Як робити масаж немовляти на дому?

Як робити масаж немовляти на дому?Яке щастя в сім'ї — поява немовляти. Батьки новонародженого мріє бачити своє чадо завжди здоровим, бадьорим і веселим. А для цього потрібна ціла система комплексного догляду і виховання дитини. Перш за все, для повноцінного розвитку дитини необхідно наявність свіжого повітря, сонячного світла і тепла, різноманітного харчування, любові і турботи дорослих.

Дбайливе ставлення особливо важливо, якщо у дитини є незначні відхилення з-за наслідків родової травми. Призначених лікарями ліків дуже часто недостатньо для нормалізації стану новонародженого. А, крім того, антибіотики взагалі можуть порушити злагоджену роботу систем дитячого організму. В такому випадку масаж для немовлят вдома, мабуть, сама необхідна процедура. Особливо якщо почати проводити його невідкладно і з певною систематичністю. В результаті декількох сеансів стан дитини може суттєво покращитися. Без застосування лікарських засобів неодмінно стабілізуються рухові функції, зникне м'язовий тонус.

Як робити масаж немовляті? Важливі правила

При масажі немовлят необхідна психологічна зв'язок дорослого і малюка. Коли дитина спокійна, максимально розслаблений, процедура масажу досягне найбільшого результату. Треба неодмінно знати, що масаж грудничка на дому - це не тільки система механічних вправ в комфортних умовах, але і складна зв'язок на невидимому психологічному рівні. На першому році життя тільки мама має з малюком найбільш тісний контакт. Її ніжні дотики, спокійний розмірений тембр голосу здатні творити чудеса. Кілька професійних рекомендацій допоможуть матері підготувати новонародженого до сеансів спеціаліста або виконати дитячий масаж самостійно.

Отже, в першу чергу, мамі необхідно пам'ятати, що маніпуляції слід проводити тоді, коли дитина до цього готова: бадьорий, ситий і в прекрасному настрої. За інших обставин масаж слід відкласти до відповідного для цього моменту. Ніяких прикрас, які б могли поранити малюка. Тільки теплі руки і ніжні дотики – ось обов'язкова умова проведення масажу для грудничка. Приміщення повинно бути провітреним, температура повітря бажано близько +25, якщо дещо прохолодніше, необхідно прикривати малюка пелюшкою.

Техніка масажу для грудничка на дому

Для масажних маніпуляцій найкраще підійде спеціальне масажне масло або дитячий крем, який необхідно дуже м'яко розтерти по тілу малюка.

Починайте легко погладжувати спинку для зігрівання шкіри, попередньо поклавши дитину на животик. Потім легкими дотиками пальців робимо масажні руху по спіралі знизу вздовж хребта, роблячи коло на лопатках.

З допомогою великих пальців як би розгладжуємо шкіру від хребта по ребрах вниз. Поставивши долоні ребром, виробляємо легкі растирающие руху з правого боку, а потім - з лівої.

Наступні масажні вправи — це зустрічні рухи обох рук у напрямку від плечового суглоба по ребрах до тазостегнового. Розправивши великі і вказівні пальці, легко і ніжно ковзаємо ними по спинці дитини, закінчуючи вправу навколо стегна.

Кожну сідницю розгладжуємо зигзагоподібними рухами, злегка пощипуючи. Це сприяє поліпшенню кровопостачання в ніжках маленького організму. Такий же напрямок руху зберігається і при масажі зовнішньої сторони стегна і гомілок ніг. Щоб не було впливу на великі вени, з внутрішньої сторони стегон масажні маніпуляції не проводяться.

Закінчуємо масаж нижніх кінцівок немовляти розтиранням стоп. Взявши ніжку рукою за щиколотку, з допомогою великого пальця іншої руки погладжуємо, виводячи цифру 8. Пальчики масажуємо окремо. Верхню частину стопи массажируем аналогічно.

Особливу увагу мамі варто приділити масажу животика, так як від цього залежить поліпшення травлення, зменшення газоутворення, особливо проблемного в перші місяці життя дитини.

Круговими рухами за годинниковою стрілкою розтираємо шкіру малюка в області животика. Закінчуємо вплив на дану ділянку, проводячи великими пальцями в напрямку знизу-вгору і від центру до боків. Такі ж рухи прийнятні і до масажу грудей.

Завершальним етапом всієї маминої роботи в якості масажиста є розтирання ручок. Спрямованість руху така ж, як і при впливі на ніжки: із зовнішнього боку плеча і передпліччя у вигляді спиралеобразных переміщень.

Легкий масаж шиї і вушок, як останній мазок у роботі художника.

Любі мами, не забуваємо, що кожен малюк — це маленький співрозмовник, якому вкрай необхідно спілкування з вами. Ніжний голос, тиха пісня, знайома іграшка створять комфортні умови для необхідних процедур. А масажні маніпуляції, що проводяться регулярно, можуть позбавити дитину від порушень нервової системи та патології опорно-руховому апараті.

Тепер ви знаєте, як робити масаж немовляті. Терпіння і любові вам, дорогі батьки, а здоров'я малюка буде для вас кращим нагородженням.

Схожі статті:

 • Що робити, якщо у дитини болить живіт?

  Біль в животі – дуже поширене явище у дітей. З ним малюки можуть зіткнутися вже в перші дні життя. Тому батькам необхідно знати, як визначити, що у дитини болить живіт, і чим йому допомогти. Біль...

 • Дитина впав і вдарився головою - що робити?

  Часто в ситуації, коли дитина падає з ліжка або пеленального столика, мама не знає, що робити. Потрібно бігти до лікаря, викликати «швидку допомогу» або допомагати дитині самостійно? Все залежить...

 • Чому дитина скрипить зубами і що з цим робити?

  Часто, прокидаючись від дивних звуків вночі, батьки болісно прислухаються, намагаючись зрозуміти, що відбувається з улюбленим чадом. Іноді навіть важко зрозуміти, що це всього лише зубовний скрег...

 • Сильно випадає волосся після пологів - що робити?

  Під час вагітності волосся радують багатьох жінок. Особливо поліпшення стану волосся помітно на останніх місяцях перед пологами. Волосся стають живими і блискучими, практично не випадають і не ла...

 • Як вибрати автокрісло: автокрісло для немовляти

  У попередній статті ми з'ясували, що автокрісло є головним пунктом правил перевезення дітей в транспорті. А в сьогоднішній публікації спробуємо розібратися, як вибрати цей незамінний для дитини,...