Ідея бізнесу в декреті №9. Виготовлення букетів з цукерок

Моє життя круто змінилося з того моменту, як я вийшла в декрет і народила сина. За характером я досить соціально активна людина, тому обмеження кола спілкування після пологів і подальший переїзд в інше місто, далися мені дуже важко. Ще перед пологами у мене виникла непереборна тяга до рукоділля, яка тільки загострювалася щоденним переглядом різних груп у соціальних мережах, демонструють вироби hand made та процес їх виготовлення. На той момент мені хотілося тільки повторювати це для себе, але з плином часу я усвідомила, що така робота може приносити хороший дохід. Так у мене зародилася думка про домашньому бізнесі, який цілком поєднуємо з вихованням улюбленого сина.

Рукоділля останнім часом стає все більш затребуваним серед росіян. Попит на вироби hand made постійно зростає, і це пояснюється збільшенням добробуту наших співгромадян і прагненням до прояву власної унікальності і неповторності. Жителям наших міст набридло ходити в одних і тих же нарядах, жити в однакових квартирах, тому, як тільки у них з'явилася можливість, росіяни стали замовляти вироби ручної роботи. Так як мене цікавили різні види творчості, то я так і не змогла визначитися, в якому стилі я працюю. В даний час я виконую на замовлення наступні види робіт: букети з цукерок, весільні аксесуари, вироби, пов'язані спицями або гачком, декор інтер'єру та виготовлення цукерок та кондитерських виробів.

Ідея бізнесу в декреті №9. Виготовлення букетів з цукерок

Фото: depositphotos.com

Переваги і недоліки домашнього бізнесу на букети з цукерок

Одним з головних переваг цього бізнесу є те, що вона залучає велику кількість клієнтів. Якісне виготовлення виробів дозволяє отримувати досить багато замовлень, навіть не дивлячись на те, що я почала працювати нещодавно і ще не використала всі способи розкрутки власного бізнесу.

Другий важливий момент, який допомагає отримувати гарний прибуток – реклама. Безумовно, в даний час ніхто не уявляє собі для активного розвитку бізнесу без використання інтернету. Так як я працюю на замовлення трохи більше місяця і в мене є маленька дитина, яка не дозволяє мені приділяти цьому заняттю стільки часу, скільки б я хотіла, то з розкручуванням своїх товарів через глобальну мережу я поки не досягла успіху. У мої плани зараз входить добірка красивих фотографій своїх робіт і складання портфоліо, створення групи в соціальних мережах (на мій погляд, це набагато простіше, ніж розробляти власний сайт, тому я вибираю цей варіант), розкрутка групи і залучення нових клієнтів доки в межах свого міста, а пізніше і всієї Росії.

На даному етапі моя робота проходить через подарунки знайомим. Вибір такого виду реклами не випадковий – він не вимагає додаткового часу на розкрутку, дозволяє економити сімейний бюджет за рахунок виготовлених самостійно презентів, а також дозволяє продемонструвати виріб, яке я могла зробити на пробу, широкому колу глядачів - гостей. Таким чином я привернула досить багато покупців, благо, що свят останнім часом було багато, а значить, і подарунків теж.

Ну і третій важливим моментом, чому я вибрала саме такий вид діяльності, є задоволення. До вагітності я змінила кілька робіт, намагаючись знайти себе після закінчення університету, але ні на одній з них я не відчувала себе так добре, і не отримувала стільки позитивних емоцій від самого процесу роботи. Крім цього, займаючись створенням букетів з цукерок, я можу перебувати поруч із сином, виховувати його, проводити розвиваючі заняття і насолоджуватися кожною хвилиною цього часу.

Але у бізнесу на цукеркових букетах є і свої недоліки. В першу чергу, проблема виникає з виготовленням сертифікатів і визначенням термінів придатності на ті вироби, які включають в себе продукти харчування. Другий важливий недолік – для того, щоб залучити велику кількість замовників і відчути помітне поповнення сімейного бюджету, необхідно докласти багато зусиль і витратити час (найчастіше у мам на це йдуть дорогоцінні години сну).

Рекомендації по організації бізнесу на цукеркових букетах

Для того, щоб отримувати хороший дохід, необхідно знайти хороших постачальників. Чим дешевше буде собівартість виробу, тим більше клієнтів ви зможете залучити більш низькою вартістю кінцевої роботи. Особливо це стосується міст, в яких вже є розкручені майстри, які займаються аналогічною справою, ну а якщо вам пощастило і ви стали першою в своєму населеному пункті рукодільницею, то можете сміливо включати заощаджену суму в свій прибуток. В даний час я знайшла кілька спільних закупівель, які здійснюють замовлення по цікавлять мене товарів у тих оптовиків, які вимагають замовляти у них на велику суму. Також я знайшла компанію, яка просить зробити замовлення на цілком прийнятну суму - п'ять тисяч рублів, що я і зробила. Великий обсяг матеріалів для творчості дозволить мені в перспективі працювати швидше, не витрачаючи час на їх пошук по магазинах, що досить важко через проживання в провінційному місті з невеликим асортиментом даних товарів.

Створення портфоліо - цей пункт у мене поки не виконаний, але знаходиться в найближчих планах. Насправді проблема у мене ось чому – ні професійного фотоапарата, з допомогою якого я змогла б зробити якісні знімки, а смикати знайомого фотографа заради однієї роботи мені совісно. В даний момент у мене є домовленість з одним, що я роблю невелику підбірку робіт з різних категорій, він приїжджає і фотографує все, після чого я створюю групу в соціальній мережі і викладаю туди всю створену мною красу.

Ну і третім моментом, від якого залежатиме успіх вашого домашнього бізнесу на букети із цукерок, є реклама. Я вважаю, що варто виділити невелику суму грошей на розкручування в інтернеті, в кінці кінців вона досить швидко окупиться. Крім цього, я планую розвісити оголошення по місту – на цей вид реклами витрати будуть мінімальними, так як вдома є принтер, а розклеювати їх я зможу під час щоденних прогулянок з дитиною.

Такі мої думки з приводу домашнього жіночого бізнесу на солодких цукеркових букетах. Можливо, якісь моменти я недостатньо повно висвітлила і не все продумала, але я впевнена, що зможу це зробити по ходу роботи. Головне для мене зараз - це те, що у мене є мета, до якої я прагну, а також усвідомлення того, що моя прибуток безпосередньо залежить від того, скільки зусиль і часу я витрачу на розвиток власної справи.

Особистим досвідом бізнесу на букети з цукерок поділилася Ольга Панова

Схожі статті: