Німесулід інструкція по застосуванню

Німесулід інструкція по застосуванню

Фармакологічна дія

Німесулід належить до фармакогруппе нестероїдних протизапальних препаратів. По хімічній будові належить до класу сульфонанилидов. Є селективним інгібітором циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) - ферменту, який бере участь у синтезі простагландинів (ПГ) - одного з центральних компонентів патогенезу запального процесу, що відповідає за розвиток набряку, больового синдрому і безпосередньо запалення.

Німесулід пригнічує активність як простагландинів Е2, так і їх попередників - простагландинів Н2, тому цього препарату властивий виражений жарознижуючий, знеболюючий і протизапальний ефект. Остання властивість посилюється також за рахунок активації глюкокортикостероїдних рецепторів.

Завдяки незначного впливу на цикл арахідонової кислоти і циклооксигеназу-1 Німесулід має меншу вираженість побічних ефектів у порівнянні з іншими представниками НПЗП.

Показання до застосування

Ентезопатій, бурсити, артрити різного генезу, міалгії і артралгії, остеоартрози і артрози, больовий синдром, у т. ч. альгодисменорея;гарячкові стани. Німесулід ефективний при гострому приступообразном больовому синдромі, що пов'язано з швидким розвитком фармакодинамічної ефекту (речовина починає діяти через 20 хвилин після прийняття), особливо при застосуванні гранульованої форми.

Спосіб застосування

Всередину по 100 мг (1 таблетка або співрозмірний об'єм суспензії) 2 рази на добу. Для зменшення ризику побічних ефектів рекомендується здійснювати прийом Німесуліду після їжі і запивати його достатньою кількістю кип'яченої води.

Максимальна рекомендована добова доза повинна становити не більше 400 мг. Тривалість лікування підбирається індивідуально. За умови тривалого прийому препарату здійснюють регулярний контроль функціонування печінки і нирок пацієнта.

При використанні Німесуліду у формі 1% гелю необхідно нанести речовина на уражену ділянку шкіри і втерти легкими круговими рухами. Кратність застосування - не частіше 4 разів на добу. Пов'язку при цьому накладати не рекомендується.

Побічні дії

Переносимість Німесуліду хороша, але в окремих клінічних випадках можливі побічні прояви: нудота, блювання, сонливість, печія, біль у шлунку, головний біль і запаморочення, мелена, виразка слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, гематурія, олігурія, анафілактичний шок, кропив'янка, екзантема.

Можливо зміна лабораторних показників крові: лейкопенія, агранулоцитоз, анемія, подовження часу кровотечі, тромбоцитопенія.

При застосуванні у формі гелю в місцях контакту з препаратом можливі висипання, свербіж, подразнення шкіри, зміна її кольору, лущення, поява еритеми.

При виникненні побічних ефектів необхідно припинити прийом Німесуліду та звернутися до лікаря.

Протипоказання

Абсолютні: дитячий вік (молодше 12 років), період вагітності, ниркова і печінкова декомпенсація, «аспіринова» астма, виразкова патологія і кровотечі з локалізацією в ШКТ.

Відносні: есенціальна та вторинна артеріальна гіпертензія, серцево-судинна недостатність, період лактації, анамнестичні відомості про гіперчутливості до інших НПЗП.

Вагітність

При вагітності Німесулід категорично протипоказаний. Особливо небезпечно його використання в період останнього триместру у зв'язку з ризиком розвитку атонії вагітної матки та несвоєчасного закриття артеріального протоку плоду.

При грудному вигодовуванні Німесулід можна приймати лише за умови припинення лактації на час лікування.

Схожі статті:

 • Лоцеріл інструкція по застосуванню

  Фармакологічна дія Лікарським препаратом для боротьби з грибковою хворобою є лоцеріл. До його складу входить аморолфіна (засіб синтетичного походження для активної боротьби з грибками). Аморолфін...

 • Кортексин інструкція по застосуванню

  Фармакологічна дія Кортексин є поліпептидом, до складу якого входить збалансований набір пептидів і медіаторів, які надають сприятливий вплив на тканини кори головного мозку. Кортексин перешкоджа...

 • Венарус інструкція по застосуванню

  Фармакологічна дія У препараті Венарус міститься пара флавоноїдів, які значно покращують циркуляцію крові у венах на ногах. Його можна ефективно застосовувати при порушеннях органічного і функціо...

 • Амоксицилін інструкція по застосуванню

  Склад Базовим речовиною є амоксицилін (у формі амоксициліну тригідрату), вага якого становить 0,25 кг Фармакологічна дія Наполовину синтетичний пеніцилін, що має бактерицидні властивості і широки...

 • Кавінтон інструкція по застосуванню

  Фармакологічна дія Лікарський препарат кавінтон сприяє активному накопиченню цАМФ у тканинах організму, так як він пригнічує фосфодіестеразу, а також запобігає склеюванню тромбоцитів крові і розщ...