Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Осінь – чарівна пора, коли в'янення природи супроводжується буйством фарб і дивовижними відкриттями для дитини. Вироби з природного матеріалу допомагають об'єднати пізнання навколишнього світу і творчий розвиток дітей в єдиний захоплюючий процес. Осіннє листя – мабуть, найкращий подарунок природи для спільних занять батьків і дітей. Цей матеріал відкриває величезне поле для втілення самих сміливих ідей. А найпопулярнішими продовжують залишатися аплікації із сухих осіннього листя.

Правила роботи з осіннім листям

Основні інструменти для роботи з листям – це ножиці і клей ПВА. Також, в залежності від задуму, можуть знадобитися пластилін, фломастери, фарби і пензель. Крім листя, в аплікаціях використовуються інші дари природи: невеликі гілочки, травинки, «вертолетік» з ясена та клена, шматочки кори та інший природний матеріал, який можливо приклеїти до паперу. Крім того, необхідно подбати і про тлі для аплікації – аркуші паперу або картону.

Як засушити листя?

На прогулянці з дітьми зберіть листя різних форм, розмірів, кольорів. Як правило, для аплікацій потрібні плоскі заготовки. Якщо час дозволяє, можна засушити листя звичайним способом – поклавши їх під прес. Як преса підійде велика книга або аркуші будь-якого рівного жорсткого матеріалу (ДСП, фанера тощо). Помістіть листя між листами, проклавши з обох сторін папір, яка буде вбирати вологу. Міняйте папір кожен день, поки листя не висохнуть.

Для швидкої сушки можна скористатися експрес-методом: накрити осіннє листя папером і пропрасувати гарячою праскою. Головне, не залишайте листочки без обробки, так вони швидко висохнуть, втратять форму і стануть непридатні для плоских картин.

Під час роботи не забувайте, що висушене листя – матеріал крихкий і не терпить натискання і згинання. Найбільш просто і зрозуміло дітям різного віку викладання простих аплікацій з листочків: фігурок тварин, рослин і дерев.

Ідеї аплікацій із сухих осіннього листя

Їжачок в траві

Щоб зробити симпатичного їжачка в траві, спочатку виберіть відповідні листочки і спробуйте скласти картину, поки не приклеюючи елементи. Приклейте великі деталі, а потім більш дрібні. Не обмежуйте фантазію дитини, можливо, в результаті творчих пошуків у нього вийде щось зовсім інше, але не менш цікаве!

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Аплікація з листя «Їжачок в траві»

Пташки на дереві

Нескладно і «посадити» на гілку веселих пташок. Прикладіть на папері тонку гілочку, відзначте місця для птахів, приберіть гілку і приклейте пташок-листочки. Намалюйте їм очі та дзьоби, а зверху приклейте гілку. Чорним маркером намалюйте кожній птиці по парі складених лапок і приклейте крильця.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Аплікація з осіннього листя «Птахи»

Автопортрет

Цікава справа – складання аплікації з сухих листків у вигляді автопортрета. Нехай дитина постарається, намагаючись створити своє відображення з листя! Особа нескладно зробити з двох овальних листків, складених разом, риси обличчя – з маленьких листочків кущів, а у створенні кепки і шарфика допоможуть вербові і бузкові листя.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Автопортрет з листя

Колажі з осіннього листя: лабіринт і мандала

Геометричні фігури і симетричні колажі з листя виглядають природно і естетично. Приміром, незвично виглядає лабіринт з листя. Просто намалюйте на аркуші паперу великий лабіринт (його можна роздрукувати з інтернету), а потім приклейте поверх контурів невеликі листочки.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Колаж «Лабіринт»

Інший варіант геометричного колажу – осіння мандала. Сміливо використовуйте для її створення не тільки листя, але і гілочки, пластилін, жолуді, дрібні плоди і насіння.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Колаж «Мандала»

«Зворотний» колаж з листя

Можна спробувати зробити і «зворотний колаж». На паперовий фон густо приклейте листочки різного кольору і фактури. В аркуші картону того ж розміру, що і фон, вирізати фігурне отвір: контур дерева, серце, сонце і т. д. Щоб отримати оригінальну аплікацію, просто добре змастіть клеєм картонну заготівлю з зворотного боку і приклейте поверх фону з листям.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

«Зворотний» колаж з листя «Дерево»

Золота рибка

Листя непогано приклеюються один до одного, тому з них можна створювати багатошарові аплікації, наприклад, золоту рибку з пишним хвостом. Така картина виглядає об'ємніше і «багатший».

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

Аплікація з сухого листя «Золота рибка»

Листопад

Листя при бажанні можна і розрізати, используяотдельные фрагменти. Так можуть вийти досить незвичайні аплікації з осіннього листя, наприклад, опадающее дерево з елементами мозаїки. Однак не захоплюйтеся різкої: сортування і скрупульозний підбір листочків набагато корисніше для дитячих пальчиків і мислення, ніж робота ножицями.

Аплікації з осіннього листя. Творчість з дітьми

«Листопад»

Удачі і творчих відкриттів цієї осені!

Матеріал підготувала Юлія Шевлякова

Фото автора. Копіювання заборонено

Схожі статті:

 • Відвідування Музею іграшок і Зоопарку в Празі з дітьми

  В Прагу я хотіла потрапити дуже давно, тому що це місто є місцем мого народження. Моїм мріям судилося здійснитися вже у дорослому віці, коли я сама вже стала мамою двох дітей. Ми їдемо, їдемо, їд...

 • Хипсит - переноска для прогулянок з дітьми

  Одним з варіантів дитячих переносок, доступних для сучасних батьків, є хипсит. Його конструкція складається з широкого пояса, який застібається навколо поперекового відділу дорослого на липучку і...

 • Дитячі аплікації

  Аплікація - особливий вид дитячої творчості. В основному більшості дітей подобається вирізати і клеїти. Зараз існує величезна кількість готового матеріалу для аплікації з паперу, з яким цікаво пр...

 • Відпочинок з дітьми в Туреччині

  Ви вже побудували плани на літній відпочинок з дітьми? Якщо ще ні, то варто поквапитися. Особливо якщо ви хочете відпочити з дитиною закордоном, показати йому пам'ятки країн або просто поніжитися...

 • Миколаївський зоопарк: пізнавальний відпочинок з дітьми

  Зоопарк в Миколаєві за чутками, відгуками туристів, рекомендацій шановних державних діячів так і з власних вражень - все ж краще інших по Україні. Це стосується, насамперед, стану тварин і вольєр...