Як склеїти пазли?

Збирати пазли – це захоплююче заняття для всієї родини. Але якщо ви будете збирати однакову картинку кілька разів, то вона може набриднути. Ось тому деяким приходить в голову ідея склеїти вже зібраний пазл. Готові пазли-картини можуть стати ефектною прикрасою дитячої кімнати, та й не тільки. Тому любителям картин є над чим замислитися.

Як склеїти пазли?

Фото: depositphotos.com

Існує кілька способів і засобів, з допомогою яких можна склеїти пазли у картину. Розглянемо їх по порядку:

Як склеїти пазли з допомогою скотча

З одного боку, це найпростіший спосіб, а з іншого – далеко не надійний. Щоб скористатися ним, потрібно зібрати пазл на такій поверхні, на якій його потім можна буде перевернути. Коли всі елементи будуть на своїх місцях, то пазл потрібно перевернути лицьовою стороною вниз і наклеїти скотч смугами спочатку по горизонталі, а потім по вертикалі. Кожна наступна смуга повинна трохи заходити на попередню, тобто скотч клеїтися внапуск. Довгі краї липкої стрічки обрізають так, щоб вони не проглядалися через картини.

Деякі умільці йдуть далі: вони проклеюють скотчем і лицьову сторону. Якщо ви ніколи так не робили раніше, то краще потренуватися на маленьких пазлах. Головна проблема цього процесу в тому, щоб наклеювати смуги таким чином, щоб уникнути утворення повітряних бульбашок. Таке склеювання більш надійно, а також захищає сам малюнок.

Склеюємо пазли з допомогою клею

Виробники пазлів подбали про те, щоб розробити спеціальний клей для їх склеювання. Його наносять на лицьову сторону поверх самого малюнка і з допомогою губки рівномірно розподіляють по всій картині. Приблизно через годину клей висихає і картину можна вішати на стіну або поміщати в рамку.

Деякі замість спеціального клею наносять на пазли клей ПВА. Він також утворює на поверхні прозору плівку і не тільки склеює дрібні деталі, але і захищає їх. Фахівці стверджують, що клей ПВА не має властивостей, подібних тим, якими відрізняється спеціальний клей. Насправді, вони незначні. Тому можна склеїти ПВА невеликий пазл і, якщо результат вас влаштує, і далі користуватися ним, а якщо ні – придбати спеціальний клей.

Ще одна можливість скористатися клеєм ПВА – нанести його на заздалегідь підготовлену поверхню, а потім на ній збирати і в теж час склеювати частинки пазла. Якщо є готова рамка, то можна відразу ж оформляти картину. Правда в цьому випадку рекомендується встановити центральну точку і з неї починати збирати деталі по колу, інакше вони можуть зміститися у всій картині. В цьому випадку кожну деталь потрібно змащувати клеєм, а потім прикріплювати до основної поверхні. Дуже зручно це робити за допомогою клею-олівця.

Змішаний спосіб склеювання пазлів

Якщо ви переживаєте за цілісність своєї картини-пазла, то можна проклеїти її і клеєм і скотчем. Тоді можна буде зі спокійною душею вішати її на стіну з упевненістю, що вона провести не один рік!

Робити картини з зібраних пазлів, склеюючи їх, – цікаве і незвичайне заняття. Спробуйте приділити цьому час і, можливо, це стане улюбленим видом спільного дозвілля для вашої родини!

Схожі статті:

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...

 • Подяку дитячому саду від батьків на випускний

  Слова подяки від батьків на випускному в дитячому саду - традиційна складова цього свята. Щирі і теплі побажання іноді складно від хвилювання сформулювати самим. Активна мама пропонує в якості пі...