиниНа сьогоднішній день кожна поважаюча себе косметична фірма має лінійку сонцезахисних засобів. Вибираючи захисний крем, уважно читайте інструкцію по застосуванню, вік дитини, вказаний на коробці і склад пропонованого засобу. Слід покладатися на фірми, які вже встигли заслужити довіру покупців і давно на слуху. У дитячій косметиці до таких виробникам відносяться Чікко, Бюбхен, Мустелла, Саносан, Гринмама, Моє сонечко. Є хороші сонцезахисні засоби для дітей і у фірм, що виробляють, «косметику для дорослих»: Ейвон, Гарніеріт, Біокон, Ла Рош Пози та інші.

Для розуміння того, з чого має складатися засіб від сонця для дітей, потрібно згадати, що сонячне світло включає два діапазони ультрафіолетових променів:

- UVB діапазон. Запускає дію меланіну, забезпечуючи появу засмаги. Але призводить до старіння шкіри, можуть викликати сонячний опік.

- UVA діапазон. Проникає до глибокого шару шкірного покриву. Може спровокувати фототоксичні реакції на шкірі та алергію.

Сонцезахисні креми для дітей містять фільтри від того чи іншого діапазону. Напис на упаковці «захист UVA + UVB» («УФА/УФВ») означає широкий спектр захисту від ультрафіолету, включаючи обидва діапазону. Фільтри бувають хімічні (мікрочастинки мінеральних речовин) і фізичні (оксид цинку або титану). Хімічні фільтри менш водостійкі, а фізичні подрібнюються до наночастинок, що не зовсім добре для шкіри.

Фільтри присутні в сонцезахисних засобах для дітей як частина загального захисту. Крім них до складу такої косметики вводяться рослинні добавки (кунжутна, персикове, мигдальне масло, масло жожоба і зародків пшениці, масло ши). У поєднанні з вітаміном Е вони збільшують захист організму, діючи як захисний екран. Також вони покликані зволожувати шкіру дитини.

Діти багато часу проводять у воді, а тому крем від сонця для них неодмінно повинен бути вологостійким, захищаючи дитячу шкіру від впливу ультрафіолету в морі чи іншому водоймищі.

Ще раз нагадуємо, що на тюбику дитячого сонцезахисного крему повинен бути вказаний вік, а якщо його немає, то такий засіб було дозволено до використання тільки для дітей старше 3 років.

Важливо перевірити термін придатності сонцезахисного засобу для дітей. Віддайте перевагу свіжій продукції цього року, навіть якщо за терміном придатності підходять і випущені в минулому році креми. Також ніколи не вживайте засіб, що залишився з минулого літа або прострочене. При відкритій кришці у складі крему відбуваються зміни, які можуть завдати непоправної шкоди шкірі.

Випробувати захист слід заздалегідь, завдавши трохи сонцезахисного крему на тильну сторону зап'ястя дитини. Якщо за добу не з'явилося алергічної реакції, ви можете спокійно застосовувати його на відпочинку. Можливо, варто запастися цим засобом, щоб, виїхавши в інше місто на відпочинок, не шукати його в аптеках незнайомого міста. Особливо, якщо аптеки не мають інструкцій на знайомому вам мовою.

Як застосовувати сонцезахисний крем для дітей?

Захисні косметичні засоби поділяються за індексом «фактора захисту від сонця» - SPF (sun protecting factor). Залежно від виробника, зустрічаються абревіатури IP (index protecteur) (Франція), LF (німеччина) і SPF (США). Всього значень SPF буває від 2 до 100 одиниць. Для дітей випускаються кошти зі значенням індексу від 20 до 50. Одна одиниця дорівнює 5 хвилин перебування на сонці. Тобто ви повинні помножити цифри SPF, написані на упаковці, на 5. Результатом буде час у хвилинах, яке дитина може провести на сонці після нанесення сонцезахисного засобу.

Але це зовсім не означає, що можна дозволяти дитині все це час смажитися під пекучим промінням. Не забувайте, що відбувається і інфрачервоне вплив, що загрожує тепловим ударом. Помірність в усьому, що стосується дітей – ось найкраще правило.

Сонцезахисний крем для дитиниЗмащувати дитини сонцезахисним засобом потрібно в першу чергу в найбільш уразливих місцях: ніс, вушні раковини, щоки і плечі. Не можна забувати про панамі з широкими полями і сорочці, закриває плечі. Дозвольте дитині пограти в піску, купивши спеціальний сонцезахисний крем (він не дозволяє прилипати піщинок до малюка). Ця опція спеціально вказується в анотації. Але не залишайте його надовго на відкритому місці, особливо біля води. Відображення сонячного світла від водної гладі діє додатково на шкіру малюка.

Пам'ятайте, що в похмуру погоду ваша дитина все одно засмагає. Адже хмари затримують тільки 25% ультрафіолету і отримати сонячний опік у хмарний день навіть більш ймовірно, ніж у сонячний.

Найкращий час для сонячних ванн – до 11 годин ранку і після 17 годин. В цей час ультрафіолет не так активний і небезпечний для здоров'я дітей. Сумарний час знаходження на сонце для дітей - не більше 2 годин.

Після нанесення сонцезахисного крему на дитину, ви можете розраховувати на час, отримане при обчисленні. Якщо по закінченні цього часового проміжку ви знову намазали своєї дитини, дія захисту не зберігається. Просто обсушіть його після чергового купання рушником і знову нанесіть захисний шар до наступного купання. Нанесення другого шару захисного засобу не подовжує часовий проміжок у два рази, воно лише оновлює захисну плівку. А час для засмаги залишається тим самим.

При нанесенні дитячого сонцезахисного крему необхідно почекати 30 хвилин до виходу на сонце. За цей час шкіра вбере засіб, і фільтр почне діяти.

Сподіваємося, вам допоможуть наведені вище рекомендації, і ви повернетеся з відпочинку з веселим і засмаглим дитиною. Здоров'я вам та вашим дітям!

Схожі статті:

 • ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життя

  Сучасні виробники дитячих пристроїв пропонують споживачеві безліч барвистих пристосувань. Вони призначені для правильного фізичного розвитку дітей і відповідають всім правилам безпеки. Яскраві, п...

 • Собака для дитини: правила вибору

  Міцна і згуртована сім'я – одна з найважливіших цілей в житті кожної людини. З появою дитини відносини змінюються дуже сильно, маленький внутрішній світ розширюється і наповнюється новими фарбами...

 • Самокат для дитини

  Дозвілля дітей повинен бути активним і різноманітним. Їзда на самокаті – забава, яка розвиває маленьких пустунів фізично і дарує їм незабутні враження. Як вибрати дитячий самокат, щоб він прослуж...

 • Дитячий інгалятор. Як вибрати інгалятор для дитини?

  Інгаляції – корисна і ефективна процедура при лікуванні різних респіраторних захворювань у дітей. Ще зовсім недавно їх проводили старим народним способом: дитині давали дихати парами через носик...

 • Домашня тварина для дитини

  Не поспішайте відмовляти дитині, якщо він просить купити домашнє тварина. Адже роль тварин в дитячому розвитку неоціненна - вони нас вчать доброті, любові і відданості. Можна годинами спостерігат...