Як зробити закладку для книг своїми руками?

Як зробити закладку для книг своїми руками?На виготовлення такої закладки для книг своїми руками потрібно 40 див. атласної стрічки, і по 5 гр. бісеру різних кольорів. Час виготовлення – приблизно дві години. Зробити цю саморобку просто, тому, якщо ви робите її для своєї дитини, можете залучити до рукоділля і його.

Щоб зробити закладку для книги своїми руками, візьміть такі інструменти та матеріали:

 • кольорову атласну стрічку;
 • олівець, безбарвний лак, голка і нитки;
 • різнокольоровий бісер.

Для того, щоб кінці стрічки не розпускалися, їх потрібно змастити безбарвним лаком (або клеєм ПВА, але буде більш помітно). Гострим олівцем на одному кінці стрічки намалювати контур серця.

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Вишити загострений кінець контуру намальованого одностороннім швом – набрати дві бісеріни, вивести голку на виворітну сторону стрічки, з вивороту вивести голку між ними, а потім голку з ниткою провести в останню намистину. Потім набрати ще одну бісерину, вивести голку на виворітну сторону стрічки, потім повернути вгору, знову вивівши голку між двома останніми бисеринами. Протягнути голку з ниткою в останню бісерину, набрати одну бісерину – і продовжити вишивку за описом. Таким чином, всі бісеріни у вишивці будуть розташовуватися на одній нитки, простягнутою між ними.

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Тепер необхідно підігнути край вишитого куточка так, щоб бісеріни були окантовкою сердечка, і вишити другий ряд по контуру – вже двостороннім швом. Залишок стрічки на кінці має бути приблизно 3 мм, щоб приховати його, розшив бісером. Якщо залишилося занадто багато, то обов'язково підрізати і знову закріпити стрічку безбарвним лаком.

Починаємо другий ряд вишивки з підігнути гострого кінця, щоб приховати його. Тепер вишивати потрібно бісером з двох сторін – набрати намистину на голку, вивести нитка на виворіт стрічки, набрати намистину, вивести наверх (бажано між двома останніми бисеринами, простягнувши потім нитку в останню бісерину – щоб вишивка вийшла рівною), набрати бісерину, вивести нитка на виворіт, набрати бісерину – і продовжити за описом. Часто виворітний ряд бісерін виходить нерівним. Це легко підкоригувати, «зібравши» все бісеріни на одну нитку, простягнувши голку послідовно через всі вишите сердечко.

Третій ряд буде розташовуватися всередині вже вишитого сердечка, буде також двостороннім, і остаточно закриє край стрічки, залишивши тільки красиву бісерну окантовку.

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Бант збирають з стрічки 12 і 3 див. Краю відрізаних стрічок потрібно не забути обробити безбарвним лаком. Пошивши краю великий стрічки, збирають її посередині легким швом, надавши вид банта. Коротку стрічку зігнути три рази, пошити в смужку – і обернути цей бант посередині. Потім пришити заготівлю банта до стрічки з вишивкою.

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Оригінальна закладка своїми руками готова! Пам'ятний подарунок завжди буде під рукою, нагадуючи про знак уваги, який завжди стане у пригоді.

Як зробити закладку для книг своїми руками?

Ольга Фильде для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Одяг для ляльки своїми руками

  Шити нові одежинки для улюблених ляльок люблять практично всі дівчатка. І в цьому їм неодмінно допомагають їх мами. Яких тільки нарядів не придумають рукодільниці! Пропонуємо вам один із варіанті...

 • Лэпбук: що це таке, як зробити своїми руками

  Лэпбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності з дошкільниками і молодшими школярами. Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематиза...

 • Засоби для вмивання своїми руками

  Отже, нещодавно ми з'ясували, що щоденний догляд за шкірою обличчя – гарантія того, що вона буде виглядати молодою і свіжою, а проблеми у вигляді сухості/жирності, зморшок і в'ялості стануть відв...

 • Дитячий майданчик для дачі своїми руками (фото)

  Ідея спорудити на дачі дитячий майданчик своїми руками з'явилася у нас відразу ж після його придбання – ми спочатку не планували розводити великий город. В той час у нас вже було двоє дітей, і да...

 • Тонік для обличчя своїми руками

  Як ми з'ясували раніше, щоденний догляд за шкірою обличчя передбачає кілька етапів. Після очищення обличчя засобами для вмивання настає час для тонізації шкіри. Тонік покликаний видалити залишки...