Як навчити дитину жувати?

Виявляється, навчитися жувати малюкові набагато складніше, ніж смоктати молоко, адже смоктання - це вроджений рефлекс. Може бути, почекати і малюк навчиться пережовувати їжу сам? Лікарі стверджують, що просто чекати не можна, адже пізній перехід до вживання непротертой їжі може нашкодити здоров'ю малюка.

Чому дитині важливо якомога раніше навчитися жувати?

Як навчити дитину жувати?По-перше, у дітей, які дуже довго їдять тільки протерті страви, порушується формування щелепного апарату. Може формуватися неправильний прикус, не тренуються жувальні м'язи, може порушуватися формування овалу обличчя.

По-друге, протерта їжа ковтається одним комком, не змочуючи слиною. Це дуже шкідливо для шлунково-кишкового тракту, в якому повинна формуватися ферментна система.

Крім того, м'язи шлунка не тренуються, отримуючи тільки напіврідке пюре. Страждає і кишечник, адже йому просто необхідна груба їжа для повноцінного очищення.

Якщо в організмі не працює яка-небудь система, то зменшується кількість поживних речовин, що поставляються в органи цієї системи - навіщо годувати нероби? Тому, чим пізніше малюк навчиться жувати і ковтати їжу шматочками, тим гірше буде сформована травна система.

А чи не пора навчити дитину жувати?

Коли настане час вчитися жувати? Можна починати практично одночасно з введенням прикорму. Звичайно, самі перші спроби не варто робити в перше годування. Перехід від смоктання молока до харчування з ложки - вже великий крок для малюка, і не потрібно його ускладнювати. Але через одну-два тижні можна починати навчання.

Якщо час вже втрачено, то тоді процес піде складніше, але малюк все одно із задоволенням впорається з цією проблемою. Адже він зможе з'їсти багато дуже смачних речей, а це вже досягнення.

Як навчити дитину жувати - прості правила

Як навчити дитину жувати?Якщо дитині 7-8 місяців, то крім овочевих пюре або кашок дитині можна давати сушіння, спеціальне дитяче печиво, шматочки банана або вареної моркви. Головне - підібрати те, що маляті подобається і те, що він їсть з задоволенням.

Більшість діток любить сушіння, які дуже апетитно пахнуть. Їх можна мусолити десенка, які сверблять або болять. Це чудовий гризунок, набагато смачніше і корисніше іграшкових. І в той час, як малюк намагається відкусити шматочок, він навчається життєво важливого процесу жування.

Навчити дитину жувати допоможе система педприкорма, коли малюк бере шматочки їжі з тарілки батьків і намагається їх проковтнути. Головне, щоб це відбувалося під наглядом дорослих і їжа була безпечна для малюка.

Щоб малюк не подавився шматочками овочів або фруктів можна використовувати ниблер. Фрукти і овочі поміщаються в спеціальну сіточку, і малюк може мусолити їх абсолютно безпечно.

З кожним тижнем при годуванні треба залишати шматочки більшого розміру і вісім місяців використовувати не блендер, а вилку для подрібнення їжі. Навіть виробники дитячого харчування намагаються полегшити процес навчання. Існують консерви, розраховані на різний вік, і чим старше дитина, тим більше шматочки.

А якщо час упущений?

Як навчити дитину жувати?Якщо малюкові вже більше півтора років, а він не хоче або не вміє жувати, то не потрібно турбуватися і сердитися на дитину - він у цьому не винен. Трошки більше старань і терпіння - і малюк буде чудово жувати.

Щоб навчити дитину жувати в більш пізньому віці, можна використовувати жувальний мармелад або зефір. Потрібно поступово збільшувати розмір грудочок, які зустрічаються в їжі. А можна дати малюкові вилку, щоб він сам собі розминав їжу, адже він вже такий великий.

Ніколи не пізно вчитися жувати, але чим раніше це почати робити - тим краще. У цьому навчанні головне спокій і терпіння самих батьків.

Людмила Пилипчук для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...

 • Як навчити дитину перевертатися?

  Перший рік дитини знаменується великим стрибком у розвитку – за цей час з безпомічного немовляти він перетворюється в вмілого малюка з певними навичками. Завиток – це одне з перших умінь, яким ов...

 • Як навчити дитину французької мови

  Одним з популярних іноземних мов для вивчення дітьми, поряд з англійською, що є французька. І якщо ще якихось шість років тому методика вивчення цієї мови дітьми орієнтувалася виключно на дитину...

 • Як навчити дитину малювати?

  Хочете виростити малюка з маленького художника або прищепити йому почуття прекрасного? Тоді вам просто необхідно як можна раніше задуматися про те, як навчити свою дитину малювати. Чи може це зро...