Цистит після пологів

Цистит – гостре запалення слизової оболонки і стінок сечового міхура. Це урологічне захворювання може носити інфекційний і неінфекційний характер:

 • Спровокувати цистит інфекційного походження може умовно-патогенна мікрофлора: стрептококи, стафілококи, кишкова паличка та ін, так само збудниками захворювання можуть бути хламідії, вагінальні трихомонади, мікоплазми.
 • Призвести до неинфекционному циститу може переохолодження, ослаблення імунітету, перевтома, дисбактеріоз кишечника, пошкодження слизової оболонки при різних медичних маніпуляціях.

Причини виникнення циститу після пологів

 • Цистит після пологівПросування плода в період пологів по родових шляхах часто призводить до порушень кровообігу в малому тазі і сечовому міхурі, що може спровокувати виникнення циститу.
 • Одразу ж після того, як дитина з'являється на світ, всім жінкам вводиться катетер в сечовий міхур, так як переповнення сечового міхура заважає матки скорочуватися. Катетеризація також може сприяти проникненню інфекції в сечовий міхур.
 • Появи циститу сприяє і переохолодження, адже в післяпологовий період для скорочення матки іноді рекомендується прикладати на область внизу живота лід.
 • фактором, що приводить до появи циститу після пологів може бути наявність інфекцій піхви під час вагітності.

Симптоми циститу

В першу чергу цистит виявляється почастішанням сечовипускання. Постійне виникнення сильних позивів сечовипускання часто не відповідає обсягу виділяється сечі. По закінченню сечовипускання жінками відзначається сильна ріжуча біль.

У випадках більш гострого запалення весь акт сечовипускання може супроводжуватися болем і різями. Також з'являється відчуття болю внизу живота.

Діагностика і лікування циститу після пологів

Цистит після пологівДля того щоб підтвердити передбачуваний діагноз, слід здати аналіз сечі. До інструментального методу обстеження можна віднести цистоскопію та ультразвукове обстеження. Але все-таки найчастіше обмежуються дослідженнями лабораторних аналізів.

Лікування циститу після пологів досить ускладнене тим, що не всі препарати можна застосовувати під час лактації. Однак сучасна медицина дозволяє впоратися з даними недугою, не нашкодивши здоров'ю дитини і не припиняючи лактації, пропонуючи ряд препаратів (уросептиків) на основі компонентів рослинного походження.

Виправити ситуацію з частим і мимовільним сечовипусканням після пологів без лікарських та операцій допоможуть спеціально розроблені для цієї вправи Кегеля.

Також одним з безпечних для здоров'я методів лікуванням циститу є інстиляція сечового міхура. Процедура полягає у введенні необхідних ліків безпосередньо в сам сечовий міхур, що запобігає можливі рецидиви в період лактації.

Профілактика циститу після пологів

 • Під час прогулянок з дитиною слід одягатися тепло, для того щоб виключити переохолодження.
 • У період вагітності обов'язково потрібно обстежитися і при необхідності пролікуватися від інфекцій, які передаються статевим шляхом.
 • Слід підмиватися після сечовипускання і дефекацій. Якщо такої можливості немає, то потрібно подтираться при відвідуванні туалету рухом спереду назад.
 • Необхідно стежити за регулярністю стільця, так як запори привертають до даного захворювання.
 • Слід міняти гігієнічні прокладки через кожні 2 години
 • Після пологів не рекомендується вживати в їжу нічого жирного, пряного, смаженого, кислого, солоного та гострого, а також нічого алкогольного. Це є не тільки профілактичним заходом циститу, але і необхідною складовою дієти годуючої мами для успішного грудного вигодовування.

Людмила Миколаєва для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Я знаю формулу стрункості! Історія схуднення після пологів на 11 кг

  «Затягивайся рушником після пологів, щоб залишитися стрункою», — казала сусідка, поглядаючи на мій великий вагітний живіт. Багатоводдя, великий плід зіграли ролі. Обхват живота на дев'ятому місяц...

 • Як схуднути після третіх пологів? Історія читачки сайту

  Я – багатодітна мати. Кожна вагітність приносила мені приблизно +10 кілограмів зайвої ваги. І якщо врахувати те, що я і в дівоцтві не відрізнялася стрункістю кипариса, то після народження третьої...

 • Скорочення матки після пологів

  Після пологів жіноча репродуктивна система піддається великому зміни і відновлення: шви (якщо вони були) загоюються, м'язи промежини відновлюються в тонусі, шийка матки формується знову. Але сами...

 • Історія схуднення після пологів: мінус 14 кг за 4 місяці!

  Я чудово пам'ятаю той день, коли аптечний тест показав дві заповітні смужки. Однією з перших думок було щось на зразок: «Боже, я вагітна, я тепер можу їсти все, що побажаю!». Мій зріст 168 см, ва...

 • Шви після пологів

  Багато які народили жінки знають, що не завжди процес появи дитини на світло проходить без травмування промежини. Причиною тому можуть бути великі розміри плоду, стрімкий перебіг процесу пологів...