Шви після пологів

Багато які народили жінки знають, що не завжди процес появи дитини на світло проходить без травмування промежини. Причиною тому можуть бути великі розміри плоду, стрімкий перебіг процесу пологів (коли шляхи не можуть поступово розтягнутися) або неправильне їх ведення акушерами.

Шви після пологівІноді шви після пологів доводиться накладати не тільки на промежину, але і на матку з шийкою - вони теж можуть бути пошкоджені під час пологів. Тут використовуються розсмоктуючі нитки, особливого догляду не потребують і турбують перші пару днів.

Лікарі можуть провести і штучний розріз промежини (епізіотомію), якщо бачать, що поява розривів неминуче. Як правило, рани від розрізів заживають швидше і краще, ніж від розривів, вони зазвичай проводяться на невелику глибину, що оберігає від пошкодження підлягають органів (м'язи і кишечник).

Шви на ділянці промежини мають свої особливості - розриви тут доводиться вшивати пошарово. Спочатку за допомогою розсмоктуючої матеріалу прошивають стінку кишечника, потім м'язи і тільки потім шкіру. Залежно від больового порогу у жінки можна застосувати місцеве знеболювання або зовсім обійтися без нього (природа так влаштувала, що відразу після пологів біль в області промежини може не відчуватися).

Догляд за швами після пологів

Для загоєння швів, накладених після розриву промежини або епізіотомії, необхідно дотримання двох умов: асептика (оберігання від забруднення) та спокій. Але сьогодні в умовах сучасних пологових будинків, де мами перебувають спільно з малюками, повний спокій створити неможливо. Постійні виділення з піхви після пологів ускладнюють створення стерильних умов в області рани. В цьому випадку потрібно робити бодай щось, що допоможе загоєнню.

Перше – це дотримання особистої гігієни, яке включає в себе зміну гігієнічних післяпологових прокладок кожні 2 години і підмивання теплою водою або розчином марганцівки після кожного сечовипускання і дефекації з подальшим осушенням зони рушником.

Друге – створення можливого спокою для м'язів і шкіри цій області, оскільки причиною хворобливих відчуттів і розбіжностей у перший час після накладання швів є зміщення тканин. Не можна сідати протягом 10 днів, потім можна сидіти тільки на жорсткій поверхні, але не на дивані. Також необхідно кілька днів охороняти від напруги кишечник, для цього слід виключити з раціону борошняні вироби і крупи. А пізніше проводити профілактику запорів після пологів вживанням 1 столової ложки оливкової олії перед прийомом їжі, це буде сприяти більш м'якого відходження стільця.

Терміни розсмоктування швів і припинення больових відчуттів

Шви після пологівЯкщо шкірні шви накладаються нерозсмоктувальними нитками, то вони знімаються через 7 днів в умовах пологового будинку або жіночої консультації. Якщо ж хворобливі відчуття посилюються, не проходять, з'явилися виділення з неприємним запахом, підвищилася температура, то слід негайно звернутися за допомогою до гінеколога.

Правильно накладені і добре зажили шви після пологів можуть нагадувати про себе протягом місяця, потім всі неприємні відчуття проходять, після закінчення цього терміну жінка може повернутися до статевого життя. Будинки, як і в пологовому будинку, необхідно ретельно стежити за гігієною промежини, регулярно міняти прокладки, підмиватися після туалету і промивати шви під струменем води з милом 2 рази на день.

Є жінки, у яких больові відчуття не проходять більше двох місяців (все залежить від фізіологічних процесів в організмі). Вирішити цю проблему можна за допомогою теплого душу, гелю на основі лідокаїну, мазі з анальгетиком (ібупрофен) або крему, у складі якого є рослинні екстракти календули. Одна умова – всі ці процедури можна починати використовувати не раніше 2-х тижнів після накладання швів.

до Речі, у швів на промежині є один маленький, але дуже суттєвий для багатьох жінок плюс, з їх допомогою можна звузити розтягнувся вхід у піхву, що захистить від небажаного післяпологового дискомфорту під час статевої близькості не тільки її саму, а й партнера.

Вікторія Корешкова спеціально для сайту Активне мама

Схожі статті: