Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Розтягнення м'язів стегна – травма, що часто зустрічається у спортсменів. Стрибки, присідання і махи ногами можуть спровокувати скорочення та розрив м'яких тканин задньої поверхні стегна. Як лікувати таке розтягнення м'язів? Що можна зробити для того, щоб швидко повернутися до звичного життя?

Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Розтягнення м'язів: що це таке?

Під розтягуванням розуміють таке явище, при якому в момент інтенсивного навантаження відбувається розрив зв'язок та м'язових волокон. У більшості випадків мова йде лише про частковому розриві, коли на поверхні м'язи виникають мікротравми і гематоми. У важких випадках можливий повний відрив м'язового волокна і навіть перелом прилеглої кістки.

Чому виникає пошкодження стегнових м'язів? З подібною проблемою в основному стикаються люди, які займаються спортом і ведуть активний спосіб життя. До розриву м'язів і зв'язок задньої поверхні стегна призводить різке розгинання ноги в колінному суглобі з одночасним скороченням м'язових волокон. Спровокувати травму може загальна втома або необережні розмашисті рухи ногами. Часто така травма трапляється у спортсменів, не уделивших належного часу на підготовку м'язів до майбутнього навантаження.

Підказка

Не забувайте розігрівати м'язи перед кожним тренуванням!

Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Ознаки розтягнення м'язів стегна

На розрив м'язових волокон задньої поверхні стегна вказують такі ознаки:

 • сильна біль;
 • гематоми (скупчення крові в місці надриву);
 • характерне «клацання» і хрускіт в момент травми.

Вираженість симптомів буде залежати від ступеня пошкодження м'язів:

 • 1 ступінь – відмічається сильний біль, але немає гематоми на стегні;
 • 2 ступінь – хворобливі відчуття супроводжуються появою гематоми;
 • 3 ступінь – повний розрив м'язового волокна призводить до виникнення множинних гематом по всій поверхні стегна.

Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Діагностика

Лікування розриву м'язів проводиться тільки після постановки діагнозу. Біль і поява синців (гематом) самі по собі не говорять про розтягнення м'язових волокон. Подібні симптоми можуть зустрічатися при забитті, вивиху суглоба і переломі кістки. Ось чому так важливо відразу ж після травми доставити потерпілого в травмпункт. Чим раніше буде поставлений діагноз, тим швидше буде розпочато лікування, тим ефективніше воно виявиться.

Для з'ясування точної причини хворобливих відчуттів проводиться рентгенографія. На знімку лікар може оцінити цілісність кісток і суглобів, а також виявити інші патологічні процеси. При необхідності проводиться комп'ютерна томографія. Цей метод дозволяє не тільки відрізнити розтягнення від перелому, але й визначити точну локалізацію набряк і крововиливи.

Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Розрив м'язів: як лікувати?

Лікувати розтягнення м'язів стегна повинен лікар-травматолог. В більшості випадків проводиться консервативна терапія, що включає в себе такі методи:

 1. зниження навантаження на уражений орган;
 2. знеболюючі і протизапальні препарати;
 3. фізіотерапію;
 4. масаж;
 5. лікувальну гімнастику.

Зменшення навантаження на стегно досягається за рахунок використання милиць при ходьбі. Милиці в якості опори не тільки знижують тиск на уражений орган, але і зменшують болісні відчуття при рухах ноги. Для зняття болю також застосовуються препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів. Курс такого лікування не повинен тривати більше 10 днів. При необхідності лікар може продовжити курс прийому анальгетиків або порекомендувати інші не менш ефективні препарати.

Підказка

Якщо протягом 5 днів біль не зменшується, слід звернутися до лікаря і пройти повторне обстеження.

Після стихання болю і зникнення гематоми особлива увага приділяється відновленню працездатності стегна. З цією метою призначаються фізіотерапія і масаж на уражену зону. Консервативне лікування також включає в себе і спеціальну гімнастику. Правильно підібрані вправи активізують кровообіг на задній стороні стегна і повертають м'язам колишню силу і витривалість. Продумана програма реабілітації краще будь-яких медикаментів відновлює функцію м'язів і дає можливість спортсмену повернутися до звичних тренувань.

Хірургічне лікування проводиться при переломах кістки, пов'язаної з пошкодженим м'язовим волокном. Великі розриви і гематоми в цьому випадку не залишають шансів на благополучний результат хвороби без оперативного втручання. Під час операції лікар фіксує отломившуюся частина кістки і відновлює цілісність м'язового волокна. Вибір конкретного методу лікування буде залежати від локалізації та складності перелому.

Що робити при розтягуванні м'язів стегна?

Як запобігти розтягування м'язів?

Як і будь-яку патологію, розрив зв'язок і м'язових волокон набагато простіше попередити, ніж лікувати можливі ускладнення хвороби. Для профілактики розтягування м'язів спортивні лікарі рекомендують дотримуватися наступних правил.

 • Не забувати про розминці (розігріві) перед початком тренування.
 • Тренуватися в повну силу тільки при доброму самопочутті.
 • Поступово збільшувати інтенсивність тренувань (не допускати різких змін навантаження).
 • При вираженої втоми робити своєчасний перерву.

Схожі статті:

 • Що робити, якщо при вагітності з'явилися судоми в ногах?

  Судоми в ногах при вагітності – одна з найчастіших проблем, з якою стикаються майбутні мами. Болючі спазми зазвичай наздоганяють жінку ночами – в той час, коли найбільше хочеться забутися сном сп...

 • Що робити при потовщенні нігтів на ногах і як йому запобігти?

  Нігті повинні бути красивими і доглянутими не тільки на руках, але і на ногах. В один прекрасний день ви відчули незручність при ходьбі і, обстеживши ноги, виявили потовщення нігтів на ногах? Маск...

 • Що робити при гонартрозі колінного суглоба?

  Гонартроз колінного суглоба – це дегенеративне захворювання, при якому відбувається руйнування хрящової тканини. Уражений суглоб при цьому істотно деформується й перестає справлятися зі своєю фун...

 • Що робити при переломі мізинця на нозі?

  Рідко зустрінеш людину, яка за своє життя жодного разу не стикався з переломами. Варіантів скільки завгодно: у тілі дорослої людини близько двохсот кісток. А перелом мізинця на нозі відноситься до...

 • Що робити при розриві меніска в колінному суглобі?

  Розрив меніска колінного суглоба – найчастіша патологія серед молодих людей, ведучих активний спосіб життя. Ця хвороба ніколи не залишається непоміченою. Біль і обмеження рухливості в суглобі змуш...