Козяче молоко при грудному вигодовуванні

Про козячому молоці суперечки ведуться вже не один рік. Все частіше можна зустріти людей, які займають крайні позиції, виступаючи або в захист козячого молока або категорично висловлюючись на рахунок цього продукту. Особливо відповідь на це питання цікавить годуючих мам, які в період лактації приділяють особливу увагу молочним продуктам. Але так як цей продукт викликає безліч різних спорів, то не кожна годуюча жінка ризикує пити козяче молоко при грудному вигодовуванні.

Козяче молоко при грудному вигодовуванні

Фото: photl.com

Користь і шкода козячого молока

Заперечувати той факт, що в козячому молоці міститься безліч корисних речовин було б, принаймні, нерозумно. До його складу входить бета-казеїн, вітаміни В1, В12, В2, С, А та D. Що стосується аскорбінової кислоти (вітамін С), то в козячому молоці її значно більше, ніж у коров'ячому. Якщо говорити про вітаміні D, то його рівно стільки, скільки необхідно для засвоєння кальцію, який теж міститься в козячому молоці.

Козяче молоко дуже жирне, але знаходиться в ньому жир легко засвоюється організмом дорослої людини. Ще один плюс такого молока – низький рівень алергенності. Це означає, що даний продукт викликає алергію лише в рідкісних випадках. Козяче молоко покращує обмін речовин та виявляє бактерицидну дію. Всі його плюси в рази посилюються, якщо коза, його дає, знаходиться за межею міста і харчується натуральними продуктами.

А що ж можна сказати про шкоду козячого молока? Насправді негативне ставлення до козячим молоком найчастіше упереджене. Нерідко воно має неприємний запах і смак, але зазвичай це пов'язано лише з охайністю господарів (а точніше її відсутністю), ніж з негативними сторонами самого продукту.

Козине молоко можна віднести до числа специфічних продуктів, тому що в ньому дуже багато жирів і мінеральних речовин. Саме тому дітям його не рекомендують давати, поки вони не досягнуть одного року. В іншому випадку їх організм зазнає непотрібної навантаженні.

Але чи означає це, що при годуванні груддю також потрібно відмовитися від козячого молока?

Козяче молоко при грудному вигодовуванні: можна чи ні?

Як під час виношування дитини, так і в період грудного годування козяче молоко вживати можна і потрібно. Саме завдяки йому жіночий організм насичується корисними речовинами в необхідній кількості. Це благотворно впливає не тільки на неї, але і на формування кісткової системи плода.

Вживаючи козяче молоко, молода мама піклується про те, щоб її власне молоко було більш жирним, поживним, а також вироблялося в потрібній кількості. Деякі вважають, що годуючим мамам, які вживають регулярно козяче молоко, немає необхідності пити полівітаміни, тому що все необхідне вони і так отримують.

Козине молоко можна пити в чистому вигляді, а краще додавати в чай. Головне про що слід потурбуватися – купувати його в перевіреному місці, адже ризик в цьому питанні неприпустимий. Якщо ви помітите якісь небажані реакції в поведінці або стан малюка після введення в раціон козячого молока, то виключіть його і порадьтеся з лікарем.

Пам'ятайте про те, що користь дитині може принести козяче молоко, яке п'єте особисто ви. Дитині його давати не можна. Дуже немудро піддавати його незміцнілий організм такого невиправданого тиску. Все добре в міру. А для дітей до року захід полягає у повній відмові від козячого молока. Єдине молоко, яке потрібно вживати дитині в цей період – грудне.

Читайте також статтю Що можна пити мамі, що годує?

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті: