Ідея бізнесу в декреті №5. Бізнес на платіжних терміналах

На сьогоднішній день сучасні молоді жінки, йдучи в декрет по догляду за дитиною, досить часто підшукують можливість додаткового заробітку. При цьому, як правило, розглядаються варіанти домашнього бізнесу, який не буде забирати час у жінки на будинок і сім'ю. Одним з яскравих та актуальних прикладів такого підприємництва є організація мережі платіжних терміналів самообслуговування.

Переваги заробітку на платіжних терміналах

Чому саме платіжні термінали, запитаєте ви. Поспішаю відповісти, що цей вид бізнесу у нашій країні ще тільки розвивається, і на сьогоднішній день є реальна можливість зайняти свою певну нішу в сфері вендінгових послуг.

Також слід відзначити відносно невеликі стартові вкладення для розвитку бізнесу при досить швидкій окупності.

І ще одним безсумнівним плюсом створення термінальної мережі є її самостійність і можливість роботи без участі персоналу, що виключає ймовірність помилок, а також витрат на оплату праці, соціального пакета, відпустки, лікарняного і т. д. Термінальна мережа вимагає мінімальних витрат людських сил на моніторинг і інкасацію.

Передумов для розвитку бізнесу по прийому платежів через термінали самообслуговування чимало: загальна мобільна телефонізація, зростання популярності IP–телефонії, зростаючий попит на комерційне телебачення, необхідність регулярно оплачувати послуги зв'язку, інтернету, комунальних платежів, кредитів, поповнювати електронні гаманці, стаціонарні телефони, домофони і багато іншого.

Короткий опис бізнесу на платіжних терміналах

Для створення мережі платіжних терміналів самообслуговування в першу чергу необхідно зареєструватися в державних органах як приватний підприємець. Сьогодні це можна зробити досить швидко, з найменшими витратами часу і коштів. Паралельно реєстрації необхідно знайти хороших постачальників апаратів, а також визначиться з платіжною системою, завдяки якій будуть прийматися оплати від населення.

Ще одним важливим фактором успішного і прибуткового підприємництва є вибір місця під термінал. Як правило, платіжні термінали встановлюють в місцях з високою відвідуваністю людей. Найбільш вдалим вважається розміщення платіжних терміналів у супермаркетах, магазинах спальних районів, торгових центрах, вокзалах і т. д. Так як на сьогоднішній день місця для терміналів у великих торгових центрах, супермаркетах і магазинах зайняті конкурентами, не менш вигідним вважається розміщення мережі терміналів у магазинах спальних районів, а також СМТ. У цих місцях конкуренція мінімальна при високої затребуваності послуг терміналів серед великої кількості населення.

Для моніторингу роботи, а також інкасації платіжних терміналів досить сил однієї людини (в нашому випадку - мами в декреті) без участі додаткового персоналу. Для цього кожна платіжна система надає доступ до програмного забезпечення на персональному комп'ютері, за допомогою якого можна в режимі онлайн відстежувати стан роботи і кожного платіжного балансу апарату.

Джерелом доходу мережі терміналів є комісія, що стягується з платежів клієнтів. В ході діяльності кожен термінал приносить від 3 до 5 відсотків прибутку від загальної кількості вироблених платежів. Також слід враховувати витрати на оренду місця під термінал, державні податки, витрати на інкасацію, зв'язок, чекову стрічку і т. д. В свою чергу, розраховуючи прибутковість бізнесу мережі платіжних терміналів, слід враховувати той факт, що після розміщення всіх апаратів по орендованим точкам знадобитися від одного до трьох місяців на напрацювання клієнтів, а також на впізнаваність точок оплати. З кожним місяцем відвідуваність клієнтів до терміналів самообслуговування буде зростати.

Ризики бізнесу на платіжних терміналах в основному пов'язані з вибором місця розташування терміналів. У разі нерентабельного місця розташування терміналу (що можна визначити протягом перших двох місяців роботи), апарат встановлюється на території з більшою економічною вигодою. Таким чином, у відносно короткі терміни мінімізується ризик збитковості.

Рекомендації для початківців

Ті жінки, які зважилися створити свій власний вигідний бізнес в декреті, повинні в першу чергу пам'ятати, що тільки велике бажання розвиватися і в щоб те не стало домагатися успіху може привести вас до бажаного результату. Які б не виникали труднощі в процесі організації і роботи бізнесу, вони не повинні змусити вас опустити руки.

Також ви повинні пам'ятати, що спочатку своєї підприємницької діяльності не варто очікувати надприбутки, тим більше, якщо ви будете починати з купівлі одного або кількох платіжних апаратів. Всі зароблені гроші необхідно пускати на подальший розвиток бізнесу, зокрема на покупку додаткового обладнання.

Мої особисті враження від заробітку на платіжних терміналах виключно позитивні. Так як я є молодий мамою в декреті, в пріоритеті у мене природно варто догляд за дитиною, чоловіком і будинком. Платіжні термінали не вимагають постійного моніторингу та контролю, ці чудо-машини працюють і приносять прибуток в той час, коли я займаюся своїми домашніми справами і вирішую повсякденні питання.

На сьогоднішній день моя платіжна мережа терміналів самообслуговування складається з п'яти апаратів, які приносять стабільний додатковий дохід у бюджет нашої сім'ї. А починала я роботу з придбання всього одного апарату, протягом півтора років поступово розширюючи свій домашній бізнес. Зупинятися на досягнутих результатах я не збираюся і день у день шукаю способи розвитку своєї справи.

Сподіваюся, що мій досвід бізнесу на платіжних терміналах самообслуговування обов'язково стане в нагоді всім зацікавленим читачам. Хочу побажати всім молодим матусям в декреті знайти натхнення, а також можливості на реалізацію свого власного успішного бізнес-проекту, завдяки якому ви станете успішної бізнес-леді і щасливою мамою!

Ідеєю заробітку в декреті поділилася Любов Головченко

Схожі статті: