Різдвяна казка "Колобок"

Ця різдвяна сценка призначена для глядачів 4 - 9 років. Провести її можна вдома, в дитячому садку чи недільній школі, використовуючи театр ляльок.

Сценарій різдвяної казки «Колобок»

Різдвяна казка "Колобок" Ляльки: Бабуся-старенька, Колобок, Лисиця, Заєць, діти – хлопчик і дівчинка, Ангел.

Ведучий – актор перед ширмою.

Декорації: ширма, хатинка, двері, зимовий ліс, ялинка.

Сцена «Хатинка»

Ведучий: На краю одного села столу маленька хатинка, а в ній жила-була одинока старенька.

Бабуся: яке сьогодні свято – Різдво! На серці радість і тепло, та не з ким мені ними поділитися. (Бабуся закриває обличчя руками, ніби хоче заплакати, потім обличчя розкриває) Грішно в таке свято засмучуватися, сама я стара в гості ходити, испеку - ка я Колобка, щоб було з ким порадіти святу!

Ведучий: Почала старенька за справу. Хлопці, а ви знаєте, як випекти Колобка? Правильно! Взяла бабуся борошна хорошою, білої та розсипчастою, масла, водиці, замісила тісто, поставила в піч, і ось вийшов у неї круглий, рум'яний та пишний Колобок.

Бабуся: Вдався Колобочек – Колобок, золотистий бочок! Полежи-ка поки тут, так остинь. А я піду, прилягу – стара стала, втомилася.

Колобок: (серветка різко знімається) А ось і я – здрастуйте, хлопці! Добре нас світло народитися, та ще на Різдво! Тільки дуже шкода бабусю, вона зовсім самотня, сумно їй. Та й удвох не дуже весело свято зустрічати, піду - но я ще кого - небудь в гості покличу, щоб справжнє свято у нас вийшов.

Ведучий: Зістрибнув Колобок зі столу, покотився по стежині і зустрівся йому в лісі зайчик.

Сцена «Зимовий ліс»

Колобок: Здрастуй, зайченя! Куди шлях тримаєш?

Заєць: Здрастуй, Колобок! Різдво сьогодні, зі святом тебе! Всі сьогодні славлять Христа – немовляти, що на світ народився, і я ходив йому поклонитися в Храм Божий, а тепер іду додому. (Зайчик зажурився)

Колобок: Зайчик, що ти засумував, адже сьогодні свято?

Заєць: Самотньо мені одному Різдво зустрічати. Колобок, а підемо до мене в гості, разом чай з пирогами поп'ємо під ялинкою?!

Колобок: Зайка, я ж не сам по собі, я бабушкін, і мені неодмінно треба повернутися додому. Ходімо краще до нас!

Заєць: З радістю!

Ведучий: І вирушили Колобок і Зайчик далі по доріжці. (Ховаються за ширмою, з'являється Лисиця) А це хто такий гарний у рудій шубці з'явився, ви її знаєте, хлопці?

Лисиця: (співає в танці) Ах, яка я гарна, ах, яка я пригожа, і шубка у мене пухнаста, і очі карі, і зубки білі.. (переходить на мову) І не хто мені не потрібен. Ах, не правду кажу, нудно мені, тяжко, я всім набридла зі своїм хвастощами. Хлопці, а ви часто хвалитесь? Не хвалитесь? У вас багато друзів? Як би я хотіла мати друзів, і радіти разом з ними! (схилила голову, сумує біля краю ширми)

З'являються Колобок і Заєць.

Заєць: Здрастуй, Лисиця, лісова – краса, з Різдвом тебе!

Лисиця: З святом – з святом! Куди путь тримаєте?

Колобок: А ми йдемо до бабусі. Підемо, Лисиця, з нами!

Лисиця: Ви мене запрошуєте? Хлопці, вони мене запрошують! Яка радість!!! Ходімо!

Ведучий: І отруїлися вони дружною компанією бабусю вітати з Різдвом, а в цей час до бабусі прийшли сусідські діти з ялинкою.

Сцена «Хатинка» і «Двері»

Стук у двері.

Бабуся: Хто там? Напевно, Колобок повернувся. (Відчиняє двері)

Діти: Здрастуйте, бабусю! Нас мама відправила вас привітати з святом, а ми вирішили вам Різдвяну ялинку подарувати! (З'являється вбрана красива ялинка)

Бабуся: Ось дякую, мої хороші, скільки ви мені радості принесли! Проходьте – проходьте, зараз чай з малиновим варенням та яблучними пирогом пити будемо, от тільки Колобок кудись запропастився, хвилююся, як би не загубився, не заблудився в лісі. Хлопці, а ви не бачили Колобка? Його ніхто не ображав? Ні? Ось і славно. ( Як тільки діти - глядачі розповідають, що Колобок іде додому разом з Зайцем і Лисицею, з'являються ці ляльки)

Колобок: Бабуся, мила, я привів з собою друзів зустріти Різдво, можна?

Бабуся: Проходьте, мої дорогі, я рада всім гостям! Скільки Господь подарував мені щастя в Своє свято! Не подарункам я рада, а теплоті вашої серцевою. ( Різдвяна красива мелодія, світло краще трохи приглушити, щоб не видно було, що відбувається)

Ведучий: І вони сіли всі за стіл пити чай з пирогами. Бабуся розповідала гостям Різдвяні казки, а вони співали їй пісні та розповідали вірші. І так їм було весело і затишно, що Господь послав до них Ангела.

З'являється Ангел в промені світла.

Ангел: З Різдвом вас, добрі люди!

Всі хором: З Різдвом!

Всі ляльки і ведучий співають гарну Різдвяну пісню.

Віра Богданова для сайту Активне мама

Ще один різдвяний сценарій на нашому сайті - «Спаситель народився!»

Схожі статті:

 • Різдвяна сценка "Чарівна свічка"

  Різдвяна сценка для дітей 6-13 років. Підійде для сценарію святкування Різдва з дітьми в сімейному колі або недільній школі з використанням театру вертепу або гри живих акторів (ролі можуть викон...

 • Різдвяна сценка "Спаситель народився!"

  Різдвяна сценка Спаситель народився! - це чудовий варіант сценарію для зустрічі Різдва з дітьми. Для її постановки вам знадобиться вертеп або живі актори (взяти участь в інсценуванні можуть і сам...

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...