Червоне горло у дитини: причини, лікування

Найчастіше ми виявляє почервоніле горло у дитини з ознаками застуди. Але іноді це явище може протікати і без інших симптомів. В яких випадках потрібно терміново звертатися до лікаря, а в яких – приймати самостійні заходи? Давайте розберемося.

Червоне горло у дитини: причини, лікування

Червоне горло у дитини. Фото – depositphotos.com

Зміст статті:
 • Причини червоного горла у дитини
 • Що робити, якщо у дитини почервоніло горло?
 • Ніж лікувати червоне горло у дитини?
 • Причини червоного горла у дитини

  Якщо заглянути в рот дитини, можна виявити яскраві мигдалини або тільки червону слизову горла з дужками і язичком. Почервоніння зазвичай пов'язано із запаленням, і найчастіше інфекційним.

  Ось захворювання, при яких можна виявити цей симптом:

  • Фарингіт
  • Тонзиліт
  • Скарлатина
  • Кір

  Але причина може бути і інша - наприклад, алергічна реакція на тютюновий дим або інші хімікати. Тривалий і сильний плач також може призвести до почервоніння і болю в горлі.

  Сам по собі симптом – червоне горло – не є приводом для швидкого звернення до лікаря. Адже лікаря для встановлення діагнозу також потрібні додаткові ознаки хвороби. Тому варто самостійно пошукати інші симптоми. У дітей до року горло може бути за кольором яскравіше, ніж горло дорослої людини або дитини постарше. У них і мигдалики мають великі розміри. Якщо дитина при цьому активний, добре їсть і спить, не потрібно шукати у нього хвороба.

  Вірусна інфекція

  Вірусні інфекції, як правило, супроводжуються підвищенням температури, ознобом, виділеннями з носа. Кір і скарлатина також відносяться до вірусних інфекцій. У перші дні вони теж виявляються катаральними явищами. Однак на 2-3 день може з'явитися характерний висип на шкірі. До цього моменту навіть лікар не завжди ставить правильний діагноз. Вважається, наприклад, що в перший день при скарлатині можна помітити білі точки на небі, але в більшості випадків цей симптом пропускається.

  Одним важливим ознакою вірусної інфекції є біль у горлі, саме з неї все може початися. Але маленька дитина не завжди може сказати про свої відчуття. Про те, як розпізнати біль у горлі та методи лікування цього симптому можна прочитати тут.

  Бактеріальна інфекція

  Якщо у дитини на тлі почервонілого горла виявляються червоні і збільшені мигдалини, та ще й з нальотом білого або жовтуватого кольору, мова йде про бактеріальної інфекції. Додаткові симптоми: біль у горлі, підвищення температури, головний біль, втрата апетиту, блювання і нудота.

  Що робити, якщо у дитини почервоніло горло?

  Батьки завжди хочуть допомогти своїй дитині, однак не всі заходи можна вважати прийнятними для лікування малюків.

  Існує велика кількість аерозолів на основі антисептиків і знеболюючих речовин. Однак використовувати їх без призначення лікаря не можна. У найменших такі засоби можуть викликати спазм (звуження) дихальних шляхів.

  Не варто поспішати із застосуванням антибіотиків, вони перешкоджають формуванню у дитини природного імунітету і зовсім не впливають на віруси. Краще створити такі умови, щоб ця інфекція швидше залишила організм хворого. Візьміть за правило, що антибіотики підключаються тільки після загального аналізу крові з лейкоцитарною формулою (зазвичай він показує наявність бактеріальної інфекції).

  чи Чули ви про обробки горла антисептиками за допомогою пальця або пінцета з ватою? Думаємо, що так. Багатьом з нас так робили в дитинстві. Можливо, ця міра ефективна, але дітям до 3-х років її проводити категорично забороняється.

  Що ще люблять наші бабусі? Гаряче питво при застуді! Але і це може бути небезпечним для самих маленьких, так як провокує спазм. Краще всього, якщо пиття буде теплим, що відповідає температурі тіла дитини.

  Чим лікувати червоне горло у дитини?

  Після того, як у дитини виявлено почервоніння горла, слід прийняти самі безпечні заходи. Полоскання антисептиками або содовим розчином, рясне тепле питво, розсмоктування найшкідливіших льодяників допоможуть зняти запалення і подразнення.

  У більшості випадків почервоніння горла супроводжується болем у ньому. Про заходи, які слід приймати при поєднанні цих двох симптомів, можна прочитати в статті за посиланням вище.

  На підставі цього можна зробити висновок: ми найчастіше «залечиваем» дітей, застосовуючи велику кількість препаратів для їх лікування. Зазвичай лікарі призначають антибіотики на всяк випадок, від страху, що почервоніння горла переросте у бронхіт або пневмонію. Але призначення кожного ліки має бути обґрунтованим. А відповідальність за дитину несуть, врешті-решт, його батьки.

  Будьте розумними, тільки тоді ви не завдасте шкоди своїм дітям.

  Вікторія Корешкова для сайту Активне мама

  Схожі статті: