Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Багато людей протягом життя неодноразово стикаються з запаленням пальця на нозі. Ураження нігтя у дорослих зазвичай відбувається після педикюру, у дитини – при різних ударах і травмах. Як вилікувати нагноєння близько нігтя?

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Причини появи наривів на пальцях ніг

Стан, при якому гноїться палець біля нігтя, в медицині зветься панарицій. Це захворювання рідко виникає на порожньому місці. Найчастіше нарив пальця виникає в наступних ситуаціях:

 • травми пальців ніг (раптові або постійні);
 • хімічні опіки шкіри біля пальця;
 • вплив на ніготь високими температурами.

Найбільш частою причиною запалення нігтя вважається неправильно зроблений педикюр. При пошкодженні кутикули необережними діями навколо нігтьової пластинки накопичується гній. Після неакуратного педикюру формується запальний процес, при відсутності лікування приводить до появи нариву біля пальця. По суті своїй панарицій – це абсцес тканин навколо нігтя. В якості інфекційного агента зазвичай виступають всім знайомі стрептококи і стафілококи – мікроорганізми, що живуть на шкірі кожної людини. Також частою причиною появи гною є грибкове ураження шкіри стоп.

Нерідко нарив пальця на нозі виникає при зниженні захисних сил організму. Системні захворювання сполучної тканини, порушення обміну речовин, онкологія – все це може призвести до розвитку панариціїв. Що робити, якщо опух і загноїлося палець в області нігтя?

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Симптоми панариціїв на нозі

Найчастіше при цьому захворюванні страждає великий палець ноги. Поразка відразу декількох нігтьових пластинок говорить про вираженому зниженні імунітету на тлі серйозних хронічних захворювань. Грибкова інфекція також може викликати запалення двох і більше нігтів на нозі. Симптоми захворювання типові, і навіть людина без медичної освіти легко розпізнає сформувався нарив:

 • біль біля ураженого нігтя (сильна, пульсуючий);
 • набряк шкіри і підлеглих тканин;
 • почервоніння шкіри навколо нігтьової пластинки;
 • гній;
 • підвищення місцевої температури;
 • обмеження рухливості пальця.

Порада: виявили нарив на пальці? Зверніться до лікаря!

Багато людей намагаються лікувати запалення пальця в домашніх умовах, втрачаючи дорогоцінний час. Чи можна так робити? Ні в якому разі! Спроби вилікувати панарицій народними засобами часто призводять до сумних наслідків. Якщо вас турбує нарив нігтя після педикюру – зверніться до квалицированному лікаря. Доктор не тільки призначить вам препарати, що знімають біль і набряк, але і візьме аналіз гною. Посів виділень з пальця дасть можливість точно виявити збудника і призначити найбільш ефективне лікування панарицію.

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Чим загрожує нарив пальця на нозі?

Якщо запалення нігтьової пластинки не вилікувати вчасно, можна отримати безліч проблем. Неадекватне і несвоєчасне лікування нариву призводить до переходу інфекції в більш глибокі шари шкіри. Гній проникає в м'язи і зв'язки, і врешті-решт ситуація закінчується поразкою всього пальця. Навіть досвідченим хірургам не завжди вдається врятувати палець від інфікування. Ампутація фаланги або всього пальця може стати єдиним методом зупинити поширення процесу.

Порада: опух палець, з'явилася сильна біль біля нігтя? Не затягуйте з візитом до лікаря!

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Консервативне лікування панарицію

Що робити, якщо розпух ніготь так, що пальцем не поворухнути? Звичайно ж, насамперед потрібно потрапити на прийом до хірурга. Якщо на дворі глибока ніч або ви опинилися далеко від цивілізації, ви можете спробувати зняти біль і набряк самостійно. Пам'ятайте, що будь-які заходи в домашніх умовах носять тимчасовий характер і лише допомагають прибрати неприємні симптоми, але не повністю позбавляють від панариціїв.

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Що робити для того, щоб зменшити біль?

 1. Помістіть палець злегка теплий розчин харчової соди. При цьому вода не повинна бути гарячою, інакше є ризик поширити запалення в підлеглі тканини. Потримайте хворий палець в розчині соди не менш 10 хвилин. Повторіть лікування через два-три години при необхідності.
 2. Замість соди можна використовувати слабкий розчин перманганату калію. Вода повинна лише трохи забарвитися у рожевий колір. Надлишок марганцю може викликати опік і погіршити загальний стан. Тримайте в отриманому теплому розчині хворий палець протягом 10-15 хвилин. Після процедури оберніть палець чистим бинтом або марлею.
 3. Подорожник, алое, мати-й-мачуха, каланхое здатні витягувати гній з ураженого пальця. Скористайтеся цим засобом, якщо ніготь опух і немає сил терпіти біль. Лікувати нарив лікарськими рослинами досить просто. Прикладіть листок рослини біля нігтя, оберніть запалену область чистим бинтом. Через три години змініть пов'язку. Не забувайте мити руки після кожної процедури, щоб не занести інфекцію на інші ділянки тіла.

Що робити, якщо зазначені методи не допомагають і ніготь запалився ще сильніше? Ні в якому разі не намагайтеся відкрити нарив і прибрати гній самостійно! Лікувати панарицій повинен кваліфікований хірург в умовах стерильної операційної. Ви можете знайти допомогу як у поліклініці, так і в травмпункті. Не забудьте розповісти лікарю, як ви намагалися лікувати палець в домашніх умовах – це може вплинути на вибір методу терапії панариціїв.

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Хірургічне лікування панарицію

Оперативне лікування нариву на пальці проводиться під місцевою анестезією. Хірург робить розріз шкіри навколо нігтя, після чого видаляє скупчується гній. Під час процедури вирізаються омертвілі тканини. Зазвичай необхідно прибрати і ніготь. Якщо нігтьове ложе не вдариш патологічним процесом, з часом на пальці сформується нова нігтьова платівка. В утворену порожнину вводять антибактеріальні препарати широкого спектру дії. Після виконання всіх маніпуляцій на рану накладається стерильна пов'язка.

Подальше лікування панарицію полягає у щоденних перев'язках і обробці пальця антисептичними препаратами. При необхідності видаляють знову утворився гній. Лікувати ніготь таким чином необхідно від 5 до 7 днів. Лікування при панариції великого пальця ноги може віднімати дещо більше часу із-за особливостей кровопостачання та іннервації цій області.

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Лікування панарицію у дітей

Що робити при запаленні пальців ніг у дитини? Як лікувати дитину, що плаче від болю? Насамперед варто пам'ятати, що про лікування в домашніх умовах не може бути й мови. Поширення інфекції у дитини відбувається дуже швидко, і не можна втрачати час на спроби прибрати гній з допомогою лікарських рослин. Особливо це стосується дітей до року, чия імунна система ще не до кінця сформована. Зняти біль можна за допомогою теплого розчину соди або перманганату калію, після чого слід негайно відвезти дитину в лікарню. Лікування панарицію у дітей зазвичай оперативне. Розтин вогнища інфекції та усунення гною не відрізняється від подібної процедури у дорослих.

Чому і що робити, якщо палець на нозі нарывает біля нігтя?

Профілактика навколонігтьової панариціїв

Знаючи про те, що лікувати запалення нігтя не так-то просто, кожна людина постарається прийняти всі заходи, щоб така ситуація не повторилася. Що слід робити, щоб зберегти ніготь здоровим?

 • ретельно стежити за гігієною ніг;
 • користуватися послугами професійного майстра з педикюру;
 • уникати ударів і порізів пальців ніг;
 • носити зручне взуття, що виключає ушкодження нігтів;
 • займатися лікуванням хронічних захворювань, здатних привести до запалення пальців ніг.

Не варто забувати і про доступні методи підвищення загального імунітету. Регулярне фізичне навантаження, збалансоване харчування і відмова від шкідливих звичок дозволять зміцнити організм і знизити ризик інфікування нігтів. У зимовий час не завадить прийом полівітамінів. При появі перших симптомів панариціїв слід звернутися до лікаря.

Схожі статті:

 • Що робити, якщо на нозі болить великий палець?

  Причин, за якими болить великий палець на нозі, безліч. Запалення та травми, порушення обміну речовин і проблеми з кровопостачанням – все це може призвести до появи болю. Що робити, якщо сильний б...

 • Що робити при переломі мізинця на нозі?

  Рідко зустрінеш людину, яка за своє життя жодного разу не стикався з переломами. Варіантів скільки завгодно: у тілі дорослої людини близько двохсот кісток. А перелом мізинця на нозі відноситься до...

 • Що робити, якщо почала боліти п'ятка?

  Ступня людини витримує величезне навантаження з кожним кроком, а п'ятка є тією частиною ступні, яка приймає цю навантаження на себе. Якщо болить п'ята, насамперед необхідно виявити причини. Біль у...

 • Що робити, якщо ночами крутить ноги?

  Багато людей страждають від безсоння, спричиненої фізичним дискомфортом. Що робити, якщо ночами крутить ноги і від цього ніяк не заснути? Насамперед, варто з'ясувати причину, яка може викликати по...

 • Що робити, якщо пальці ноги знаходять один на інший?

  Кісткова структура ніг може викривлятися з-за сильного і тривалого тиску, а також навантаження на ноги. Палець ноги починає змінювати свою форму, внаслідок сухожильного і суглобового деформування,...