Як навчити дитину кататися на велосипеді?

Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини катання на велосипеді треба підійти з усією серйозністю. Адже від цього залежить, наскільки легко і безболісно дитина освоїть велосипед і буде він використовувати цей навик в майбутньому.

Важливо, щоб велосипед підходив дитині по зростанню. Забезпечте дитині правильну надійний захист, не квапте події. Інакше можете добитися абсолютно протилежного результату – дитина почне боятися велосипеда і буде обходити його десятою дорогою.

Способи навчання катанню на велосипеді залежать від віку дитини. Але є й загальні правила. Всі заняття повинні проходити тільки при хорошому і бадьорому настрої. Тривалість – не довше однієї години. Якщо дитина втомилася або виглядає дуже засмученим, припиніть заняття набагато раніше.

Як навчити дитину кататися на велосипеді?

Фото: depositphotos.com

Як навчити кататися на велосипеді дитини від 1 до 3 років?

Для маленьких велосипедистів підійде велосипед на трьох колесах. Навчання можна почати в приміщення. Нехай малюк вдосталь потішитися новою іграшкою. Нехай розгляне всі наклейки, кнопочки і гвинтики.

Коли інтерес до деталей трохи вщухне, посадіть його зверху і покажіть, як працює кермо. Нехай дитина спробує крутити його самостійно. Малюка в цьому віці зазвичай приходять в захват від такого заняття. До того ж це непогана тренування для рук і плечового пояса. Коли малюк освоїть цей навик, повозите його по квартирі. Нехай повертає кермо в потрібну сторону.

Наступний етап – знайомимося з роботою педалей. Маленьким дітям зазвичай важко відразу почати крутити педалі правильно. По-перше, це фізично складно. А по-друге, вимагає значної концентрації від дитини. Можна відразу привчати крутити педалі в русі, але маленькі дітки швидко втомлюються. Тому батькам потрібно набратися терпіння.

Існує і другий спосіб. Злегка піднімає провідне колесо, опускаєте ноги малюка на педалі і допомагаєте йому своїми руками. Таким чином малюк швидше зрозуміє, що від нього вимагається, звикне синхронно крутити педалі. У цей момент його нічого не буде відволікати, і він спокійно закріпить цей навик. Після декількох тренувань колесо можна опустити. Тепер ваш малюк легко освоїть їзду на велосипеді.

Якщо ваші перші тренування проходять на вулиці, то виберіть правильне місце. Площадка повинна бути рівної, бажано без нахилу. Триколісний велосипед не дуже стійкий під час швидкісних поворотів.

Як навчити кататися на велосипеді дитини від 4 до 6 років?

В цьому віці можна освоювати вже двоколісний велосипед, але обов'язково з додатковими колесами. Батьки повинні бути готові до того, що навіть якщо до цього малюк спокійно катався на триколісному велосипеді, тепер треба буде вчити все заново. Дитина може просто невпевнено відчувати на новому транспорті. Але не варто переживати, спільними зусиллями ви досягнете результату.

Для початку відрегулюйте сидіння і кермо на потрібну висоту. Додаткові бічні колеса повинні бути приблизно на п'ять сантиметрів вище, ніж основні колеса. Якщо до цього дитина каталася на триколісному велосипеді, можна переходити до практичних занять. Якщо ж ні, то навчіть його керувати кермом, і поясніть, як крутити педалі і гальмувати.

Пізніше, коли дитина катається вже досить впевнено, бокові колеса можна зняти або підняти вище. Перед тим як зняти маленькі колеса, поговоріть з малюком і підготуйте його морально. Поясніть, що він вже катається дуже добре і прийшов час освоїти доросле їзду. Спочатку буде трошки незвично і страшнувато, але батьки (або просто старші) будуть завжди поруч і допоможуть.

Налаштуйтеся на те, що перший час вам доведеться бігати і підстраховувати юного велосипедиста. Необов'язково постійно тримати сидіння. Головне, щоб ви були поруч і могли підтримати велосипед у випадку невдалого падіння. Просто малюк повинен відчувати, що ви поруч і допоможете в потрібний момент. Це додасть йому впевненості в собі.

Постарайтеся, щоб в цей період дитина не отримав серйозні забої та травми при падінні. Дитина повинна відчути, що кататися «по-дорослому» дійсно крутіше і цікавіше, інакше він почне вимагати прикрутити додаткові коліщата.

Як навчити дитину кататися на велосипеді?

Фото: depositphotos.com

Як навчити кататися на велосипеді дитини від 7 років і старше?

Буває, що в цьому віці дитина жодного разу не сідав за велосипедний кермо. Нічого страшного в цьому немає, відрегулюйте висоту сидіння і керма велосипеда по зростанню і можна починати.

Для першого заняття досить просто навчитися котити велосипед, взявшись за сидіння. Таким чином дитина навчиться тримати рівновагу, балансувати без керма. Звичайно, без падінь у цій справі не обійтися, це нормально. Намагайтеся реагувати на це з гумором. Не критикуйте, не сваріть і не хваліть зайве. Постарайтеся не акцентувати увагу на невдачах, відверніть чим-небудь дитини від серйозної роботи. Нехай він підсвідомо вчиться регулювати велосипед, без зайвої концентрації уваги.

На наступних заняттях покажіть дитині, що можна кататися на велосипеді, на одній нозі, як на самокаті. Руки на кермі, одна нога знаходиться на ближній педалі, а другий нехай пробує отпихиваться від землі. Цей урок навчить тримати баланс за допомогою керма. Дорослий у цей час повинен йти з іншого боку. Так у випадку падіння ви зможете підтримати дитину. У разі падіння у іншу сторону, то просто підставити другу ногу.

Пробуйте їхати на різній швидкості. Спочатку неспішно, так балансувати важко. Потім освойте катання на швидкості.

Якщо ви освоїли попередні навички, переходите до цього катання. Знайдіть майданчик з високим бордюром, посадіть малюка на велосипед. Нехай спробує почати рух, відштовхнувшись від бордюру. Якщо малюк добре закріпив попередні уроки, то в цей момент він може самостійно поїхати.

Перший час вам треба буде контролювати юного велосипедиста. Обов'язково ознайомте її з правилами вуличного руху. Розкажіть, що не можна кататися по дорозі, а переходити її необхідно тільки пішки, ведучи велосипед в руках.

Дотримуючи всі ці правила, ви легко навчіть дитину кататися на велосипеді. А радісна усмішка на його обличчі стане вам нагородою!

Схожі статті:

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину перевертатися?

  Перший рік дитини знаменується великим стрибком у розвитку – за цей час з безпомічного немовляти він перетворюється в вмілого малюка з певними навичками. Завиток – це одне з перших умінь, яким ов...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...

 • Як навчити дитину жувати?

  Виявляється, навчитися жувати малюкові набагато складніше, ніж смоктати молоко, адже смоктання - це вроджений рефлекс. Може бути, почекати і малюк навчиться пережовувати їжу сам? Лікарі стверджую...

 • Як навчити дитину малювати?

  Хочете виростити малюка з маленького художника або прищепити йому почуття прекрасного? Тоді вам просто необхідно як можна раніше задуматися про те, як навчити свою дитину малювати. Чи може це зро...