Парацетамол при грудному вигодовуванні

Хвороба мами – завжди привід для особливого занепокоєння. Чи можна вживати ліки і як вони вплинуть на грудне молоко? Необхідно перервати або припинити грудне вигодовування? Іноді від зайвої паніки жінка кидає годувати груддю, навіть беручи відносно нешкідливі для організму дитини ліки. Наприклад, парацетамол.

Парацетамол при грудному вигодовуванні

Шкідливий парацетамол при ГВ?

Парацетамол протягом багатьох років вважається відносно нешкідливим, але досить ефективним засобом для знеболювання, зниження високої температури, ослаблення запальної діяльності. Він швидко всмоктується організмом, швидко і безслідно з нього виводиться, а головне – лише 0,5% таблетки парацетамолу потрапляє в грудне молоко! Така нікчемна кількість ліків ніяк не здатне вплинути на здоров'я дитини.

Тому у разі виникнення головного або зубного болю, підвищення температури при застуді або ГРВІ оптимальним ліками для годуючої матері є саме парацетамол як найбільш безпечний і майже не має побічних ефектів.

Можливі реакції немовляти на парацетамол у грудному молоці:

  • алергічна реакція, висип, набряк;
  • підвищена сонливість;
  • порушення функції печінки і нирок.

Варто зауважити, що перераховані побічні ефекти досить рідкісні. Прийом ліків слід припинити при виявленні найменших ознак небажаної реакції у дитини.

Як правильно приймати парацетамол при грудному вигодовуванні

Дізнавшись про нешкідливість парацетамолу, не поспішайте пити його жменями. Правильне дозування ніхто не відміняв, а годуюча мама повинна ознайомитися з нею особливо уважно. Ось основні правила під час прийому парацетамолу при ГВ:

  • приймайте парацетамол не більше 3 таблеток на день, при цьому мінімальний інтервал між прийомом таблеток повинен становити 6 годин;
  • не вживайте ліки довше трьох днів, щоб уникнути накопичення токсинів в організмі дитини;
  • якщо протягом трьох днів симптоми не пішли, негайно зверніться до лікаря для уточнення діагнозу і призначення інших ліків;
  • не приймайте парацетамол при болю незначної або не дуже високій температурі (нижче 37,5 градусів);
  • за можливості приймайте таблетку відразу після годування грудьми – тоді більша частина ліків виведеться з вашого організму до наступного годування;
  • під час прийому ліків відмовтеся від уживання міцного чаю і кави, підсилюють його діяльність і призводять до збільшення його концентрації у грудному молоці.

Ні в якому разі не переривати лактацію під час хвороби, особливо якщо мова йде про банальної застуди чи ГРВІ, боячись заразити дитину або передати йому разом з молоком шкідливі речовини. Дотримуйтесь заходів обережності, щоб не заразити дитину: контактуйте з ним лише під час годування, надягайте марлеву пов'язку, не забувайте добре провітрити приміщення перед годуванням і т. д.

При більш серйозних хворобах пам'ятайте про сцеженном молоці, яке при належному зберіганні не втрачає своїх властивостей, а годувати їм вашого малюка зможе чоловік або бабуся.

Не займайтеся самолікуванням і не призначайте парацетамол при грудному вигодовуванні самі собі. Незважаючи на відносну нешкідливість цього ліки, пити його просто так, без консультації лікаря, не слід. Можливо, вам необхідно зовсім інше ліки, а прийом парацетамолу стане зайвою тратою часу і непотрібною добавкою в грудне молоко.

Пам'ятайте про супутніх методи боротьби з хворобою, крім прийому ліків. При болях в горлі частіше полощіть його розчином соди або відваром ромашки, при нежиті промивайте ніс соляними розчинами, при кашлі пийте тепле молоко (без меду!), при зубному болю допоможе полоскання водним розчином прополісу, а при головного болю найчастіше кращим засобом є хороший відпочинок, повноцінний сон.

Парацетамол при ГВ практично нешкідливий при дотриманні умов його прийому і пильному спостереженні за станом здоров'я дитини. Будьте здорові ви і ваш малюк!

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті: