Алергія на кішок у дітей

Алергія на кішок у дітей може спричинити безліч незручностей, а в разі ігнорування перерости у велику біду. Як визначити алергію на муркотливе одного у вашої дитини і що робити, якщо ці побоювання підтвердилися?

Симптоми алергії на кішок у дітей

Алергія на кішок у дітейВиявити алергію на кішок іноді буває не так вже й просто - надто багато різних подразників існує навколо нас. Це і сезонні фактори (наприклад, квітковий пилок, тополиний пух), і побутова пил, і «хімія» (пральні порошки, освіжувачі повітря і т. д.). І алергія на кішок проявляється так само, як і інші її різновиди. Тому виявити справжню причину може тільки лікар.

Але якщо після спілкування з кішкою ваша дитина стає млявим, сонливим, покривається плямами, чухає шкіру або тре очі, у нього спостерігається закладеність носа, сльозотеча - цілком ймовірно, що це і є алергія на кішок. Якщо дитина має діагноз «атопічний дерматит» контакт з представниками сімейства котячих може спровокувати його загострення.

Пори року теж грають свою роль. В деякі сезони (як правило, взимку) ці симптоми можуть зникати, а з настанням весняно-літнього періоду - загострюватися.

Ігнорування початкових симптомів алергії, неправильне лікування та своєчасне усунення алергену може в підсумку привести до того, що дитина почне страждати астмою - а від наслідків цього захворювання позбутися набагато складніше.

У дитини алергія на кішок - що робити?

Бувають випадки, коли неможливо усунути контакт дитини і тваринного або алергія проявляється не надто інтенсивно. У таких випадках є декілька корисних рекомендацій:

 • слід подбати про гарну вентиляцію в будинку. Наприклад, встановити очищувач повітря, кондиціонер або просто часто провітрювати приміщення.
 • регулярно проводити вологе прибирання будинку;
 • постаратися ізолювати тварину, щоб дитина не перебував з ним у одному приміщенні. Туди ж слід прибрати лоток і миску для їжі. Особливо важливо, щоб у тварини не було доступу в ті кімнати, де дитина проводить більшу частину часу. Наприклад, у спальні;
 • замініть длинноворсные килими в будинку і щільні штори на більш легкі. Бо килимовий ворс і важка тканина добре утримують в собі алергени;
 • самого четверного вихованця теж необхідно тримати в чистоті і регулярно вичісувати шерсть. Природно, краще це робити поза домом, наприклад, у дворі. Такі заходи значно знижують поширення алергенів в приміщенні.

Алергія на кішок у дітейДуже часто цього достатньо, щоб позбутися від алергії на кішок у дитини. Але якщо навіть вжиті вами заходи, на жаль, виявилися безрезультатними, то доведеться повністю відмовитися від тварини в будинку і підшукати йому нових господарів.

Якщо ви просто віддасте кішку в інший будинок, то це не значить, що з проблемою алергії буде покінчено. Алергени залишаться в будинку ще кілька місяців, хочете ви того чи ні. Адже це не тільки (і навіть не стільки) шерсть, як інколи помилково вважають. Сюди ж відносяться і секреції, що виділяються котячим організмом, шкірна луска, невидимі пари сечі, наприклад, вихідні від котячого лотка, а також слина. Тому так важливо позбутися всіх аксесуарів вашого колишнього вихованця (лотка, когтеточки, гребінців тощо), провести генеральне прибирання приміщення, перепрати всі речі (у тому числі і штори), вибити килими, вичистити м'які меблі.

Що ще важливо знати? Алергія на кішок, до всього іншого, показник того, що у дитини знижений імунітет. Тому навіть якщо усунути алерген, необхідно підтримувати і зміцнювати імунітет дитини.

чи Існують кішки, не викликають алергію?

Вважається, що різні кішки є більш або менш алергенними. Наприклад, світлі представники цього сімейства менш алергени, ніж темні. Крім того, особи жіночої статі або кастровані коти теж менш небезпечні для алергіків, ніж темні або некастровані самці.

В залежності від породи представники котячих теж бувають більш або менш алергенними. Так, довгошерсті кішки: перська, ангорська, сибірська, мейн кун та інші - є найбільш небезпечними в цьому плані. З іншого боку, варто сказати, що повністю гіпоалергенних кішок, на жаль, не існує вже згадуваної нами причини - алергени знаходяться не тільки в шерсті тварини. Найбільш сприятливими в цьому відношенні є сфінкси, орієнталь і рекс. Однак якщо у вашого сина або дочки дійсно є алергія на кішок, краще не ризикувати і вибрати іншу тварину для дитини, не викликає алергічних реакцій.

Вікторія Фабишек для сайту Активне мама

Схожі статті:

 • Правила перевезення дітей в автомобілі та громадському транспорті

  Одним з найбільш важливих аспектів безпеки життєдіяльності є дотримання правил і норм на дорозі (будь то пішохід чи водій), а також забезпечення безпечного перевезення та проїзду в транспорті сам...

 • Логічні ігри для дітей

  Чому в процесі виховання і розвитку дітей психологи, педагоги і навіть лікарі так багато часу приділяють грі? Вся справа в тому, що для кожної дитини гра – це справжнє життя, він віддається їй по...

 • Фітбол для дітей

  Хочете дізнатися, як весело і корисно провести час і отримати користь від простої гри зі своєю дитиною? Хочете зміцнити здоров'я дитини в простому і захоплюючому ігровому процесі? Тоді вам просто...

 • Як навчитися вимовляти звук Р? Постановка звуку Р у дітей

  Фото: depositphtos.com Якщо ваша дитина після 5-ти років не вимовляє звук Р або вимовляє його неправильно, потрібно уточнити причину, чому це відбувається, і спробувати навчити його правильній ви...

 • З якого віку дитині потрібна подушка? Подушки для дітей за віком

  Багато батьки, бажаючи постіль дитини зробити більш зручною, задаються питанням, яка подушка потрібна малюку з моменту народження та в наступні роки розвитку, адже малюк такий крихітний і створює...