Навчання на курсах флористики під час декретної відпустки

Напевно, ні одну маму не здивувати історією про те, як змінилося її життя і уявлення про неї після народження сина чи доньки. Моя розповідь про отримання додаткової освіти в декреті - не виняток з правил, а скоріше ще одне підтвердження цього.

Свою першу освіту я отримала ще до вагітності, благополучно закінчивши провінційний педагогічний університет за спеціальністю викладач історії. Так вийшло, що я не пропрацювала вчителем жодного дня: не привернула мене після п'ятого курсу перспектива працювати з дітьми, а вступати в аспірантуру не захотіла, так як вирішила відпочити від навчання. Через рік у мене вже з'явилися плани продовжити свою освіту, отримавши ступінь з однієї із суміжних з історією гуманітарних дисциплін - політології. Але саме в той момент, коли я вже почала готуватися до вступних іспитів, я дізналася, що вагітна. Ця новина кардинально змінила мої плани, так як на той момент я вважала маленької дитини і навчання несумісними.

Ще під час вагітності мене потягнуло до творчості. Переглядаючи нескінченні групи в соціальних мережах, я регулярно натрапляла на різні майстер-класи, присвячені в'язання, виготовлення квітів та авторських прикрас. Від цієї краси просто захоплювало дух і виникало непереборне бажання навчитися робити так само. Але далі перших спроб у мене на той момент справа не пішло. Мені знадобився майже рік на те, щоб повернутися до цієї ідеї, повернутися з повним усвідомленням того, що це вірний шлях і інакше просто не може бути. Моїй дитині на даний момент виповнився рік і два місяці. Безумовно, на нього йде практично весь мій час, але, тим не менш, я намагаюся щодня приділяти рукоділлю хоча б пару годин.

Навчання на курсах флористики під час декретної відпустки

Фото: depositphotos.com

Як поєднати виховання дитини і отримання освіти?

Як я вже писала, я почала навчання з майстер-класів з інтернету. Не знаю чому, не вистачало мені знань або навичок, але результати тих спроб мене не влаштовували. Усвідомивши, що занять рукоділлям на уроках праці в школі для мене явно недостатньо, щоб створювати красиві речі і тим більше одержувати від цього прибуток, я вирішила відправитися на курси.

З усього списку інтересів найбільше мене приваблювала флористика, створення квітів, ліплення з полімерної глини і холодного фарфору. На жаль, курсів за даними напрямками в моєму місті виявилося мало, вірніше вони практично відсутні. Я змогла знайти тільки заняття з флористики, тому вирішила зупинитися для початку на цьому, доповнивши заняття продовженням самоосвіти за рештою хобі.

Курси з флористики тривали один місяць, при цьому заняття проходили двічі на тиждень по три години. Так як на момент навчання дитині не було і він перебував на грудному вигодовуванні, то у мене виникла досить поширена серед мам проблема з доглядом за малюком в період моєї відсутності. На щастя, ми з чоловіком проживали в одному місті з батьками, тому при необхідності я могла залишати сина з бабусею або тіткою. Але і тут не обійшлося без проблем, так як родичів пенсійного віку у нас немає, тому інколи мені доводилося поспіхом придумувати, з ким залишити дитину. Бували випадки, коли я привозила сина до чоловіка на роботу, незадовго до закінчення його робочого дня, після чого відправлялася на навчання. Проблему з годуванням вирішили просто – я зціджувала молоко, а крім нього у дитини вже був серйозний прикорм. Та й взагалі рідні стверджували, що без мене син поводився в рази краще, менше вередував (тільки перший час після відходу), тому я із задоволенням користувалася можливістю зайнятися творчістю.

Згадуючи своє навчання в університеті та моє кілька недбале ставлення до неї, я дивувалася своїй зосередженості і відповідальності у відвідуванні занять з флористики. Можливо, ця ситуація пояснювалася тим, що я отримувала від них масу задоволення, але швидше за все, все було простіше – материнство навчило мене бути зібраніше і встигати робити безліч різних справ без втрати якості кожного з них. Крім цього, на мій погляд, тільки з появою дитини жінка починає цінувати кожну хвилину свого вільного часу, і більш серйозно ставиться до нього (принаймні, у мене практично зникло бажання годинами сидіти в інтернеті, як я це робила до народження дитини).

В результаті, відвідавши заняття, я змогла проконсультуватися з викладачами з приводу тих проблем, з якими я зіткнулася при самостійному навчанні. Крім цього, я дізналася багато цікавої та корисної інформації про те, як створювати букети, які матеріали краще використовувати для тієї чи іншої техніки. Тепер я стала професійним флористом, але все ще прагну до досконалості. Майстри-умільці з різних форумів і блогів щодня дають мені заряд бадьорості і прагнення творити, а також безліч ідей, які хочеться втілити.

Закінчивши курси, я вирішила ділитися радістю і красою з іншими людьми, тому почала створювати цукеркові букети, декоративні квіткові кулі, прикраси з бісеру на замовлення. Поки клієнтів небагато, але ті, хто отримав свої вироби, залишилися задоволені і обіцяли і надалі звертатися до мене за різними цікавими подарунками. Отак змінилося моє життя за час декретної відпустки: я можу займатися улюбленою справою, поєднувати його з вихованням не менш улюбленого сина, прикрашати свій будинок і зробити його затишним, а також отримувати дохід від свого хобі, хай поки що невеликий.

Поради мамам, які вирішили здобути освіту під час декретної відпустки

Підбиваючи підсумки свого навчання, я сформулювала кілька основних моментів, від яких залежить успішне навчання, і щаслива родина мами-студента:

 • Прийнявши рішення навчатися під час декретної відпустки, заздалегідь вирішіть проблему з наглядом. Якщо поблизу не проживають близькі родичі, з якими можна буде залишати малюка, то пошукайте відповідальну няню (краще всього, якщо вона буде ваша знайома, якій ви довіряєте). При плануванні сімейного бюджету врахуйте витрати на няню для малюка, це допоможе в перспективі уникнути фінансових проблем та недопонимая з боку чоловіка.
 • Плануйте свій час, а найкраще освойте тайм-менеджмент, так як він допомагає значно скоротити тимчасові витрати. Дотримуючись плану, ви завжди будете встигати робити важливі справи.
 • Заздалегідь вирішите, яка форма навчання вам підходить. Будьте готові до того, що крім відвідування занять, вам доведеться приділяти навчанню час і вдома.
 • Ну і найголовніше, перш ніж зважитися на поєднання навчання і виховання дитини, оцініть свої сили. Якщо ви відчуваєте, що не зможе жити в напруженому ритмі тривалий час, то вибирайте короткострокові програми, або заочне навчання. Не допускайте постійної втоми, так як в противному випадку ви не отримаєте від навчання бажаних знань і задоволення, а також можете значно зіпсувати стосунки в родині. Пам'ятайте, дитина – головний чоловік у вашому житті, якому потрібна щаслива і весела мама, а не замордований студент.

Досвідом отримання освіти в декреті поділилася Ольга Панова

Jmio2jFVNSdkvurUUvnfklso0

Схожі статті:

 • Другу вищу під час декретної відпустки. Навчання в інтернет-університеті «Інтуїт»

  Коли я дізналася, що вагітна, світ перевернувся з ніг на голову, але і розцвів фарбами всіляких радощів і нових перспектив. Багато жінок помилково вважають, що дитина – це труднощі, і період вагі...

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...