Можна годуючій мамі гриби?

Виявляється, дієта при грудному вигодовуванні практикується не у всіх країнах. Дивно, адже у той час як десятки тисяч мам протягом декількох місяців обмежують себе в улюблених ласощах, інші мами насолоджуються ними повною мірою. Можливо, це складно собі уявити, адже наші співвітчизниці відносяться до числа тих, хто відмовляється від звичних продуктів на користь малюка, який харчується грудним молоком. Одними із таких продуктів є гриби.

Можна годуючій мамі гриби?

Фото: photl.com

Гриби можна віднести до числа спірних продуктів не тільки для годуючих мам, але і для всіх людей. Справа в тому, що їх небезпечно вживати зважаючи на високу ймовірність отруєння (навіть якщо це сорти їстівних грибів), а також з-за того, що вони дуже повільно засвоюються організмом. Тому питання про вживання грибів при грудному вигодовуванні стоїть особливо гостро.

Корисні властивості грибів

Для початку давайте розберемося, чим же корисні гриби. Вони мають різний склад у залежності від виду, а значить, кожен сорт має ті чи інші корисні речовини. Але є те, що об'єднує всі сорти грибів.

Перш за все, у них дуже багато білка – майже в два рази більше ніж у м'ясі і деяких овочах. Також істотним плюсом є те, що цей білок засвоюється організмом приблизно на 70%. Крім білків, гриби багаті амінокислотами, які благотворно впливають на концентрацію уваги, пам'ять і діяльність мозку. У них зустрічаються вуглеводи, яких немає в інших харчових продуктах.

В грибах ще містяться мінеральні речовини, вітаміни (В1, РР і В2) і мікроелементи. Особливо багаті на гриби міддю, йодом, цинком, кальцієм, фосфором і марганцем. Завдяки цьому вони використовуються в якості профілактики від серцево-судинних і вірусних захворювань. Крім цього гриби запобігають утворенню ракових пухлин і рекомендуються тим, хто страждає на атеросклероз.

Крім того, у грибах знаходяться сильні ароматичні речовини, які викликають апетит і прискорюють засвоєння їжі. Але що ж можна сказати про цей продукт у світлі вживання під час годування грудьми? Можна годуючій мамі гриби?

Гриби при грудному вигодовуванні

Годуючій мамі потрібно розуміти, що, незважаючи на ряд корисних речовин, що містяться в грибах, вони все-таки таять в собі небезпеку. Насамперед тому, що вони містять білок, який важко засвоюється організмом. Це обумовлено високим вмістом клітковини в грибах. Також є фунгин – речовина, яка може порушити функції печінки навіть у людини, що має гарне здоров'я.

Годуючій мамі потрібно розуміти, що в перші місяці життя малюка в її раціоні грибів бути не повинно, адже травна система малюка тільки формується і краще поберегти її від надмірних навантажень. В іншому випадку, дитина може страждати від проносу, підвищеного газоутворення в кишечнику і алергічних реакцій, адже гриби відносяться до числа алергенних продуктів.

Звичайно, коли дитина підросте, можна буде потроху вводити в раціон гриби, але при цьому слід ретельно спостерігати за його самопочуттям. Якщо з'являються якісь небажані реакції, то необхідно відразу ж відмовитися від цього продукту.

Крім цього, потрібно знати, які гриби краще вживати. Наприклад, гриби, вирощені в промислових умовах, не таять небезпеку на відміну від тих, що ростуть у лісі. Отже, ймовірність того, що дитина від них постраждає, мізерно мала. Також годуючій мамі потрібно знати, що мариновані гриби особливо важко перетравлюються, тому від них бажано відмовитися зовсім. Що ж стосується сушених грибів, то в них немає фунгина, а отже, вони є найбільш безпечними.

Важливо знати міру у вживанні грибів при грудному вигодовуванні. Межа для дорослої людини – 200 грам свіжих грибів в день і 40 грам сушених. Вживати гриби рекомендується не частіше 1-2 разів на тиждень. Отже, при годуванні груддю бажано вживати їх у меншій кількості, навіть якщо дитина реагує на них нормально.

Отже, відповідаючи на питання, чи можна годуючій мамі гриби, ми стверджуємо, що можна. Але при цьому не варто забувати три головних правила:

 • стежити за індивідуальною реакцією організму дитини на новий продукт;
 • вживати тільки вирощені в промислових умовах гриби;
 • дотримувати помірність.

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті:

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Можна годуючій мамі кефір?

  Нерідко мами-годувальниці, бачачи неспокійну поведінку свого чада, відразу ж починають спішно згадувати, що вони їли або пили такого, що могло бути не зовсім корисно для малюка. Нерідко їхні побо...

 • Можна годуючій мамі хурму?

  Годуючі мами повинні дотримуватися досить суворої дієти, але в теж час мати збалансоване харчування і отримувати достатню кількість вітамінів. Знайти в цьому золоту середину досить не просто, осо...

 • Можна годуючій мамі кави?

  Кави... Хтось не уявляє своє життя без цього напою, але період вагітності та годування груддю може стати випробуванням для справжніх кофеманок. Адже побутує думка про те, що цей напій можна пити...

 • Можна імбир мамі, що годує?

  Деякі включили в свій раціон імбир з-за його пряних властивостей, для інших він є незамінним лікарем в боротьбі з простудними захворюваннями, а для третіх – це смачна добавка до чаю. Але незалежн...