Післяпологові виділення (лохії)

Післяпологові виділення (лохії)Післяпологові виділення (лохії) являють собою кровянистое виділення з статевих шляхів в результаті обширного пошкодження слизової матки після відходження плаценти. Лохії складаються з крові, плазми та епітелію родових шляхів.

після пологів Лохії тривають 6-8 тижнів. У жінок, які годують груддю і які народили через природні шляхи (не кесарів розтин), виділення після пологів припиняються раніше (4-5 тижнів). Закінчення виділень говорить про загоєння раневої поверхні і скорочення матки.

Жінці необхідно знати про характер і кількості післяпологових виділень в різні періоди, тому що більшу частину часу вона самостійно стежить за ними вдома.

Кров'янисті виділення в перші 2-3 години після пологів

у нормі В цей період виділення рясні, кров'яні, але повинні складати не більше 0,5 % від маси тіла.

Небезпечно, якщо в цей час розвивається гіпотонічній маткова кровотеча з-за порушення її скоротливості. Жінка, як правило, не відчуває жодних неприємних відчуттів, може спостерігатися запаморочення або слабкість після великої крововтрати.

Профілактика такого небезпечного стану полягає у введенні препарату внутрішньом'язово Окситоцину і ранньому прикладанні дитини до грудей - ці заходи сприяють скороченню матки. Перші 2-3 години жінка повинна перебувати в родзалі під пильним наглядом лікаря або медсестри.

Лохії в перші 2-3 дні після пологів

Післяпологові виділення (лохії)В нормі післяпологові виділення в цей період бувають досить рясними (300 мл на добу), із згустками та прелым запахом, після чого вони зменшуються і темніють до червоно-коричневого кольору. Виділення посилюються при ходьбі або натисканні на живіт під час медогляду, що є нормою.

Небезпечно, якщо кількість лохій раптом різко збільшується або, навпаки, вони раптово припиняються. У першому випадку це може бути симптомом пізнього післяпологового кровотечі, що виникла внаслідок наявності залишків плаценти всередині матки або порушення згортання крові. Різке припинення виділень також небезпечно і свідчить про порушення скорочення матки і скупченні лохій всередині неї. При відсутності негайної терапії можливий розвиток запалення слизової матки.

Профілактичними заходами в даний період є часте випорожнення сечового міхура, прикладання дитини до грудей на вимогу, положення лежачи на животі і прикладання міхура з льодом на цю область. У разі перерозтягнення матки (з-за багатопліддя, великого плода) призначається Окситоцин для кращого скорочення матки на 2-3 дні внутрішньом'язово.

Післяпологові виділення в перші 6-8 тижнів після пологів

Післяпологові виділення (лохії)Скільки йдуть виділення після пологів? В нормі вони можуть тривати до 8 тижнів, нагадуючи місячні зі згустками. Поступово кількість їх зменшується, вони світлішають, а після 4-5 тижні стають мажущими. У годуючих жінок виділення лохій припиняється раніше, а у тих, хто переніс кесарів розтин – пізніше (шов після кесаревого уповільнює її скорочення).

Небезпечно, якщо в цей період кількість лохій сильно збільшилася після видимого зменшення. Як і в більш ранній період, це свідчить про залишки посліду в матці або порушення згортання крові.

Профілактика інфекцій полягає у дотриманні правил особистої гігієни, частому підмиванні, особливо після відвідування туалету, частій зміні післяпологових прокладок (кожні 3-4 години), утримання від статевих актів, а також важкого фізичного навантаження.

Ні в якому разі не можна використовувати гігієнічні тампони, які перешкоджають виведенню лохій і сприяють розвитку інфекції.

Причини, по яким слід терміново звернутися до лікаря

 • Поява неприємного гнійного запаху виділень після пологів. Це явище може супроводжуватися підвищенням температури, болем внизу живота, що свідчить про ендометриті.
 • Рясне кровотеча після зменшення виділень. Якщо воно настільки сильне, що за годину наповнюється 3-4 прокладки, слід терміново викликати «швидку».
 • Виділення з сирнистими масами – ознака молочниці, може супроводжуватися сверблячкою і почервонінням піхви.
 • Різке припинення лохій після пологів – ознака перерозтягнення матки з причини її слабкості м'язів. Частіше спостерігається після кесаревого розтину.

Ні одне з цих станів не може бути вилікувано без адекватної медичної допомоги. Тому якщо у вас спостерігаються один чи кілька з перелічених симптомів - негайно зверніться до лікаря. Пам'ятайте - молода мама повинна бути здоровою не тільки для себе, але і для своєї дитини.

Вікторія Корешкова для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...

 • Як склеїти пазли?

  Збирати пазли – це захоплююче заняття для всієї родини. Але якщо ви будете збирати однакову картинку кілька разів, то вона може набриднути. Ось тому деяким приходить в голову ідея склеїти вже зіб...