Широке сповивання при дисплазії (в картинках)

Широке сповивання останнім часом набуло поширення завдяки тому, що стало гарною профілактикою дисплазії кульшових суглобів у новонароджених. Які переваги такого сповивання і як правильно сповивати дитину таким способом?

Зміст статті: 1. Широке сповивання - при дисплазії і не тільки 2. Способи широкого сповивання в картинках:
 • Широке сповивання з допомогою пелюшок
 • Подушка Фрейка
 • Чохол для широкого сповивання
 • Широке сповивання - при дисплазії і не тільки

  Важко переоцінити значення широкого сповивання для здоров'я дитини.

  Широке сповивання при дисплазії (в картинках)Перш за все, воно застосовується для профілактики та лікування дисплазії кульшових суглобів. Це вроджена патологія розвитку опорно-рухового апарату виявляється приблизно у 30 з 1000 дітей, причому частіше зустрічається у дівчаток і дітей, що з'явилися на світло в сідничному передлежанні. При виявленні цього захворювання на ранніх термінах широке сповивання дає дуже хороші результати, сприяючи правильному формуванню тканин кульшового суглоба, запобігання вивиху та підвивиху стегна, знижуючи ризик розвитку серйозних ускладнень, які потребують хірургічного втручання. В якості засобу лікування дисплазії кульшових суглобів широке сповивання може застосовуватися з перших днів життя і до шестимісячного віку (за показаннями - до року).

  Широке сповивання не обмежує рухову активність немовляти – він може бачити свої ручки, торкатися ними до особи, смоктати палець і т. д. В той же час наявність пелюшки дозволяє маляті плавно адаптуватися до навколишнього світу і поступово знайомитися з можливостями свого тіла.

  Надання дитині внутрішньоутробної пози з допомогою широкого сповивання діє на малюка заспокійливо, поліпшується його сон. Якщо при цьому малюк ще і знаходиться на руках у матері або в слінгу – він відчуває себе майже так само комфортно, як в материнській утробі.

  Способи широкого сповивання в картинках

  Суть такого сповивання полягає у фіксації ніжок дитини трохи зігнутому і розведеному під певним кутом становищі, яке вони звичайно займають, коли дитина роздягнений. Широке сповивання можна здійснити кількома способами. Однак пам'ятайте, що самолікування тут неможливо - потрібно використовувати саме той спосіб, який рекомендує ваш лікар.

  Широке сповивання з допомогою пелюшок

  Дуже просто виконати його за допомогою трьох звичайних тонких пелюшок. Перша пелюшка складається в декілька шарів в прямокутник 15-20 см шириною і поміщається між ніжок дитини, розведених в сторони. Кути другий пелюшки, складеною косинкою, обмотуються навколо стегон дитини і фіксують ніжки під кутом 90 градусів до тулуба. У третю пелюшку загортається нижня частина тіла дитини, при цьому ручки залишаються вільними, а ніжки притягуються нижньою частиною пелюшки вгору, не дозволяючи малюку з'єднувати стопи. Можна сповивати дитину, попередньо надівши на нього підгузник, який сам по собі вже є перешкодою для повного відомості ніжок, але якщо дитина схильна до контактного дерматиту, від використання підгузника краще утриматися.

  Широке сповивання при дисплазії (в картинках)

  Подушка Фрейка

  Існує спеціальне пристосування, яке застосовується для широкого сповивання при дисплазії і істотно полегшує завдання батьків при щоденному перевдягання дитини. Подушка Фрейка може застосовуватися для дітей досягли віку 1 місяць і аж до року за призначенням лікаря.

  Для виготовлення подушки Фрейка в домашніх умовах знадобляться 2 прямокутних шматки м'якого матеріалу, ширина яких повинна бути дорівнює відстані від однієї до іншої підколінної западини малюка при розведених ніжках, а довжина – подвоєному відстані від середини грудної клітки до промежини. Між цими прямокутниками тканини необхідно прокласти кілька шарів більш жорсткого матеріалу і прострочити отриману «подушку» через 1-1,5 см, залишивши по 10 см м'якої тканини з кожної сторони. Жорстка частина буде міститися між ніжками дитини, фіксуючи їх в розведеному положенні. На передню частину отриманої конструкції пришиваються поясна лямка і гудзики, а на задню – плечові лямки. Лямки мають петлі, за допомогою яких вони фіксують «подушку» на дитину.

  Широке сповивання при дисплазії (в картинках)

  Чохол для широкого сповивання

  Можна зшити тканинний чохол, який буде фіксувати пелюшку, прокладену між стегнами дитини, з допомогою зав'язок з боків і плечових лямок на гудзиках. Такий чохол краще виконати з бавовняної тканини світлого відтінку, щоб він дозволяв шкірі дихати і поєднувався з кольором з одягом малюка.

  І подушка Фрейка, і чохол для широкого сповивання надіваються поверх підгузника і повзунків. Тривалість носіння визначається лікарем і становить, як правило, не менше 12 годин на добу.

  Якщо у дитини виявлено найменші ознаки порушення формування кульшових суглобів і йому показано широке сповивання, ні в якому разі не нехтуйте рекомендаціями лікаря. Безумовно, ця процедура зажадає від вас певних зусиль, але з урахуванням ефективності цього методу, вони будуть стократ виправдані.

  Марина Суздалєва для сайту Активне мама

  Схожі статті:

  • Козяче молоко при грудному вигодовуванні

   Про козячому молоці суперечки ведуться вже не один рік. Все частіше можна зустріти людей, які займають крайні позиції, виступаючи або в захист козячого молока або категорично висловлюючись на рах...

  • Волоські горіхи при грудному вигодовуванні

   У кожної мами або годувала грудьми матері є своя думка на рахунок тих чи інших продуктів харчування і того, чи можна їх їсти в період лактації і в якій кількості. Але важливо орієнтуватися не на...

  • Лактаційний криза, її періоди та строки

   Зовсім невеликий відсоток жінок страждає повною відсутністю грудного молока, у деяких зустрічається гіпогалактія (малу кількість молока), яка може бути обумовлена цілим рядом причин, більша части...

  • Парацетамол при грудному вигодовуванні

   Хвороба мами – завжди привід для особливого занепокоєння. Чи можна вживати ліки і як вони вплинуть на грудне молоко? Необхідно перервати або припинити грудне вигодовування? Іноді від зайвої панік...

  • Як зробити сон приємним? Поради вагітним жінкам

   Чимало клопоту приносить вагітним жінкам їх виріс животик. Промучившись всю ніч на ліжку - вранці майбутні матусі встають не відпочилими. Що ж зробити, щоб відпочинок був максимально комфортним?...