Правила перевезення дітей в автомобілі та громадському транспорті

Одним з найбільш важливих аспектів безпеки життєдіяльності є дотримання правил і норм на дорозі (будь то пішохід чи водій), а також забезпечення безпечного перевезення та проїзду в транспорті самої незахищеної категорії населення - дітей. Від цього безпосередньо залежить зведення до мінімуму летальних випадків, заподіяння шкоди здоров'ю і травматизму, у разі ДТП. Поговоримо про правила перевезення дітей в автомобілі та громадському транспорті.

На сьогоднішній день правила провезення дітей у різних видах транспорту, будь то автомобіль, маршрутне таксі або автобус жорстко регламентуються відповідними законами. А недотримання карається штрафами, у відповідності зі статтею 12.23 КоАП РФ.

Правила перевезення дітей в автомобілі та громадському транспорті

Фото: depositphotos.com

Правила перевезення дітей в автомобілі

Пункт 22.9 ПДД свідчить - » Перевезення дітей допускається за умови забезпечення їх безпеки з урахуванням особливостей конструкції транспортного засобу». Дитина у віці до 12 років обов'язково повинен перевозитися за допомогою спеціальних утримуючих пристроїв. Але це тільки в тому випадку, якщо заднє сидіння автомобіля по своїй комплектації обладнаний ременями безпеки. На передньому сидінні дитина має бути захищена за допомогою утримуючих пристроїв - завжди!

Вік до 12 років не випадковий. Звичайні стандартні ремені безпеки в автомобілях для виконання свого основного завдання - захищати при аварії - розраховані на осіб зростанням вище 150 см. І тільки в цьому випадку використання ременів за призначенням буде обґрунтовано та ефективно. Діти зазвичай досягають цього зростання до 12 років.

При зростанні нижче 150 см ремені безпеки марні, а в деяких випадках, навпаки, ще більше загрожують життю і здоров'ю перевезеного дитини. Якщо при правильному використанні у дорослої людини ремінь розташовується в зоні плечей, то у дитини в зоні голови і шиї. При виникненні аварійної ситуації нижня частина тулуба може легко вислизнути з-під ременя, а голова і шия можуть залишитися перетисненими цим ременем. У цьому випадку, будь-який, навіть незначний удар може призвести до непоправних наслідків. Тим самим, використання утримуючого пристрою життєво необхідно.

Під утримуючими пристроями, в першу чергу, прийнято розуміти дитячі автокрісла.

Всі автокрісла поділяються на групи, в залежності від зростання і ваги дитини і його приблизного віку:

Група Вага Вік 0 0-10 кг 0-1 рік 0+ 0-13 кг 0-1,5 року 1 9-18 кг 1-4 роки 2 15-25 кг 3-7 років 3 22-36 кг 7-10 років

Групи 0 та 0+ - автокрісла для новонароджених, так звані автолюльки. Дитина знаходиться в кріслі напівлежачи. Крісла цієї групи встановлюються строго «проти руху». Таке правило обумовлене тим, що у дітей даної групи ще дуже слабко розвинені суглоби і м'язи та вагу голови становить до третини від усієї маси тіла. Тим самим, якщо крісло розташоване «проти руху» при ударі навантаження розподілиться рівномірно і ступінь можливого травматизму значно зменшиться. При установці автокрісла «по ходу руху» в разі удару голова дитини різко відхилиться вперед і вся навантаження припаде на зону шиї і голови, що може спричинити за собою серйозні травми або навіть летальний результат.

Групи 0+ і 1 мають кілька рівнів нахилу і власні ремені.

Групи 2 і 3 розраховані на дітей старшого віку. Згодом спинку крісла можна прибрати і залишиться зручний засіб для перевезення дітей самого старшого віку. Закріплюються стандартними, встановленими в автомобілі ременями.

Більш докладно про вибір дитячого автокрісла ви можете прочитати в статті на нашому сайті.

Крім дитячих автокрісел, можливо використовувати і інші утримуючі пристрої, навіть зроблені власноруч. Головне, щоб вони відповідали вазі і росту дитини.

Перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля не заборонена. Але при цьому дитина також має бути захищений утримуючим пристроєм і обов'язково пристебнутий. Слід пам'ятати, що пасажирське місце поруч з водієм найнебезпечніше місце в автомобілі.

Возити дітей на руках у дорослих як на передньому, так і на задньому сидінні, неприпустимо! У разі ДТП, зіткнення і удару вагу людини інерційно зросте у сотні разів. Тут можливі такі варіанти - або дорослий своєї збільшеною масою тіла придавить дитини або дорослий просто не зможе утримати дитину і він вилетить з машини. Як підсумок - все може закінчитися вельми трагічно.

Перевезення дітей в таксі прирівнюється до перевезення у звичайному легковому автомобілі і повинні дотримуватися всі ті ж правила.

Правила перевезення дітей в громадському транспорті

В маршрутному таксі, при поїздці на невелику відстань перевозити дитину можна без дитячого автокрісла. Але обов'язково на сидінні і ні в якому разі стоячи!

При перевезенні груп дітей на далекі відстані в автобусах далекого прямування необхідно дотримуватися деяких правил.

 • водій автобуса повинен мати права категорії Д і безперервний стаж роботи у цієї категорії не менше 3 років - без порушень;
 • перевезення дітей повинна здійснюватися тільки у світлий час доби;
 • зовні автобус повинен бути оснащений мінімум двома знаками «діти»;
 • кожна дитина повинна мати своє сидіння для проїзду, перевезення стоячи заборонена;
 • з дітьми повинен бути мінімум один дорослий для супроводу.

Дотримання правил перевезення дітей в транспорті служить гарантією зниження каліцтва, травм та летальних випадків у разі ДТП. Виконуючи всі необхідні норми можна забезпечити дитині здорову і захищену від дорожніх травм життя.

Схожі статті:

 • Здоровий спосіб життя для дітей

  Умови, в яких живе і розвивається дитина, важливі для правильного формування його здоров'я і корисних життєвих навичок. З віком потреби і можливості дитини змінюються, разом з цим повинні змінюєт...

 • Логічні ігри для дітей

  Чому в процесі виховання і розвитку дітей психологи, педагоги і навіть лікарі так багато часу приділяють грі? Вся справа в тому, що для кожної дитини гра – це справжнє життя, він віддається їй по...

 • Фітбол для дітей

  Хочете дізнатися, як весело і корисно провести час і отримати користь від простої гри зі своєю дитиною? Хочете зміцнити здоров'я дитини в простому і захоплюючому ігровому процесі? Тоді вам просто...

 • Як навчитися вимовляти звук Р? Постановка звуку Р у дітей

  Фото: depositphtos.com Якщо ваша дитина після 5-ти років не вимовляє звук Р або вимовляє його неправильно, потрібно уточнити причину, чому це відбувається, і спробувати навчити його правильній ви...

 • Собака для дитини: правила вибору

  Міцна і згуртована сім'я – одна з найважливіших цілей в житті кожної людини. З появою дитини відносини змінюються дуже сильно, маленький внутрішній світ розширюється і наповнюється новими фарбами...