Фітбол для дітей

Хочете дізнатися, як весело і корисно провести час і отримати користь від простої гри зі своєю дитиною? Хочете зміцнити здоров'я дитини в простому і захоплюючому ігровому процесі? Тоді вам просто необхідний фітбол! Ми розповімо, як правильно виконувати вправи з м'ячем, повідаємо про користь і результативність таких занять для фізичного розвитку самого маленького члена вашої родини.

Про фітбол для немовлят та вправах на ньому наш сайт вже писав, а зараз прийшла черга вправ для дітей старшого віку - від 1 року.

Фітбол для дітей

Фото: depositphotos.com

Вправи з фітболом для дітей

Вправи з м'ячем необхідно робити в просторій, провітреній кімнаті. Крім того, дуже важливо враховувати настрій дитини. Якщо ваш малюк чимось незадоволений, погано себе почуває або хоче спати, тоді ніякого позитивного ефекту від занять ви не досягнете. Так що обов'язково переконайтеся, що ваш малюк в хорошому настрої, не голодний, не переїв і тільки після цього можна з упевненістю починати свої заняття. Отже...

Вправа перша

Пропонуємо розпочати заняття з самого простого і веселого вправи на фітболі, яке безсумнівно сподобається вашій дитині. У процесі першого вправи ви фіксуєте гімнастичний м'яч між своїх ніг, а дитину садіть зверху на фітбол, притримуючи його за корпус тіла. Тепер допоможіть дитині зробити перші стрибки, пружинячи м'яч. Ви також можете тримати дитину за плечі, повертаючи його з однієї сторони в іншу, при цьому продовжуючи здійснювати стрибки вправо і вліво. Стрибки на м'ячі – одне із самих веселих і кумедних вправ, що супроводжуються сміхом і вигуками малюка. Крім того, дана вправа сприяє розвитку рівноваги і зміцненню м'язів спини і преса.

Вправа друге

Тепер можете переходити до наступної вправи. Після стрибків можна і покачатися. Дитина знаходитися в тому ж положенні, а ви покачиваете його вперед-назад і вправо-вліво. Пересування м'яча за годинниковою і проти годинникової стрілки також стануть незабутнім захопленням для вашої дитини.

Вправа третє

Після другого вправи можна трохи розслабитися. Одне з найпростіших вправ – «Барабанчик»! Дозвольте малюкові побарабанить по м'ячу прямими ніжками. Те ж саме ви зможете виконати і ручками вашого малюка.

Вправа четверте

Наступна вправа. Викладаємо дитини на живіт поверх м'яча. Ви можете притримувати карапуза за боки і похитувати його вправо-вліво, вперед-назад. Також можна робити обертання направо і наліво, як би виписуючи кола. Лежачи на животі можна виконати і інша вправа, де дитина впирається руками в фітбол, а ви піднімаєте його ноги вгору.

Вправа п'яте

Ще одне цікаве вправа в положенні сидячи на м'ячі. Дитина сидить на фітболі, а ви притримуєтесь його за плечі. Легким рухом вперед покладіть малюка на спину. Далі здійсніть протилежний рух, повернувши дитину в позицію сидячи.

Вправа шосте

Позабавьте дитини вправою, в процесі якого він зможе збирати різні предмети. Покладіть дитину животом на фітбол і попросіть його дотягнутися до навколишніх предметів. При цьому ви тримаєте малюка за ніжки або тазостегнові суглоби і раскачиваете м'яч вперед-назад. Малюк відриває ручки від м'яча і збирає розкидані іграшки.

Вправа сьоме

Покладіть дитину на спинку. В такому положенні ви зможете робити обертальні рухи вліво й вправо. Крім того, притримуючи його за плечі, ви зможете відкочувати фітбол вперед, поки дитина не торкнеться підлоги своїми стопами.

Вправа восьме

Малюк знаходиться особою від вас, лежачи на спині. Візьміть його за зап'ястя і відсувайте гімнастичний м'яч вперед від себе. Після цього підкотите м'яч до себе, щоб дитина сів на фітбол.

Вправа дев'яте

Цікавою, але досить складною грою, стане вправа «Літачок». Дитина лежить на бочці. Покачайте бешкетника в різні боки, тримаючи його за ручку і ніжку.

Вправа десяте

Дуже цікава вправа, в якому необхідна участь двох людей. Покладіть дитину на живіт поверх м'яча. Мама бере дитину за ручки, а тато за ніжки. Тепер злегка підтягніть до себе дитину, здійснюючи це дія по черзі. Те ж саме можна зробити, коли дитина лежить на спині.

Вправа одинадцяте

Запропонуйте вашій дитині дотягнутися до м'яча, який ви тримаєте над його головою. Якщо дитина постарше, він може потримати фітбол на витягнутих руках. Ви також зможете покатати м'яч один одному або навіть пограти з дитиною в футбол. Не забувайте весь час хвалити малюка за вдало виконане вправу. Завдяки цьому, ви побачите в його подальших діях ще більше ентузіазму.

Фітбол для дітей

Фото: depositphotos.com

Загальні правила занять на фітболі для дітей

 • Не забувайте притримувати малюка, щоб він випадково не впав і не забився.
 • Виберіть більш просторі місця, подалі від кутів і небезпечних місць зіткнень. Обов'язково провітрюйте заздалегідь приміщення.
 • Робіть кожне з вправ не більше, ніж 4-5 хвилин по 5-10 разів максимум, щоб дитина не втомився і не втратив інтерес. Щоб було ще цікавіше, придумуйте вправи самі, урізноманітнивши тим самим вашу гімнастику.
 • При покупці вибирайте пружний м'яч розміром 75 см в діаметрі, без пухирців, ріжків та інших опуклостей. Саме цей розмір підходить для всіх членів сім'ї. Завдяки цьому поліпшувати свою фізичну форму і здоров'я зможе кожен член вашої сім'ї, не виходячи за межі власного будинку.
 • Займайтеся під звуки ритмічної музики або під власні віршики, пісеньки і примовки. Подібне музичний супровід буде не тільки веселити і підбадьорювати крихту, але й розвивати в маленькій людині відмінне почуття ритму.
 • Не перевантажуйте малюка. Заняття повинні тривати не більше 20 хвилин в день. Однак вони зобов'язані бути регулярними. З кожним днем ви зможете збільшувати виділений час на вправи з фітболом, не забуваючи завжди враховувати бажання дитини.

Користь вправ на фітбол для дітей

Заняття з фітболом не можуть завдати шкоди вашій дитині. Адже давно відомо, що такий гімнастичний м'яч використовується навіть для занять з немовлятами (через сім днів після народження). Мало того, що процес занять нешкідливий, він ще цікавий і дуже корисний. Розслаблення, зміцнення м'язів живота і спини, розвиток рівноваги, поліпшення кровообігу, процесу дихання і травлення, нормалізація функціонування нервової системи – це лише найменший результат щоденних вправ з фітболом.

У чому ж полягає успіх даних занять? В їх простоті, в умілому поєднанні веселої гри і користі для фізичного розвитку. Як добре, коли улюблене захоплення приносить тільки користь і добрі відчуття, чи не правда? Здоров'я, відмінне самопочуття, піднесений настрій - що ще необхідно для люблячих батьків? Не сумнівайтеся, заняття на гімнастичному м'ячі принесуть вашій дитині неймовірне задоволення та масу приємних вражень! Купуйте фітбол, займайтеся, експериментуйте і насолоджуйтеся веселим і корисним заняттям! Удачі, здоров'я і гарного настрою вам і вашій родині!

Схожі статті:

 • Логічні ігри для дітей

  Чому в процесі виховання і розвитку дітей психологи, педагоги і навіть лікарі так багато часу приділяють грі? Вся справа в тому, що для кожної дитини гра – це справжнє життя, він віддається їй по...

 • З якого віку дитині потрібна подушка? Подушки для дітей за віком

  Багато батьки, бажаючи постіль дитини зробити більш зручною, задаються питанням, яка подушка потрібна малюку з моменту народження та в наступні роки розвитку, адже малюк такий крихітний і створює...

 • Одяг для повних дітей. Як одягнути повного дитину?

  Одяг для дітей повинна бути не тільки красивою і модною, але і зручною. Адже дитячий організм дуже легко піддається впливу неякісних матеріалів, які в свою чергу викликають алергічні реакції, під...

 • Ідея бізнесу в декреті №4. Розвиваючий клуб для дітей

  До появи своєї дитини я грунтовно підготувалася як морально, так і інформаційно, вивчивши тонни спеціалізованої літератури. До моменту його народження я знала все про догляд, розвитку і вихованні...

 • Різдвяний вертеп для дітей

  чи Траплялося вам чути і бачити, як у Різдвяну ніч радіють Небо і Земля, як у єдиному пориві славлять вони Того, хто заради нашого спасіння народився в бідних Вифлеємських яслах? Чи помічали, як...