Другу вищу під час декретної відпустки. Навчання в інтернет-університеті «Інтуїт»

Коли я дізналася, що вагітна, світ перевернувся з ніг на голову, але і розцвів фарбами всіляких радощів і нових перспектив. Багато жінок помилково вважають, що дитина – це труднощі, і період вагітності і годування – випало з життя час. Насправді, в декреті можна не тільки почати новий етап сімейних відносин, але і реалізуватися як професіонал, отримати задоволення від творчих занять і навіть освіту. В моєму випадку я встигла практично все: у відповідний час придбати вища освіта (МДУ їм. Ломоносова), спробувати себе в різних професійних сферах, об'їздити половину Європи, вийти заміж і народити в сприятливому віці – у 26 років.

Але з появою малюка доводиться віддавати собі звіт в тому, що просидівши вдома довгий час, можна взагалі втратити інтерес до себе, оточуючих, хобі і навіть власного чоловіка. Отже, рішення про отримання додаткової освіти стало одночасно і вимушеним, і добровільним. Основна причина крилася в моєму переїзді в принципово іншу місцевість, де я нікого не знала і де панували свої власні традиції, правила і звички. Почалося моє навчання ще під час вагітності і тривало більше півроку. За цей час я придбала дві нові професії, удосконалила знання і освіжила пам'ять.

Другу вищу під час декретної відпустки. Навчання в інтернет-університеті «Інтуїт»

Фото: photl.com

Освіта в декреті = навчання в інтернеті

За професією я державний службовець, але також завдяки моєму диплому можу працювати і в банківській сфері, і в страхуванні, і в готельно-ресторанній сфері, і в освітньому, і в письменницькій, і в багатьох інших. Але підступ крився в тому, що жодна дисципліна ще в період отримання основного освіти не була вивчена достатньо для того, щоб сміливо відправляти резюме в серйозні компанії. До відвідування курсів підвищення кваліфікації руки не доходили, а коли малюк почав активно ворушитися в животі і пройшов тривалий токсикоз, то все стало на свої місця.

Звичайно, можливості ходити на лекції в навчальний заклад у мене не було, оскільки в силу деяких обставин я була чужою людиною в новому місті, який і мови місцевого толком не знає. Відповідно, я вирішила навчатися у віртуальному навчальному закладі – інтернет-університеті «Інтуїт».

Добре, що велика кількість спеціальностей дозволили мені швидко зорієнтуватися і приступити до самостійних занять. Для мене було важливо теоретично підготуватися до потенційної професії, яка чекала мене в недалекому майбутньому – менеджменту міжнародних вантажоперевезень і митної справи. Також в декреті важливо було заробляти грошові кошти, які були необхідні банально для невеликого внеску до сімейного бюджету та для покупок одягу, парфумерії та косметики. Одне моє хобі пов'язане з творчістю, яке приносить мені гроші донині, але часу залишалося і на щось ще. Благо, мені пощастило з тим, що малюк мій спокійний і більшу частину доби спить і майже не вередує. Я вибрала для себе дві дисципліни, які освоїла у віртуальному університеті – «Основи логістики» і «Робота копірайтера». Також студентам доступні такі напрямки, як графічний дизайн, історія, філософія, програмування, економіка та багато інших.

Ви можете навчатися як на безкоштовній, так і на платній основі, але це залежить від обраної дисципліни. Навчання поділене на лекції, які ви читаєте самостійно, аналізуєте і потім виконуєте тестові завдання. За підсумком отримуєте віртуальний диплом, причому офіційний і актуальний.

Як поєднати материнство і навчання?

Багатьом, можливо, буде цікаво, як можна поєднувати материнство і навчання? Та дуже просто! В моєму випадку я вибрала найбільш прийнятний для моєї ситуації варіант – онлайн навчання, тому що чоловік постійно на роботі, а всі родичі далеко від нас. Вдома я спокійна за те, що завжди поруч з моїм чадом, і комп'ютер з інтернетом теж під рукою - мінімум стресу, максимум результату.

Проте вищезазначені дисципліни були не єдиними, які мені довелося освоїти. Головне завдання полягало в тому, що мовний бар'єр повинен був бути подолана, оскільки я проживаю в іншій країні. Отримавши мінімальний рівень знань на батьківщині, завдяки цікавим і цікавим програм-додатків для iPad роблю успіхи.

Материнства моя освіта тільки допомагає, тому що я не знала що таке депресії, невдоволення собою і зниження самооцінки. Для сімейного бюджету моя освіта також стало плюсом: завдяки професії копірайтера невелику частину я можу заробити і витратити на свій розсуд. Також, коли у жінки є кілька професій, то вона завжди може заробити на шматок хліба незалежно від обставин.

Але бувають випадки, коли жінки в декреті не мають освіти взагалі або ж воно неефективне. Якщо ж ви хочете відвідувати інститутські лекції або які-небудь курси, тоді необхідно подумати над тим, хто буде в цей час з вашою дитиною. Особисто я не довіряю няням або знайомим, можна попросити близьких родичів доглянути за дитиною. Хоча це м'яко сказано. Більшість мам роблять велику помилку, свідомо відучуючи дитину від грудей раніше одного року. Саме від цього періоду залежить здоров'я малюка і ваші майбутні взаємини, тому я б порадила вчитися або під час вагітності, або вже тоді, коли малюк трохи підросте. Звичайно, інтернет завжди допоможе придбати нові якісні знання. Більш того, деякі вузи дають можливість віддаленого навчання. На крайній випадок можна вибрати заочну основу.

Іноді я думаю, що б я зробила, якби можна було повернути час назад і щось змінити у своєму житті на тому етапі, коли я почала навчання в декреті? Якщо чесно, рішення було правильним і повністю себе виправдало, бо освіти ніколи не буває багато. Головне – це вибрати саме ті напрямки, які вам дійсно цікаві і які ви можете застосувати в реальному житті. Всім мамам рекомендую використовувати таку чудову можливість стати на щабель вище.

Про узагалі досвід отримання освіти в декреті розповіла Христина Ферстера

Схожі статті:

 • Навчання на курсах флористики під час декретної відпустки

  Напевно, ні одну маму не здивувати історією про те, як змінилося її життя і уявлення про неї після народження сина чи доньки. Моя розповідь про отримання додаткової освіти в декреті - не виняток...

 • Конкурс "Перший друг"

  Сподіваюся, мої читачки вже щосили готуються до участі у конкурсі «Активна мама – активний малюк». А поки я хотіла б представити вашій увазі ще один чудовий конкурс для мам, що проводиться в Руне...

 • Як навчити дитину кататися на велосипеді?

  Ганяти на велосипеді по паркових доріжках і лісових стежках – чи це не мрія кожної дитини? Велосипед продовжує залишатися фаворитом серед спортивних захоплень дітвори. До питання навчання дитини...

 • Можна огірки мамі, що годує?

  Тема про те, як правильно харчуватися годуючої матері, стає однією з найбільш обговорюваних і часом суперечливих в деяких питаннях. Міф про те, що годує жінка повинна дотримуватися суворої дієти,...

 • Як навчити дитину розуміти час за годинником?

  Час не можна помацати, не можна побачити, але його рух вперед завжди відчутно. Комусь здається, що воно тягнеться нескінченно, а хтось завжди живе в скаженому ритмі, боячись не встигнути зробити...