Секс після пологів

Статеве життя після пологів характеризується рядом делікатних моментів. Від того, наскільки вдало пара впорається з їх рішенням, багато в чому залежить сімейне благополуччя, комфорт у відносинах. Насправді, сотні і тисячі пар регулярно стикаються з подібними проблемами, проте кожен випадок унікальний, а тому найважливішим у цьому питанні є взаємоповага і взаєморозуміння подружжя.

Коли можна займатися сексом після пологів?

Секс після пологівЛікарі рекомендують відновлювати секс не раніше ніж через 6 тижнів після народження дитини. Це пов'язано з фізіологічними процесами, що відбуваються в організмі жінки в цей період. Потрібен час на відновлення сил і повернення статевої системи в норму. Саме стільки часу потрібно на загоєння швів, якщо були розриви. 6 тижнів – мінімальний строк, протягом якого відбувається адаптація жінки і інших членів родини до нових умов існування, новим турботам і новому розпорядку дня.

Хоче жінка статевого життя після пологів?

Після пологів сексуальне бажання жінки сильно знижується або зовсім зникає. Причиною цьому служать гормональні зміни, спрямовані на грудне вигодовування. Статистика говорить про те, що близько 20 % жінок не хочуть сексу в перші 3 місяці після пологів. Період ослаблення сексуального потягу у кожної жінки індивідуальний і може тривати до декількох років.

Крім гормонального впливу, існує і психологічні причини небажання інтимної близькості у жінки. Серед них страх болю, побоювання розбудити дитину, поява комплексів з приводу погіршення фігури і т. п.

Вплив змін в організмі жінки після пологів на якість сексу

 • Зменшення гормону естрогену в період грудного вигодовування на тільки знижує сексуальний потяг, але і зменшує вироблення слизу в піхву. Сухість в цій області може бути причиною хворобливості під час інтимної близькості.
 • Шви після пологів, накладені в області промежини, деякий час можуть викликати тягнучі болі під час сексу.
 • Від дотиків до грудей під час ласк з них може бризнути або потекти молоко, що негативно позначається на порушення деяких чоловіків.
 • Зайву вагу і розтяжки, властиві великій кількості жінок після пологів, викликають у них почуття скутості перед партнером.

Способи вирішення проблем статевого життя після пологів

Секс після пологівПіхву після пологів

Відчуття сухості в піхві усувається використанням спеціальної змазки (любриканта), призначеної для інтимних місць під час сексу. Крім цього, подовження періоду попередніх пестощів буде сприяти появі більшої кількості слизу.

Тягнучі болі в піхві можуть з'являтися деякий час і після загоювання всіх швів. Для усунення цього неприємного явища потрібно великим пальцем, змазаним любрикантом, легко розтягувати піхву або деякий час не турбувати його, застосовуючи альтернативний секс після пологів (оральний).

Страх, що стінки піхви після пологів дуже розтягнулися, переслідує багатьох, вносячи дискомфорт в статеве життя. Однак це не так, особливо після перших пологів. У разі накладання швів на промежину при розривах гінеколог може вшити вхід у піхву. Також існує спеціальна гімнастика для інтимних м'язів: вправи Кегеля або вумбилдинг. Виконуючи її до пологів і відразу після них, можна добре укріпити м'язи промежини.

Виділення грудного молока

Молоко, що випливає при подразненні (дотику) грудей – явище поширене. Якщо чоловіка це бентежить, можна займатися сексом в спокусливому бюстгальтері зі спеціальними гігієнічними прокладками для витікаючого молока. Але деякі чоловіки з трепетом і любов'ю ставляться до жінки, розуміючи, яку важливу роль тепер виконує груди, і отримують велике задоволення від процесу «з молоком».

Небажана вагітність після пологів

Поява ще однієї дитини незабаром після появи першого – результат віри багатьох жінок в те, що вагітність під час годування груддю не настає. Це не так. Якщо виділення після пологів лохії) завершилися, а потім з'явилися перші місячні, значить, овуляція (дозрівання яйцеклітини) вже відновилася, і ймовірність вагітності існує.

У період годування груддю можна використовувати контрацептиви на основі прогестерону (вони не зменшують вироблення молока). Також підійдуть діафрагма, презервативи або внутрішньоматкова спіраль в якості захисту від небажаної вагітності. Детальніше про контрацепції після пологів ви можете прочитати в статті на нашому сайті.

___________________________________________

Секс після пологівНемає часу на інтим і втому перемагає? У цьому випадку можна користуватися бажанням когось із близьких людей поняньчитися з малюком. Також можна зайнятися любов'ю з ранку, коли дитина ще спить, а у батьків є сили.

Часто жінка у післяпологовий період відчуває себе непривабливою з-за постійної втоми, зайвої ваги, розтяжок… Це психологічна проблема, тому необхідно вміти розмовляти з чоловіком про хвилюючі теми. Більшість чоловіків не помічають шкірних дефектів, а в темряві вони не видно. Дружину потрібно у цей складний період всіляко підтримувати жінку і говорити про те, що народження дитини лише додало їй сексуальності та жіночності.

Для великого числа сімей народження дитини стає новим витком у відносинах, а жінка стає більш чутливою і отримує більше задоволення від близькості з чоловіком.

Вікторія Корешкова для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Я знаю формулу стрункості! Історія схуднення після пологів на 11 кг

  «Затягивайся рушником після пологів, щоб залишитися стрункою», — казала сусідка, поглядаючи на мій великий вагітний живіт. Багатоводдя, великий плід зіграли ролі. Обхват живота на дев'ятому місяц...

 • Як схуднути після третіх пологів? Історія читачки сайту

  Я – багатодітна мати. Кожна вагітність приносила мені приблизно +10 кілограмів зайвої ваги. І якщо врахувати те, що я і в дівоцтві не відрізнялася стрункістю кипариса, то після народження третьої...

 • Скорочення матки після пологів

  Після пологів жіноча репродуктивна система піддається великому зміни і відновлення: шви (якщо вони були) загоюються, м'язи промежини відновлюються в тонусі, шийка матки формується знову. Але сами...

 • Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

  Я чудово пам'ятаю той день, коли аптечний тест показав дві заповітні смужки. Однією з перших думок було щось на зразок: «Боже, я вагітна, я тепер можу їсти все, що побажаю!». Мій зріст 168 см, ва...

 • Цистит після пологів

  Цистит – гостре запалення слизової оболонки і стінок сечового міхура. Це урологічне захворювання може носити інфекційний і неінфекційний характер: Спровокувати цистит інфекційного походження може...