Ідея бізнесу в декреті №3. Пошиття ляльок на дому

Актуальність хенд-мейд ляльок полягає в тому, що їх можна використовувати не тільки за прямим призначенням, але і для декору інтер'єру, що в сучасному світі дозволяє створити затишок навіть там, де пластик і метал холодних тонів навіюють нудьгу.

Авторські ляльки як основа своєї справи

Ідея бізнесу в декреті №3. Пошиття ляльок на дому

Авторська лялька Христини Ферстера

По суті, змайструвати в домашніх умовах милі іграшки може кожна жінка, але особливо корисний і цікавий цей процес для вагітних жінок і молодих мам, які змушені більшу частину часу перебувати в стінах домашньої обителі. Головне, освоїти навички шиття силуетів, а чим прикрасити і який спосіб створити – справа смаку кожної з вас.

Отже, можна займатися цим для свого задоволення, шити оригінальні вироби для своїх дітей і в якості подарунків близьким людям, окрім основних завдань ще і заробляти гроші на улюбленому хобі. Мова йде про подальший продаж саморобних ляльок.

Ви можете, звичайно, відвідувати спеціалізовані школи чи курси по шиттю, читати книги, ходити на майстер-класи, але, чесно кажучи, освоїти ази цієї науки може кожна жінка самостійно.

А тепер вашій увазі представлені наступні кроки, з яких складається процес створення і реалізації іграшок:

 • Для початку вирішуємо для себе, в якому стилі будемо працювати (тільди, національні, персонажі з мультиків і так далі). В принципі, можна з часом шити абсолютно різні вироби, але спочатку рекомендується навчитися швидко і якісно працювати хоча б в одному напрямку.
 • Організуємо для себе робочий куточок будинку, який обов'язково повинен складатися з стола, стільця, достатнього освітлення, необхідних приладдя для шиття (лінійок, ножиць, голок, ниток тощо) та основних матеріалів.
 • В інтернеті шукаємо викрійки основ – тобто тулуба майбутньої ляльки, які спочатку переносимо на папір, а потім на тканину.
 • Приступаємо до роботи. Для шиття краще комбінувати ручний шов і машинний, але якщо у вас немає швейному машини, то можна успішно працювати і без неї.
 • Після того, як база буде готова, додаємо ляльці волосся (нитки), риси обличчя і так далі. Що стосується одягу, то тут фантазія не обмежена.
 • Перевіряємо міцність виробу, питаємо думку домочадців і виставляємо на продаж!

Багато жінок в тій чи іншій мірі присвячують свій час такого творчого заняття, але не всі можуть похвалитися успіхом. Для початку потрібно зшити таку іграшку, яка буде користуватися попитом і радувати око. Щоб натхнення завжди було вашим звичним робочим станом, черпайте ідеї вітчизняних мультфільмів, дитячих книжок, культур різних національностей і актуальних тенденцій.

Кому продати ляльку?

Ефективними напрямками реалізації саморобних ляльок є:

 • Інтернет, а саме соціальні мережі, форуми, спеціалізовані сайти;
 • Дитячі та інтер'єрні магазини, сувенірні лавки (за допомогою договору з власником точки продажу);
 • Особисті рекомендації по знайомству (в школах, дитсадках, парках і так далі).

Мало результату від розклеювання оголошень і смс-розсилок, оскільки потенційному покупцеві важливо бачити такий тип товару, перш ніж купити.

Переваги і недоліки домашнього бізнесу з пошиття авторських ляльок

Якщо ви вирішили зайняти себе пошиттям ляльок, то ви отримаєте наступні переваги:

 • Моральне задоволення від творчого процесу та результатів своєї роботи;
 • Ваші діти завжди будуть забезпечені новими і цікавими виробами;
 • В основному такі ляльки виконуються з натуральних тканин, при цьому вони завжди м'які і не містять небезпечних деталей. Завдяки цьому навіть найменші можуть ними спокійно гратися.
 • При налагодженій роботі бізнес може приносити цілком пристойний дохід, а також є можливість розширюватися і вдосконалюватися;
 • Ви завжди знаходитесь вдома, а відлучатися потрібно тільки для придбання робочих матеріалів;
 • Невелика собівартість виробів, оскільки можна також використовувати старі речі, які мають нормальний зовнішній вигляд;

Але, незважаючи на позитивні моменти, ви можете зіткнутися з деякими труднощами, які іноді стають причиною відмови від даного заняття:

 • Насамперед, такий бізнес актуальний для міст, оскільки цільова аудиторія повинна бути велика, різноманітна і в зоні досяжності. Адже Вам не хочеться витрачати час і матеріальні кошти на поїздку в сусідній населений пункт за гудзиками, тканиною і стрічками, і тим більше доставляти замовнику вироби на незручні відстані.
 • Також деякі жінки просто не в змозі довго сидіти на одному місці і виконувати кропітку ручну роботу, що призводить до нерегулярного пошиття виробів, низької якості й відсутності інтересу у потенційних покупців.
 • Нарешті, поки у вас не буде кількох постійних замовників, бізнес не можна назвати стабільним.

Історія від майстрині

Ідея бізнесу в декреті №3. Пошиття ляльок на дому

Авторська лялька Христини Ферстера

Я почала займатися пошиттям ляльок більше року тому, коли переїхала жити до Німеччини, вийшла заміж і завагітніла. Саме остання обставина дала мені зрозуміти, що серйозна робота і висока посада поки відкладаються на кілька років вперед, і в силу того, що доведеться відсиджуватися вдома ще й з причини недостатнього знання мови. Та обставини склалися в мою користь.

Ідею мені підказала мама, коли років п'ять тому розповіла історію про свою подругу, згодом відкрила власний магазин домашніх іграшок. І почала я працювати по етапах, описаних вище, оскільки моє управлінську освіту допомогло правильно організувати процес у складних обставинах.

Я шию ляльки нескладні, трохи гумористичні, і, звичайно ж, національні. У Німеччині багато росіян, які охоче купують у мене вироби. Я не продаю через інтернет, але одного разу мені пощастило познайомитися з людьми, які тримають мережу невеликих сувенірних крамниць, через що основна частина продукції продається. Також іноді молоді мами з задоволенням купують мої роботи, або друзі в якості подарунка або домашнього декору.

Що стосується цін, то скажу так: на Батьківщині цим займатися набагато вигідніше і легше. Але тут я продаю ляльки від 15 до 30 євро в залежності від складності роботи і розміру моделі. Шию не кожен день, але іноді по 2 ляльки за добу замість моєї норми. У середньому дохід становить мінімум 400 євро в місяць, витратні матеріали коштують недорого (20-30 євро на місяць), тому вигода такого бізнесу в наявності.

Ідеєю бізнесу на дому поділилася Христина Ферстера спеціально для сайту Активне мама © Фото автора. Копіювання матеріалів заборонено

Схожі статті: