Шов після кесаревого розтину

Раніше розріз для вилучення плоду з утроби матері під час операції кесаревого розтину проводився по серединній лінії живота - це було не дуже естетично, до того ж, таке розташування рубця на матці робило наступні вагітності складним процесом.

Шов після кесаревого розтинуСьогодні все частіше застосовують техніку, коли розріз проводиться поперечно (за Джоел-Кохену або за Пфанненштилем). Цей варіант є найбільш вдалим в косметичному плані, так як шов проходить по шкірної надлобковій складці. Ще однією причиною непомітності такого рубця є те, що можна накладати на шкіру внутрішній шов (косметичний) при такому розтині тканин, чого не можна робити при поздовжньому розрізі.

Ушивання рани проводиться пошарово: спочатку накладаються шви на матку, потім на очеревину, м'язи, сухожилля і підшкірно-жирову клітковину. Після цього настає черга шкіри. Розмір шкірного шрами після операції буває 10-15 см, він залежить від досвіду оперує лікаря. Можливо вилучення дитини і через менші розміри, але необхідно створити оптимальні умови для ревізії (огляду) порожнини матки після появи дитини на світ. Ширина рубця найчастіше становить 2-3 мм, але може бути і ширше, в залежності від умов загоєння і схильності організму до утворення келоїду. Тому хороший догляд за раною і суворе дотримання приписів лікаря є запорукою успішного загоєння швів.

Догляд за швом після кесаревого розтину

Шов після кесаревого розтинуДогляд за швами в умовах пологового будинку. Обробка швів антисептиками (щодня або 1 раз в 2 дні) з подальшим накладанням стерильної пов'язки. Шви знімають на сьомий день (якщо використовувалися не розсмоктуються матеріали). Для кращого загоєння і поліпшення кровообігу жінці рекомендується вставати вже на другу добу після операції, хоча ще пару-трійку днів ви можете скаржитися на те, що болить шов після кесаревого. Ці неприємні відчуття можна зменшити носінням спеціального післяродового бандажа. Особливо він допомагає жінкам з надмірною підшкірно-жировим шаром на животі.

Догляд за швом в домашніх умовах. Після виписки і зняття швів область рубця особливого догляду не потребує, однак слід дотримуватися суворих правил особистої гігієни без використання жорсткої мочалки.

Час загоєння рубця і можливі проблеми

Шов після кесаревого розтинуЯкщо накладалися шви за допомогою ниток, які розсмоктуються, то їх повне розчинення відбуватиметься протягом 1-3 місяців (в залежності від виду матеріалу). Можливо місцеве почервоніння і підтікання рідини в області рани. Це є алергічною реакцією організму і може призвести до розходження швів. Якщо відмічено нагноєння, то слід якомога раніше сходити на огляд до лікаря. В цьому випадку необхідна ретельна обробка області шва антисептиками.

Через деякий час рубець після кесаревого розтину стане непомітним, більш м'яким. У деяких жінок він межує з лінією росту лобкових волосся - це робить його ще більш невидимим. Але буває так, що рана гоїлася погано, після неї залишився широкий шрам. Тоді можна сходити на консультацію до пластичного хірурга, оскільки можливо додання більш естетичного вигляду такого рубцю з допомогою лазерної шліфовки. Досвідчений лікар може зробити слід від шва після кесаревого розтину майже непомітним.

Якщо говорити про психологічну сторону цього питання, то багато жінок не відчувають негативу по відношенню до рубця ні після пологів, ні у віддаленому періоді, т. к. він був отриманий в результаті появи на світ улюбленої дитини, а за це багато можна віддати. Чоловіків же такий шрам на тілі коханої дружини зовсім не хвилює.

Вікторія Корешкова спеціально для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Я знаю формулу стрункості! Історія схуднення після пологів на 11 кг

  «Затягивайся рушником після пологів, щоб залишитися стрункою», — казала сусідка, поглядаючи на мій великий вагітний живіт. Багатоводдя, великий плід зіграли ролі. Обхват живота на дев'ятому місяц...

 • Як схуднути після третіх пологів? Історія читачки сайту

  Я – багатодітна мати. Кожна вагітність приносила мені приблизно +10 кілограмів зайвої ваги. І якщо врахувати те, що я і в дівоцтві не відрізнялася стрункістю кипариса, то після народження третьої...

 • Скорочення матки після пологів

  Після пологів жіноча репродуктивна система піддається великому зміни і відновлення: шви (якщо вони були) загоюються, м'язи промежини відновлюються в тонусі, шийка матки формується знову. Але сами...

 • Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

  Я чудово пам'ятаю той день, коли аптечний тест показав дві заповітні смужки. Однією з перших думок було щось на зразок: «Боже, я вагітна, я тепер можу їсти все, що побажаю!». Мій зріст 168 см, ва...

 • Шви після пологів

  Багато які народили жінки знають, що не завжди процес появи дитини на світло проходить без травмування промежини. Причиною тому можуть бути великі розміри плоду, стрімкий перебіг процесу пологів...