Як навчити дитину французької мови

Одним з популярних іноземних мов для вивчення дітьми, поряд з англійською, що є французька. І якщо ще якихось шість років тому методика вивчення цієї мови дітьми орієнтувалася виключно на дитину шкільного віку, зараз з'явилося досить багато посібників для вивчення французької мови малюків від 3 років. Психологи рекомендують підходити до цього питання серйозно, добираючи ту методику, яка здатна зацікавити саме вашої дитини.

Методи вивчення французької мови дітьми

Ігри

Як навчити дитину французької мовиВчені стверджують, що швидше за все іноземні слова діти шкільного і дошкільного віку запам'ятовують в грі. При цьому про таких іграх написано стільки, що єдиної класифікації досі не існує. Але найбільш відомими навчальними категоріями ігор вважають:

 • Ситуативні. До цієї категорії відносяться рольові ігри, що моделюють спілкування. У свою чергу, вони діляться на два види: ігри репродуктивного характеру (діти сприймають діалог і застосовують його до певної ситуації, розігрують за нього сценку) та імпровізаційні (вимагають видозміна різних моделей).
 • Змагальні. Завдяки їм добре засвоюється лексика і граматика. До цієї категорії можна віднести сучасні настільно-друковані ігри, які вимагають виконання лінгвістичних завдань і кросворди.

Метод проектів

Даний метод передбачає самостійну роботу дітей, які виконують конкретне завдання (проект). Так, наприклад, підготувати екскурсію про якійсь країні, з використанням економічного і географічного опису. Зверніть увагу, що завдяки цьому методу діти істотно розширюють свій словниковий запас, розвивають пам'ять, уяву і мислення.

Аудіокурси

Як навчити дитину французької мовиФахівці стверджують, що цей метод найкраще підходить тим дітям, які вже трошки знають французьку мову. Адже в іншому випадку дитині буде нудно слухати запис і він дуже скоро втратить інтерес до вивчення іноземної мови. Запам'ятайте, завдяки цим заняттям можна істотно збільшити свій словниковий запас, поліпшити пам'ять і навчитися правильній вимові.

Популярні аудіокурси для вивчення французької мови дітьми:

- Несерйозні уроки. Французький. Крок 1-3;

- Баба-Яга за тридев'ять земель. Починаємо вчити французьку мову.

Книги для вивчення французької мови дітьми

Головна вимога до книг, за якими малюк буде вивчати французьку – барвистість і великі малюнки. Це такі книги, як:

- Чупіна Т. В. «Мої перші 1000 французьких слів з героями Діснея». - 2011;

- Монько М. М. «Французька для дітей». – 1995;

- Зіміна М. С., Іванов Ю. А. «Французька для дітей: Книга для читання з питаннями і завданнями» - 2001;

- Корчагіна Т. В. «Твій друг французька мова». – 2001;

- Гак О. В. «Абетка для малюків французькою мовою».

Мультфільми французькою мовою

Як показує практика, у вивченні дитиною французької мови чудово допомагають іноземні мультики. Але вони обов'язково повинні бути з перекладом. При цьому найкраще, щоб такий переклад не озвучувався, а писався внизу екрану (субтитри). Найбільш популярними мультфільмами, з допомогою яких можна вивчити французьку мову, вважаються: «Французька мова разом з Жаком», «Гаррі та його рибки».

Як навчити французької мови трирічних дітей?

Як навчити дитину французької мовиДуже багато батьки починають навчати дитину французької мови відразу ж після того, як він починає добре вимовляти слова рідною мовою. Психологи ж стверджують, що з 3 до 9 років малюку дуже легко вивчити іноземну мову і радять не втрачати час дарма. Отже, давайте подивимося, які існують методики для навчання французької трирічних дітей.

Вивчення по картинках

Ці уроки повинні обов'язково бути барвистими і музичними. Вивчати потрібно не більше 3-4 слів в день. Відеоролики з такими озвученими картинками ви можете скачати в Мережі або переглядати в режимі онлайн. Корисними стануть і заняття з посібниками з серії «Вундеркінд з пелюшок» - тут також є комплект дисків з навчальними картками.

Ігри

Як навчити дитину французької мовиСьогодні ми маємо великий вибір різноманітних ігор, завдяки яким можна легко і швидко вивчити іноземну мову. Даний метод дуже ефективний, але при виборі гри дивіться на рекомендований вік для гравців. Запам'ятайте, перший час вам потрібно буде грати разом з малюком. Найбільш популярними іграми для вивчення француского дітьми є: «Мишка Мія вчить мови», «Petit Pont», «Французька мова для малят».

Можна віддати дитину і на спеціальні курси французької мови для дітей. Однак навіть у цьому випадку домашні заняття не стануть зайвими - навпаки, вони доповнять і закріплять знання, набуті в такій школі.

Схожі статті:

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...

 • Як навчити дитину кататися на роликах?

  Навчати дітей чогось нового- це завжди завдання не з легких. Їм або подобається, або ні, третього не дано. Дитина хоче відразу вміти, але не завжди хоче вчитися. Тому, якщо ви вирішили навчити св...

 • Як навчити дитину перевертатися?

  Перший рік дитини знаменується великим стрибком у розвитку – за цей час з безпомічного немовляти він перетворюється в вмілого малюка з певними навичками. Завиток – це одне з перших умінь, яким ов...

 • Як навчити дитину жувати?

  Виявляється, навчитися жувати малюкові набагато складніше, ніж смоктати молоко, адже смоктання - це вроджений рефлекс. Може бути, почекати і малюк навчиться пережовувати їжу сам? Лікарі стверджую...

 • Як навчити дитину малювати?

  Хочете виростити малюка з маленького художника або прищепити йому почуття прекрасного? Тоді вам просто необхідно як можна раніше задуматися про те, як навчити свою дитину малювати. Чи може це зро...