Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Зоопарк в Миколаєві за чутками, відгуками туристів, рекомендацій шановних державних діячів так і з власних вражень - все ж краще інших по Україні. Це стосується, насамперед, стану тварин і вольєрів для їх утримання. У деяких звірів (наприклад, у вовка і ягуара) дійсно велика територія для проживання.

Враження про відвідування зоопарку в Миколаєві

Особисто мені шкода бачити тварин за ґратами, але коли в них достатньо місця для пробіжки, їх доля здається не такою сумною. Вирушаючи в Миколаївський зоопарк з дітьми, не бійтеся налякати їх хворобливим виглядом звірів – вони доглянуті, утримуються в чистоті. Досить велика площа з різними зонами познайомить з багатьма дикими і навіть домашніми тваринами, а практично в будь-якому місці знайдеться лавочка – можна відпочити, пофотографуватися і продовжити екскурсію.

Незалежно звідки ви будете їхати сюди, розраховуйте на те, що якщо ви хочете побачити всі, то за одну годину не впоратися! Розрахуйте час на поїздку з запасом навіть в кілька годин, особливо якщо ви відправляєтеся туди з дитиною – раптом він не захоче відходити від вольєра з мавпочками? Раптом і вас самих буде не відтягнути від цих кумедних приматів?

Отже, відвідування зоопарку – це сімейне пізнавальний захід, але для діток воно несе особливий комплект незабутніх вражень! Згадайте себе в цьому віці – кожна деталь має велике значення. Малюкам до шести років вхід безкоштовний – що, безсумнівно, радує батьків, хоча за дорослого доводиться заплатити близько 35 гривень. Наше відвідування зоопарку випало на початок листопада (а працює він цілий рік), але і в цей період вистачило вражень.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Єдине: якщо ви хочете побачити всіх тварин в холодну пору, то доведеться поцікавитися, де чиї «зимові квартири». Теплолюбних тварин переводять в опалювані будівлі, так що бегемотів і мавпочок точно доведеться пошукати. У всякому разі – при вході розташована схема розміщення різних видів, так і на всій території є покажчики з поруч розташованими тваринами – якому напрямку коні, а в якому леви.

Миколаївський зоопарк для дітей

Наша маленька донечка – Машенька, безумовно, з великим інтересом видивлялася у вольєрах тварин. Фотографії та картинки нарешті ожили – тепер можна не просто розглядати зображення, а дати дитині зрозуміти (чи навіть самому собі) яких розмірів ці давно знайомі представники фауни!

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Іноді навіть ставало соромно, що я не відрізняла ондатру від видри, а мій трирічний дитина без запинки зміг визначити їх назви. Іноді хижаки устами дочки стали перетворюватися в «лисичку-сестричку» і «дзиги-сірого бочка». Ми легко уявляємо їх за полюванням, малюки – як героїв справедливих казок. По-моєму, для трирічної дівчинки це було б надто жорстоко – дізнатися всю правду про улюблених персонажів. Тому ми розмовляємо з Машею про те тварині, якого бачимо, називаємо його колір і розмірковуємо про його характер і звички.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Відвідування зоопарку – це пізнавально не тільки для малюків: спробуйте без підказок (написів на вольєрах) вгадати всіх тварин! На табличках описаний ареал проживання кожної тварини – хто хоче все запам'ятати, може фотографувати навіть цю інформацію.

Гуляючи з дитиною по зоопарку, ми повторювали кольору – наприклад, забарвлення різних фазанів дозволяє цікаво повправлятися в таких знаннях. Моя Машенька вже освоює рахунок і може порахувати всіх диких свинок. Це справді веселіше і цікавіше, ніж вивчати по книжках та картинок з Інтернету! Дитина пізнає світ, і він повинен розуміти, як дійсно виглядають ці дивовижні і різноманітні створення нашої планети. Це саме те місце, де можна на практиці перевірити, що знає дитина, як він розуміє навколишній світ.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Миколаївський зоопарк запропонує не тільки дивовижних звірів – на подвір'ї є баранці, кози, кури, гуси, качки. Часто міські діти не бачать і звичайних для наших широт тварин, тому інтерес біля української хати з боку відвідувачів – найщиріший!

Навряд чи діти оцінять, але дорослі обов'язково додадуть значення благоустрою території, чистоті й порядку. Серед зелених насаджень зустрічаються цікаві скульптури – і ці тигри, крокодили, бегемоти, ведмеді, Мауглі, Кіт Базиліо, Лисиця Аліса привертають увагу моєї Марійки часом навіть більше, ніж справжні тварини! Кожна з цих скульптур була вивчена досконально! По-моєму, це було зроблено спеціально для допитливих малюків. На штучного ведмедя або інший об'єкт можна без побоювання залізти – немає гострих кутів, на них навіть зручно дертися і позувати для зйомки.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Територія для ознайомлення досить велика: є хижі кішки, майже назви всіх трирічна дитина може назвати. Деяких доводиться виглядати – вони не так доброзичливі, як хотілося б. Допитливий єнот, хоча і в клітці, цілком на «ти» з людьми. Звикли до спілкування з хомосапиенсами і лами – смішні добродушні мордахи відразу ж висовуються з клітки, побачивши людей. Гордий ягуар сидить на вершині штучної гори, вальяжно демонструючи свою хижу породу.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Бегемота ми знайшли в теплому басейні, але тільки через товсте скло довелося спостерігати, як він повільно приймає водні процедури. Круторогі козли стрибають по берегах та кам'яними нагромадженнями – дитині можна розповісти, що в зоопарку намагаються створити умови, максимально наближені до природного проживання звірів. І на прикладі качок, гусей та лебедів це правило повністю реалізовано – великі відкриті басейни під затишними вербами не дозволяють відчувати себе скуто.

І дорослі, і дітки, набираються нових вражень, гуляючи по свіжому повітрю і насолоджуючись спілкуванням з тваринами. Щоб побачити всіх представників фауни, і розглянути кожного, доведеться витратити кілька годин. Тому, гуляючи з дитиною, не забудьте про перекус.

Про те, що зоопарк – улюблене місце для діточок – свідчить і розташована на території дитячий майданчик. Маші не довелося вивчити всі можливості атракціонів – швидше за все, вона працює по вихідним, а ми були в будній день. Якщо ви зважилися відвідати це місце також в робочий час, це в цьому є свій плюс – людей дуже мало, відпочинок не затьмарюється великою кількістю туристів.

Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

Особисто для нас одного дня для вивчення всіх представників зоопарку в Миколаєві було мало, склалося враження, що ми щось пропустили, а навесні в сонячний день прогулянка буде ще більш приємною – це все наштовхує на думку про те, що незабаром ми знову відвідаємо це місце.

Фото автора. Копіювання матеріалів заборонено

Схожі статті:

 • Відвідування Музею іграшок і Зоопарку в Празі з дітьми

  В Прагу я хотіла потрапити дуже давно, тому що це місто є місцем мого народження. Моїм мріям судилося здійснитися вже у дорослому віці, коли я сама вже стала мамою двох дітей. Ми їдемо, їдемо, їд...

 • Хипсит - переноска для прогулянок з дітьми

  Одним з варіантів дитячих переносок, доступних для сучасних батьків, є хипсит. Його конструкція складається з широкого пояса, який застібається навколо поперекового відділу дорослого на липучку і...

 • Відпочинок з дітьми в Туреччині

  Ви вже побудували плани на літній відпочинок з дітьми? Якщо ще ні, то варто поквапитися. Особливо якщо ви хочете відпочити з дитиною закордоном, показати йому пам'ятки країн або просто поніжитися...

 • Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

  Осінь – чарівна пора, коли в'янення природи супроводжується буйством фарб і дивовижними відкриттями для дитини. Вироби з природного матеріалу допомагають об'єднати пізнання навколишнього світу і...

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...