Фініки при грудному вигодовуванні

Особливо сувора заборона в меню годуючої мами відноситься до продуктів, що є сильними алергенами, а також всіляких екзотичних ласощам, адже до них організм не пристосований повною мірою. А що можна сказати про фініках при грудному вигодовуванні – сподобалися багатьом плоді, але все ж привізній з арабських країн?

Фініки при грудному вигодовуванні

Фото: depositphotos.com

Чим корисні фініки?

Плоди фінікових пальм завоювали серця багатьох далеко не випадково. Ці плоди були популярні ще 5 тисяч років тому і вони прославилися своїми цілющими властивостями, а також тим, що нібито продовжували людське життя. Завдяки цьому їх стали вирощувати в багатьох країнах. Адже і свіжі та в'ялені плоди дуже корисні. За деякими твердженнями, людина може декілька років прожити, якщо в його раціоні будуть тільки фініки і вода.

Якщо говорити про хімічному складі фініків, то в них дуже мало жирів (максимум 0.5%), але дуже багато вуглеводів (до 85%). Причому особливість цих вуглеводів в тому, що вони містять натуральні цукру – цукрозу, глюкозу і фруктозу. Крім цього в фініках є солі і мінерали: бор, цинк, фосфор, сірка, калій, мідь, магній, залізо, кобальт, натрій та інші. Також в фініках містяться унікальні амінокислоти, яких немає ні в яблуках, ні в бананах, ні в апельсинах.

Що стосується вітамінів, то в фініках присутній вітамін В6, В1,В2, А і С. Також в них міститься пектин, пантотенова кислота, ніацин і харчові волокна, фтор і селен.

Завдяки такому багатому складу, фініки зміцнюють роботу нирок, печінки та серця; створюють доброчинну середовище в кишечнику для розмноження корисних бактерій, зміцнюють імунітет, підвищують активність мозку, заспокоюють кашель, знижують тиск, знижують ймовірність розвитку онкологічних захворювань.

Можна годуючій мамі фініки?

Як не дивно, але фініки при грудному вигодовуванні вживати можна і потрібно. Вони не тільки наситять молоко багатьма корисними речовинами, але і посприяють тому, щоб воно було в достатній кількості для малюка. Також фініки допомагають подолати післяпологову депресію, від якої страждають деякі жінки, тому що є натуральними антидепресантами.

Головна умова – не є їх занадто багато. Максимальна порція для людини – 10 штук, але годуючій мамі бажано з'їдати в два рази менше, щоб не нашкодити малюкові. Також не слід забувати, що фініки досить калорійні і можуть посприяти утворенню зайвих кілограмів.

Для того, щоб фініки принесли максимальну користь, потрібно:

  • Купувати в перевіреному місці;
  • Є не більше покладеного;
  • Перед вживанням ретельно мити.

Ці прості правила допоможуть вам максимально насолоджуватися цими солодкими плодами, а також підтримувати своє здоров'я і здоров'я дитини на високому рівні.

Залишилися питання?

Отримаєте безкоштовні відповіді від консультанта по ГВ.

Схожі статті: