Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

Я чудово пам'ятаю той день, коли аптечний тест показав дві заповітні смужки. Однією з перших думок було щось на зразок: «Боже, я вагітна, я тепер можу їсти все, що побажаю!». Мій зріст 168 см, вага коливається в межах 55-60 кг. Але варто з'їсти хоча б одну зайву плиту шоколаду, як стрілка ваг невблаганно повзе вправо на пару поділок. Вагітність дозволила закинути на час боротьбу за бездоганну фігуру, токсикозу не було, і перші чотири місяці я тільки й робила що жувала. Але вже в середині другого триместру апетит умерился сам собою, і я стала намагатися є виключно корисну їжу в помірних кількостях.

В жіночу консультацію на облік я вставала в 8 тижнів вагітності з вагою 58 кг, спеціально запам'ятала цю цифру, мені вже тоді було цікаво, наскільки я одужаю. Народжувати пішла у встановлений термін, важила на той момент 72 кг. Чотирнадцять кілограмів за всю вагітність це не надто велика надбавка ваги. Лікарі не коментували її негативно, лише у другому триместрі ставили підозра на багатоводдя (яке не підтвердилося) з-за різких змін маси тіла, які в свою чергу зрозумілі банальними набряками.

З пологового будинку я виписалася з вагою 65 кг. Коли перший раз побачила себе в дзеркалі будинку, постать видалася мені страшенно негармонічної. Занадто велика попа (без пузіка-кульки), повна відсутність талії і непогана звичайно груди, виглядає незграбно на тлі зібраного в складочку живота. Перші дні після виписки мені постійно хотілося спати, і тому практично весь час я проводила під ковдрою поруч з малям, по-справжньому прокидаючись лише для того, щоб переодягнути її.

Проблеми з лактацією були з самого початку, і відповідно всі родичі навперебій намагалися мене нагодувати. Харчуватися я намагалася правильно, віддаючи перевагу молочним продуктам, крупам, курки і деяких фруктах. Приблизно через два тижні після пологів мені захотілося зважитися. Побачивши страшну цифру 69, я серйозно засмутилася, адже після виписки з пологового будинку я важила менше. Стало зрозуміло, що пора щось робити, почати думати про те, як схуднути після пологів. Почати я вирішила з контролю харчування, якщо раніше я їла все, що підносили дбайливі родичі, тепер я почала вибирати продукти самостійно.

Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

Варто уточнити, що з лактацією проблеми були з самого початку, мабуть, тому вага йшов так неохоче. Приблизно в місяць я перевела дитину на штучне вигодовування, бо молока не вистачало зовсім.

я вирішила невеликими порціями, відразу після годування дитини. Виходило у мене не менше 5 прийомів їжі на добу. Починати свій день я намагалася з каш, найбільше полюбилася гречана, перлова і геркулесова. У наступний прийом їжі я вибирала склянку кефіру або баночку зернового сиру. Потім трохи вареної курки або індички, на вечерю відварну картоплю або цвітну капусту. І на завершення ще склянку кефіру, трохи сиру або біойогурт. Так само я практично повністю відмовилася від солі і пила трав'яний чай з молоком.

При такому харчуванні вага почав поступово знижуватися, але моє тіло було дуже пухким. Я не знала, чи можна займатися спортом відразу після пологів, а на відвідування лікаря часу не було. Проблему я вирішила креативно – намагалася під час прогулянок з малям більше ходити пішки, навіть коли вона спала в колисці. Не відмовлялася я і від роботи по дому, при цьому намагалася виконувати її виключно під музику, наспівуючи й пританцьовуючи. Вправи «велосипед» і щось типу «берізки» нам радили робити ще в пологовому будинку, я додала до них всілякі обертання руками і головою, пізніше повороти тіла і статтю нахили. Робити починала з мінімальної кількості разів. Для того, щоб шкіра підтягнулась швидше, зробила два курсу обгортань: одна з медом, інша з глиною. В результаті до нормальної ваги я повернулася приблизно через 3,5 місяці, схуднувши з 69 до 55 кг. Мені вдалося прибрати живіт і зайвий жирок з стегон.

Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

Мені здається, що найголовніше-вірити в себе і щиро бажати знайти гарну фігуру. Після пологів організм природним чином налаштовується на позбавлення від зайвих кілограмів і необхідно йому допомогти. Саме головне - не лінуватися і швидко повернутися до активного способу життя. Про професійних тренуваннях краще проконсультуватися з фахівцем, а от побутові фізичні навантаження не повинні вас лякати. Танцюйте, якщо вам хочеться або не лінуйтесь пройти пару кілометрів під час прогулянки, якщо є настрій. Домогтися кращого ефекту допоможуть допоміжні засоби: наприклад, масаж і обгортання, якщо ж часу на такі процедури у вас немає, користуйтеся зволожуючим кремом для тіла, він також допоможе шкірі зберегти пружність під час схуднення.

Исторю схуднення після пологів і фото надіслала Тетяна, читачка сайту Активне мама

Схожі статті: