Як схуднути після третіх пологів? Історія читачки сайту

Я – багатодітна мати. Кожна вагітність приносила мені приблизно +10 кілограмів зайвої ваги. І якщо врахувати те, що я і в дівоцтві не відрізнялася стрункістю кипариса, то після народження третьої дитини діагноз «ожиріння II ступеня» вже перевалив на небезпечну для життя III ступінь. Мені реально було важко ходити. Винести на вулицю дитини і коляску – справа, що вимагає в той момент від мене неймовірних зусиль. У мене було близько 37 зайвих кілограмів. Це жахливо...

Чому так виходило? Я думаю, що в перші дві вагітності і післяпологовий період я неправильно налагодила годування груддю. Не знаю, з яких таких причин, але мої перші дві дитини навідріз відмовлялися «їсти» груди після трьох місяців. А які при цьому у них були кольки і проблеми зі стільцем – згадувати і зараз дуже страшно. Підсумком 3-6 місяців мук налагодження грудного вигодовування були пляшки з сумішами і довгоочікуваний нічний сон малюка.

Ось ожиріння і стало наслідком відсутності годування груддю. Організм продовжував накопичувати жир, для того щоб використовувати його в грудному молоці. А годування вже й не було. Причому молоко в грудях зберігалося до трирічного віку кожної дитини.

А ще однією причиною був менш активний спосіб життя і заїдання післяпологової депресії. Звичайно, сверхпсихозов після народження дітей у мене не було. Зате було відчуття постійної втоми. Причому і самого голоду не було, а було відчуття, що якщо я не з'їм трохи більше, то завтра у мене просто не вистачить сил встати до дитини.

Коли я побачила красномовні зірочки на ногах і напухли вени після народження третьої дочки, вирішила, що пора все міняти. Тоді я ще смутно уявляла, з чого почну свій схуднення після пологів: з дієти або фізичних навантажень, але точно розуміла, що якщо я не виправлю ситуацію, то вже ніколи не зможу бути досить здоровою жінкою. Але та вирішила худнути правильно, без ризику для себе і своєї дочки.

Перше, з чого я почала – це похід до ендокринолога. Там з'ясувалося, що у мене є певні проблеми з щитовидною залозою і занадто сильний дисбаланс між чоловічими та жіночими статевими гормонами. Звідси і проблеми з вагою, і з лактацією, і з психоемоційним станом. Підсумок – мені призначили курс терапії гормонами залози з повтором аналізів через 2 місяці. Як не дивно, але до другого візиту я вже скинула близько 18 кілограмів.

Я змінила свій раціон. Практично виключила каші, солодке, борошняне і жирне м'ясо. Але залишила пісну яловичину, кисломолочні продукти і фрукти. Я сильно боялася зниження лактації або зміни якості грудного молока. Спочатку було складно, так як я дуже любила всякі ласощі й макарони з підливою, але через місяць звикла.

Фізичні вправи мені так і не далися. По-перше часу на них не було, а по-друге – самих сил. Іноді було важко просто рухати руками. Їх я замінила на прогулянку з коляскою в дуже швидкому темпі, майже бігом. Одягала кросівки і йшла з дитиною на найближчий шкільний стадіон. Перші дні страшенно мучила задишка, але через тиждень все стало даватися досить легко. Легка пробіжка (нехай навіть і з коляскою) дала свої результати, незважаючи на те, що цього я приділяла не більше 20 хвилин в день.

Через 2 тижні я зняла з себе штани для вагітних. Я носила тільки їх, так як інша одяг була безнадійно мала. Через три місяці я вже купувала нову спідницю, так як все інше стало велике.

Як схуднути після третіх пологів? Історія читачки сайту

Що порадити молодим матусям, які зіткнулися з проблемою зайвої ваги?

  • Ніколи не кидайте годувати грудьми! Уявіть собі, що щодня через молоко ви звільняєтесь від зайвих 50-80 грамів жиру. Ще приблизно стільки ж організм витрачає на виробництво самого молока. Лактація – це реальний шанс бути стрункою і красивою!
  • Ще одна порада, який мені допоміг, – це правильне харчування годуючої жінки. В їжі не повинно бути багато жиру, а білка - в достатній кількості. Не бійтеся їсти овочі та фрукти. Звичайно, потрібно дотримуватися певну міру і не з'їдати по піввідра яблук, але і побоюватися за кожен скибочку томату або огірочка не варто.
  • Третій порада – не зациклюватися на своїй вазі. Приділіть увагу насамперед своєму здоров'ю, і, якщо дотримуватися простих норм в їжі і фізичного навантаження, то вага піде сам, разом з молоком і турботою про дитинку.

Якщо вас мучать післяпологові емоційні зриви, то краще порадитися з двома фахівцями – психологом і ендокринологом. Іноді гормональний фон не відразу змінюється після пологів і це призводить до порушення метаболізму. Однак лактація допомагає запустити процеси відновлення після народження малюка.

Стрункість не так важлива для жінки. Набагато важливіше здоров'я самої матусі та її немовляти. Якщо вирішите знизити свою вагу, то заради Бога, тільки не на шкоду здоров'ю дитини. Не спокушайтеся дурною рекламою про чудотворність всяких екзотичних коштів. Ідіть до фахівців, які точно підкажуть, як безпечно знизити вагу.

Історію схуднення після пологів надіслала Наталя Зубкова Фото автора. Копіювання заборонено

Схожі статті: