Як вибрати телефон для дитини?

Для більшості людей мобільний телефон давно перестав бути розкішшю і перейшов до розряду предметів першої необхідності. І якщо сучасні бабусі і дідусі користуються ним виключно як засобом зв'язку, то навіть п'ятирічні діти дуже швидко починають розбиратися в складних функціях мобільних телефонів батьків. Немає нічого дивного в тому, що рано чи пізно дитина починає благати батьків купити собі такий же.

Як вибрати телефон для дитини?

Фото: depositphotos.com

В даний час немає жодного з батьків, який жодного разу не задав собі питання, наскільки необхідний телефон його дитині і в якому віці. Більш того, у багатьох країнах це питання розглядається вже на урядовому рівні. У будь-якому випадку батьки повинні зважити всі «за» і «проти» придбання та використання телефону дітьми. І, можливо, в наступний раз замість того, щоб по телефону покликати додому гуляє у дворі дитини, достатньо буде просто крикнути йому з вікна.

Чому дитині потрібно придбати телефон?

Очевидно, що перша необхідність покупки мобільного телефону для дитини настає тоді, коли він починає відвідувати школу. Важко знайти батьків, які в потрібний момент часу не хотіли б знати, де їх дитина, благополучно він добрався додому або до секції, яку відвідує. Батькам стає спокійніше, коли вони знають про місцезнаходження сина або дочки і впевнені в їх безпеці.

Завдяки досягненням мобільного зв'язку сьогодні можна встановити координати територіального місцезнаходження дитини, навіть якщо той не бере трубку. Підключені мобільні сервіси дають можливість дізнатися населений пункт або вулицю, на якій зараз знаходиться дитина. З цієї сторони придбання телефону для молодшого покоління стає безумовною необхідністю.

Дітям мобільний телефон дає можливість в будь-який момент поговорити з мамою або татом, допомагає жити в одному інформаційному руслі зі своїми друзями, здатний виручити в критичній ситуації.

Психологи говорять про те, що мобільний телефон сприяє розвитку незалежності дитини з раннього віку, оволодіння нею новими технологічними розробками, а також створює дитині можливість певної приватності.

Мобільний небезпека

Поряд з незаперечними позиціями «за» в даний час ведеться чимало розмов про шкоду використання дитиною мобільного телефону. Розглянемо з різних точок зору основні аргументи «проти» придбання дитині телефону.

У медичному аспекті, згідно з міжнародними дослідженнями, використання дітьми мобільних телефонів підвищує ймовірність виникнення пухлини головного мозку, підвищення рівня дратівливості і нервозності, ослаблення пам'яті, уваги і розумових здібностей, порушення сну. Існує також великий ризик розвитку раку очі, лейкемії, пухлини слинної залози, неходжкінської лімфоми, а також порушень вестибулярного і слухового нерва, різних форм негативних змін структур головного мозку.

В соціальному аспекті є небезпека того, що дитина може стати легкою приманкою для злочинців, втім, і старшокласники часто забирають телефони у молодших. Крім того, не виключені значні фінансові витрати (на ігри, рингтони, Інтернет, платні дзвінки для дорослих), зниження морального рівня з-за доступу до забороненої інформації. Телефонні дзвінки під час уроків можуть призводити до конфліктів з вчителями.

Не менш важливим є і психологічний аспект даного питання. Якщо критеріями вибору телефону для дитини є його дорожнеча або реклама на каналах телебачення, то це може призвести до формування привілейованого самовідчуття та переконаності, що він запросто може отримати бажане. У дітей зі зниженим рівнем відповідальності за свої речі телефон може стати черговою річчю втрат. Часом діти вкрай жорстокі і можуть висміяти тих, хто не має модного телефону, тим самим нашкодивши самооцінки ступеня їх «жертви».

Який телефон вибрати для дитини?

Якщо батьки все-таки вирішили придбати телефонний апарат для свого чада, то повинні насамперед враховувати рівень його інтелектуального розвитку та відповідального ставлення до речей. Коли батьки впевнені в тому, що дитина стежить за своїми речами і дбайливо до них ставиться, можна сміливо вибирати той телефон, який йому подобається. Якщо, наприклад, дитина неуважна, забудькувата і неуважний, краще придбати недорогу модель телефону.

Вибирати телефон дитині краще разом з ним. Нехай дитина сама візьме його в руки, розгляне і оцінить всі параметри. Однак якщо бажання сина або дочки будуть перевищувати заплановану на купівлю суму, потрібно постаратися досягти компромісу, який влаштує обидві сторони.

За розміром телефон для дитини краще брати компактний, невеликого розміру, що зручно ховати в кишеню. Необхідно пам'ятати про те, що яскраві і великі мобільники привертають увагу хуліганів. Тому при виборі дорогого телефону дитині потрібно бути готовим до того, що він може його втратити.

Також важливим критерієм вибору є механічна міцність апарату та його стійкість до впливу вологи. Можливо, знадобиться придбання додаткових аксесуарів, завдяки яким телефон без особливих проблем переживе випадкові польоти на землю або використання мокрими руками.

Пам'ятка батькам

Який телефон ви не купили дитині, потрібно обов'язково підготувати його до використання трубки і описати основні правила експлуатації. У дитини має бути чітке розуміння того, які функції у телефону безкоштовні, а які є дорогою послугою. Потрібно розповісти, на які дзвінки та смс-повідомлення не слід відповідати, коли можна проводити відеозйомку і грати в ігри. Важливо пояснити, що в цілях безпеки не потрібно діставати телефон на вулиці, коли дитина один.

Необхідно також звернути увагу дитини на те, що, згідно спеціальним нормам, розмова по телефону не повинна перевищувати 15 хвилин. Під час сну телефон слід покласти на відстань не менше одного метра від голови дитини, ще краще виключити його зовсім.

Важливо пам'ятати, що тільки від батьків залежить формування у дитини правильної культури використання мобільного телефону, і буде він для нього корисною покупкою або дорогою іграшкою.

Наталія Кононова спеціально для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • ТОП-5 шкідливих пристосувань для дитини першого року життя

  Сучасні виробники дитячих пристроїв пропонують споживачеві безліч барвистих пристосувань. Вони призначені для правильного фізичного розвитку дітей і відповідають всім правилам безпеки. Яскраві, п...

 • Собака для дитини: правила вибору

  Міцна і згуртована сім'я – одна з найважливіших цілей в житті кожної людини. З появою дитини відносини змінюються дуже сильно, маленький внутрішній світ розширюється і наповнюється новими фарбами...

 • Дитячий інгалятор. Як вибрати інгалятор для дитини?

  Інгаляції – корисна і ефективна процедура при лікуванні різних респіраторних захворювань у дітей. Ще зовсім недавно їх проводили старим народним способом: дитині давали дихати парами через носик...

 • Квіти на 1 вересня: який букет для вчителя вибрати?

  Традиційно у перший день навчального року - так само, як і півстоліття тому - учні та їх батьки несуть квіти вчителям. Однак мода на квіткові композиції з кожним роком змінюється, і якщо раніше о...

 • Домашня тварина для дитини

  Не поспішайте відмовляти дитині, якщо він просить купити домашнє тварина. Адже роль тварин в дитячому розвитку неоціненна - вони нас вчать доброті, любові і відданості. Можна годинами спостерігат...