Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

Ступня людини витримує величезне навантаження з кожним кроком, а п'ятка є тією частиною ступні, яка приймає цю навантаження на себе. Якщо болить п'ята, насамперед необхідно виявити причини. Біль у п'яті – поширений симптом, який може сигналізувати про деяких захворюваннях.

Біль у п'ятах вкрай неприємні, впливають не тільки на фізіологічний стан людини, але й на моральне. З'являється дискомфорт, втома, апатія, тому при хворобливості стопи при ходьбі слід виявити причини і негайно почати необхідне лікування. Будь-які больові відчуття в ногах, руках або спині – говорять про виниклий запальному процесі. Чому це відбувається?

Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

Причини болю в п'ятах

Біль у п'ятах при ходьбі може викликати безліч причин – як пов'язаних з певними захворюваннями, так і не мають до них ніякого відношення. Розглянемо причини хворобливості п'яти при ходьбі, не провокують розвиток захворювань ніг:

 • тривала рухова активність протягом дня, перенапруження стопи;
 • різке збільшення навантаження на стопи, внаслідок чого виникає стоншення жиру під шкірою на підошві стопи;
 • прискорений набір маси тіла, що веде до ожиріння;
 • травми сухожиль (розтягнення або розрив);
 • перелом кістки;
 • забій п'ятки з болями, що локалізуються поруч із забоєм.

Забій п'ятки – досить-таки поширена травма. В основному страждають м'які тканини і капіляри, розташовані в них. З'являється характерна припухлість ноги, через що лопнули капілярів кров надходить у тканини, провокуючи синяк.

Лікування даної травми можливо і в домашніх умовах.

 1. У перші добу після удару п'ятки слід прикласти до стопі холод і зробити пов'язку, що давить. Лід звужує судини і зупиняє кровотечу, а такий тип пов'язки, здавлюючи, не дає крові рухатися.
 2. У другий і третій день доцільно використовувати теплові компреси, щоб знизити больовий синдром і сприяє розсмоктуванню крові, що витекла в м'які тканини.
 3. Фізіотерапевтичні процедури допоможуть відновити місце забиття.
 4. Ванни з додаванням кухонної і морської солі перед сном мають особливий лікувальний ефект.
 5. Одним з народних засобів, що сприяють лікуванню, вважається прикладання злегка видавлених капустяного листя до місця удару.

Хвороби, симптомами яких є больові відчуття в п'ятах при ходьбі:

 • кістковий туберкульоз;
 • пухлини різних органів;
 • інфекційні захворювання (включають в себе кишкові та урогенітальні);
 • запальні процеси: п'яткова шпора, тендиніт або бурсит.

Лікування

Лікування залежить від захворювання або травми стопи. Якщо в ході діагностичних процедур в якості причини виявлена певна хвороба, то слід негайно звернутися до лікаря. Багато людей, вперше зустрівшись з даною ситуацією, задаються головними питаннями: до якого лікаря звертатися? Що робити, якщо болить п'ята? Відповіді на них прості. У тому випадку, якщо людина отримала травму, то йому слід звернутися до травматолога. Якщо біль у п'яті зумовлені захворюванням, то необхідно звернутися до лікаря-фтизіатра, лікаря-терапевта, ортопеда. Найчастіше причиною хворобливості є п'яткова шпора, яка проявляється у вигляді шипа всередині п'яти, в області п'яткової кістки.

Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

Причини і симптоми п'яткової шпори

Головним симптомом виникнення шпори є біль і печіння в області п'яти вранці, дискомфорт при ходьбі протягом дня – болить п'ята, боляче наступати на неї. Чому відбувається поширення запального процесу? У більшості випадків п'яткова шпора наростає тому, що людина має таке фонове захворювання, як плоскостопість. Велику роль грає маса тіла, адже основна вага всього тіла припадає на ноги. Ще однією причиною п'яткових шпор на ногах є ходьба по твердих поверхнях. Внаслідок вказаних вище причин у людини змінюється хода, він намагається уникати виникнення больових відчуттів, від чого велике навантаження лягає на хребет, суглоби, м'язи.

Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

Лікування п'яткової шпори

Лікувати протікає запальний процес можна як медикаментозно під наглядом лікарів, так і народними засобами. Для видалення причин виникнення шпори безумовним пріоритетом є лікування під контролем кваліфікованого фахівця, який проведе діагностику, поставить правильний діагноз, пропише курс препаратів і мазей, що застосовуються для лікування захворювання. П'яткова шпора може поширитися на обидві ноги або присутній тільки на одній нозі.

Існує конструктивне лікування, що включає в себе:

 • процедури у формі масажу і гімнастики для ніг;
 • фізіотерапевтичні заходи (терапія лазером, магнітом, ультразвук, електрофорез);
 • застосування для ніг ортопедичних устілок, які несуть функцію розвантаження п'яти. Крім того, необхідно носити їх і на лівій і на правій ногах, навіть якщо болі локалізуються в межах однієї п'яти;
 • рентгенотерапія;
 • ударно-хвильова терапія (протипоказана вагітним жінкам, людям, що мають новоутворення, а також тим, у кого порушена згортання крові).

Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

Лікування п'яткової шпори народними засобами

Крім того, існує можливість лікувати запалення за допомогою народних засобів в домашніх умовах, але після схвалення методів лікарем.

Для того щоб підвищити ефективність процесу, слід приймати лікувальні трави, які нададуть конструктивне протизапальну дію. Наприклад, в наш час популярна настоянка шабельника болотного. Його приймають три рази в день перед їжею – вранці, вдень і ввечері. Спосіб застосування: розчинити одну столову ложку в склянці води. Курс – двадцять днів.

Одним з найпоширеніших методів лікування шпор вважається, так звана «металлотерапия». Сенс її полягає в тому, щоб докласти харчову фольгу до болючого місця з допомогою звичайного лейкопластиру, використовувати протягом цілого дня. В основному курс лікування становить до сорока п'яти днів.

Зовнішні засоби лікування п'яткових шпор

Існують певні рецепти, які знали ще наші бабусі і дідусі. Вони застосовували лікарські трави для лікування різних недуг. Деякі з цих настоянок від болю у п'ятах при ходьбі відомі і по сьогоднішній день.

 • Настоянка з кульбаби. Зібрати близько шістдесяти головок вже осыпавшегося кульбаби, подрібнити, залити їх однією столовою ложкою нашатирного спирту. Після чого слід дати настоятися протягом двох тижнів у темному місці. По закінченні цього періоду часу необхідно змащувати болюче місце три рази в день - вранці, вдень і ввечері.
 • Розчини з кухонної і морської солі. В один літр води додати дві-три столові ложки будь-який з перерахованих солей. Застосовувати готові ванночки кожен день за бажанням, вранці або ввечері. Дана процедура повинна тривати не більше тридцяти хвилин, після чого, ноги слід укутати і залишити в теплі.

Лікувати хворобливі відчуття – заняття не з легких. Деякі люди задаються питанням: чому не вдається викорінити їх швидко? Тому, що лікування має проводитися комплексно. Іноді дуже складно виявити причину, зрозуміти, захворювання це або просто забій п'ятки. Крім того, навіть якщо хворобливість присутній тільки на одній п'яті, то потребують профілактики і ліва, і права нога, так як навантаження на стопи однакова. Рекомендується в першу чергу звернення до лікаря, призначення конструктивного лікування. Тоді вас не будуть турбувати болі в області п'яткової кістки при ходьбі.

Схожі статті: